Ogłoszenia duszpasterskie, X Niedziela zwykła, Rok A – 11.06.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
X Niedziela zwykła, Rok A – 11.06.2023.

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę! Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. Dzisiejsza Msza święta „harcerska” sprawowana o godz. 10.30, wpisuje się w 6-tą rocznicą powstania 5 Szczepu Harcerskiego ” Brzask „. Jest ona dla nas wszystkich Mszą świętą dziękczynną za sześć lat opieki i Bożej łaski nad naszą harcerską drogą. A więc w tym duchu wdzięczności przekazujemy kilka harcerskich wieści:

– po pierwsze: nie zapominamy o tych wszystkich, którzy na różne sposoby wspierają nas każdego dnia w naszej działalności. W ubiegłym roku w tym samym miesiącu – podczas pierwszego Jubileuszu 5-lecia „Brzasku” – dziękowaliśmy indywidualnie Państwu podczas gali harcerskiego wolontariatu. W tym roku nieco skromniej, choć wcale nie słabiej, o Was pamiętamy. Każdy najdrobniejszy gest i wsparcie jest dla nas bezcennym darem.

– po drugie: za tydzień 16-17 czerwca nasze zuchy i harcerze z grupy muzycznej HGM (Ejdż-Dzi-Em) wyjeżdżają na Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bieszczadnik”, który odbędzie się w Woli Rzeczyckiej. Będzie to już czwarty występ naszej Grupy Muzycznej w tym roku harcerskim: po festiwalu w Tarnobrzegu, w Starachowicach i w Gościeradowie. Od zeszłego roku w Grupie Muzycznej bardzo mocno stawiamy na najmłodszych, wzajemnie uczymy się grać na różnych instrumentach, korzystając z patronatu Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie, co owocuje dostępem do rożnych instrumentów i wsparciem profesjonalnej nauczycielki nauki gry na instrumentach i śpiewu pani Diany Krzemińskiej. Nasza Grupa Muzyczna przeżywa obecnie swój renesans, zapraszamy więc wszystkich zuchów i harcerzy do włączania się w tę jedyną w swoim rodzaju formację harcerską. Pełne radości, żywiołowe próby odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 16:45. Pragniemy poinformować, że nie obowiązuje limit wieku.

– po trzecie: dnia 24 czerwca nasi harcerze wyjeżdżają na tygodniowy obóz letni na bezę Amonit na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. W tym roku wyruszamy na obóz harcerski hufcowy wraz z innymi środowiskami harcerskimi z hufca Stalowa Wola. Jest to obóz kończący rok harcerski 2022-2023. W okresie wakacyjnym nie będzie comiesięcznych Mszy świętych „harcerskich” w każdą drugą niedzielę miesiąca.

– po czwarte: od września tego roku kalendarzowego startujemy z pełną mocą. W ostatnim miesiącu do grona instruktorów ze szlifami instruktorskimi dołączył druh Mateusz Nawrocki, wychowanek naszego Szczepu i tegoroczny maturzysta. Mateuszowi z serca gratulujemy! Natomiast z otwartą próbą wystartował druh Mateusz Matuska, składając próbę instruktorską przed Komisją Stopni Instruktorskich w Hufcu w Stalowej Woli.

3. Także dzisiaj w Antoniówce będzie/była sprawowana Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00 ku czci świętego Antoniego, którego liturgiczne wspomnienie przypada w najbliższy wtorek, 13 czerwca. Z racji tego odpustu nie będzie sprawowana Msza święta w Karkówce.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 12.06. – w tym dniu przypada 24 rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Sandomierzu (12.06.1999.).

– wtorek, 13.06. – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła oraz 14 rocznica nominacji ks. dra Krzysztofa Nitkiewicza na Biskupa Sandomierskiego. Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 14.06. – liturgiczne wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– czwartek, 15.06. – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej wieczornej będzie poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, a potem odbędzie się procesja do czterech ołtarzy usytuowanych wokół kościoła i przygotowanych przez wykonawców ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy!

– piątek, 16.06. – liturgiczna Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i dzień modlitw o świętość kapłanów. Z racji tej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych („post piątkowy”).

– sobota, 17.06. – liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu o godz. 15.00 na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej „Arbor Bona” (Dobre Drzewo) oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Zapraszamy chętnych wiernych do udziału w tym wydarzeniu, na które wstęp jest bezpłatny.

5. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

6. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy 20- tą ósemkę Rodzin ze Zdziechowic Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

7. Podziękowania:

– Rodzinom z 19-tej ósemki ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 170 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Małgorzata Bębenek, Wanda Bębenek, Małgorzata Budkowska, Waldemar Kobylski i Danuta Tur; natomiast w sobotę: Małgorzata Bębenek, Wanda Bębenek, Małgorzata Budkowska i Dorota Wilińska. Do ofiary od sprzątających, swój dar na kwiaty i środki czystości złożyła także Katarzyna Pokwapisz. Bóg zapłać!

– dziękujemy tym wszystkim, którzy tak chętnie włączyli się i zaangażowali w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała w Zaklikowskim Rynku. Tak więc: – za przygotowanie głównego ołtarza celebry Mszy świętej oraz za nagłośnienie i posługę przy nim wyrażamy wdzięczność Dyrekcji i Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury; – za żywą brzozową dekorację głównego ołtarza celebry Mszy świętej i pozostałych czterech ołtarzy oraz za wykonanie pierwszego ołtarza stacyjnego wyrażamy wdzięczność naszym harcerkom i harcerzom pod przykładnym zaangażowaniem Druha Komendanta 5 Szczepu Harcerskiego Brzask, Harcmistrza Dariusza Mroza; – za przygotowanie drugiego ołtarza składamy podziękowania rodzicom dzieci „pierwszokomunijnych”; – za ołtarz trzeci przedstawicielom mieszkańców Ireny oraz – za ołtarz czwarty – mieszkańcom Baraków Starych, Baraków Nowych i Józefowa. Dziękujemy także wszystkim animującym liturgię w Rynku Zaklikowskim: Panu Kościelnemu, Panu Organiście, chórowi Gloria, Druhom Strażakom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorom, kantorom, dzieciom z rozbrzmiewającymi głosami dzwonków i ukwiecającymi drogę wędrówki z Najświętszym Sakramentem oraz wszystkim czynnym uczestnikom liturgii. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Janina Wójcik ze Zdziechowic Drugich – w jej intencji będą sprawowane 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa