Ogłoszenia duszpasterskie, XI Niedziela zwykła, Rok A – 18.06.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XI Niedziela zwykła, Rok A – 18.06.2023.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca i ostatnia niedziela w roku szkolnym 2022/2023. Nieszpory niedzielne – w podziękowaniu za otrzymane łaski – o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 19.06. – w tym dniu przypada 39 rocznica święceń prezbiteratu Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza, który o godz. 10.30 w Katedrze sandomierskiej udzieli Sakramentu kapłaństwa dwóm diakonom z naszej diecezji. Polecamy modlitwie neoprezbiterów 2023.

– wtorek, 20.06. – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 21.06. – liturgiczne wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– piątek, 23.06.o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta na zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Zapraszamy Przedszkola i Szkoły z naszej Parafii – Dyrekcje, Nauczycieli, Pracowników oraz Uczniów z Rodzicami.

– sobota, 24.06. – liturgiczna Uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela. W parafii Gościeradów odpust – suma odpustowa o godz. 12.00. Natomiast w naszej parafii, po Mszy świętej wieczornej, a więc około godz. 18.30, w kościele Świętej Trójcy rozpoczniemy „Szóstą Pielgrzymkę wdzięczności” wokół Zaklikowa. Trasa pielgrzymki – licząca 7.8 km – będzie przebiegała następująco: ulica Kościelna, Zamkowa, Janowska, Targowa, wzdłuż ogrodzenia cmentarnego, Anny Nagórskiej, Rozwadowska, Słoneczna, Krzywa /przejście przez tory/ i c.d. ulicy Krzywej, przejście przez Sandomierską w stronę tartaku, przejście przez most na Sannie, wędrówka między stawami, potem las, przejście przez tory, Belkowszczyzna, przejście przez ul. Lubelską, Zaśluzie, wędrówka przez „Molo”, ul. Nadbrzeżna, Kościelna i zakończenie pielgrzymki na naszym mini-orliku około godz. 20.30. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną Bogu podziękować: za miniony rok szkolny i akademicki, a także za wszelkie dobro otrzymane indywidualnie oraz w Rodzinie.

3. Zapraszamy na Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę w dniu 2 lipca /niedziela/ 2023 roku. Szczegóły pielgrzymki oraz zapisy w sklepie Aniela.

4. Diecezjalne Studium Organistowskie w Sandomierzu ogłasza nabór na rok akademicki 2023/24. Szczegóły znajdziemy na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

5. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nisku przeprowadza w dniach 30 czerwca do 03 lipca br. wojskową „Kwalifikację bez obaw”, której celem jest założenie ewidencji wojskowej, przeprowadzenie badań psychologicznych i lekarskich oraz przekazanie informacji dotyczących możliwości wstąpienia do służby wojskowej. Informacje szczegółowe są zamieszczone na tablicy ogłoszeń.

6. Bezpłatne badania słuchu odbędą się w najbliższą środę, 21 czerwca 2023 roku w godz. od 9.00 do 14.00 na parkingu obok sklepu Stokrotka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy 21- ą ósemkę Rodzin ze Zdziechowic Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:
– Rodzinom z 20-tej ósemki ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 150 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowały w poniedziałek: Barbara Husa, Barbara Janeczko, Julia Pokwapisz, Małgorzata Pokwapisz, Stanisława Sieczkoś, Ewa Szwedo, Anna Zegzuła i Zofia Zegzuła; natomiast w sobotę: Barbara Husa, Barbara Janeczko i Małgorzata Pokwapisz. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa