Ogłoszenia duszpasterskie, XII Niedziela zwykła, Rok A – 25.06.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XII Niedziela zwykła, Rok A – 25.06.2023.

1. W miniony piątek, 23 czerwca 2023 roku, Ks. Bp Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz mianował Ks. Macieja wikariuszem parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie. Dziękujemy serdecznie księdzu Maciejowi za 4 lata posługi kapłańskiej dla naszej wspólnoty parafialnej. W miejsce Księdza Macieja został skierowany do naszej parafii Ks. Paweł Marek z w/w parafii w Ćmielowie. Życzymy mu owocnej posługi w naszej społeczności.

2. Dzisiaj ostatnia niedziela czerwca i pierwsza niedziela wakacyjna. Zapraszamy na godz. 16.30, na Nabożeństwo do Świętej Trójcy – o błogosławione wakacje dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 27.06. – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 28.06. – liturgiczne wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– czwartek, 29.06. – liturgiczna Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte: 7.00; 12.00 i 18.00. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta za + Ks. Prałata Doktora Piotra Tarnowskiego z racji jego imienin. Ofiary złożone w tym dniu na tacę są przeznaczone na Stolicę Apostolską.

– sobota, 01.07. – Pierwsza Sobota miesiąca lipca – po Mszy świętej wieczornej będzie „pierwszosobotnie” Nabożeństwo: – wystawienie Najświętszego Sakramentu, – 15 minutowa refleksja, – modlitwa różańcowa – całość w intencji wynagradzającej. Zapraszamy!

4. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lipca, będzie możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W czerwcu przekazaliśmy na ten cel 615 złotych. Bóg zapłać! Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

5. Również w przyszłą niedzielę, w dniu 2 lipca, odbędzie się Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Szczegóły dotyczące pielgrzymki oraz zapisy w sklepie Aniela.

6. Od przyszłej niedzieli, 02.07. 2023., na bocznym ołtarzu św. Anny, znajdzie się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na wykonanie konserwacji i restauracji zabytkowych nawarstwień malarskich na sklepieniu prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików 2023”. Zapraszam wszystkich parafian, a także ludzi dobrej woli spoza parafii, do finansowego współudziału w tym pięknym dziele. Z góry dziękuję za każdy dar przeznaczony na ten cel.

7. Diecezjalne Studium Organistowskie w Sandomierzu ogłasza nabór na rok akademicki 2023/24. Szczegóły znajdziemy na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy 22 – gą ósemkę Rodzin ze Zdziechowic Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli we wczorajszej „Szóstej Pielgrzymce Wdzięczności”. W tym roku powędrowaliśmy „na sto dwa” (bo tylu było pątników!), aby w modlitwie, w refleksji i w radości podziękować Panu Bogu za zakończony rok szkolny, za rok akademicki i za miniony czas pracy duszpasterskiej. Osobom niosącym krzyż, pielgrzymom dźwigającym nagłośnienie, niezawodnym Zuchom i Harcerzom wraz z Instruktorami, ministrantom, młodzieży z KSM oraz wszystkim pątnikom z naszej parafii, także z innych parafii, a nawet spoza naszej diecezji, składamy podziękowanie za niezapomniane chwile wspólnotowej modlitwy i radości na trasie prawie 8 kilometrowej wędrówki.

– Rodzinom z 21-ej ósemki ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 200 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Renata Bryczek, Elżbieta Burek, Anna Czajka, Stanisław Czajka, Agnieszka Kwiatkowska, Teresa Kwiatkowska, Anna Oklecińska, Katarzyna Sieczkoś i Marta Sieczkoś; natomiast w sobotę: Jadwiga Bryczek, Renata Bryczek, Elżbieta Burek, Anna Chołody, Anna Czajka, Stanisław Czajka, Teresa Kwiatkowska, Anna Oklecińska, Katarzyna Sieczkoś i Marta Sieczkoś. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty dołączyła także Barbara Bryczek. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Ewa Zakościelna z Zaklikowa – w jej intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Irena Tur ze Zdziechowic Pierwszych – również 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa