Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy – odpust parafialny, Rok A – 04.06.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Niedziela – Uroczystość Świętej Trójcy – odpust parafialny
Rok A – 04.06.2023

 

1. Dzisiaj w liturgiczną Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej, a w naszej parafii przeżywamy odpust związany z tytułem kościoła parafialnego. O godz. 12.00 Sumę odpustową będzie celebrował oraz skieruje do nas Słowo Boże Proboszcz parafii Szczecyn, Ks. Mgr Tomasz Lenart.

2. Także dzisiaj – z racji pierwszej niedzieli miesiąca – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 05.06. – liturgiczne wspomnienie św. Bonifacego – biskupa i męczennika.

– wtorek, 06.06. – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 07.06. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– czwartek, 08.06. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Na Rynku Zaklikowskim o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza święta, po której odbędzie się uroczysta procesja Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy według następującej propozycji: pierwszy ołtarz – tradycyjnie już – 5 Szczep Harcerski „Brzask”; drugi ołtarz – także tradycyjnie – Rodzice dzieci „pierwszokomunijnych”; trzeci ołtarz – mieszkańcy Ireny oraz ołtarz czwarty – mieszkańcy Baraków Starych, Baraków Nowych i Józefowa. Podstawowe wyposażenie ołtarzy, a więc: stelaże konstrukcyjne, stół i podium pod Najświętszy Sakrament, także dekoracja zasadnicza, tzn. banery, obrusy i materiały kolorystyczne, będą przygotowane w wyremontowanej sali dekoracyjnej przy budynku gospodarczym.

– sobota, 10.06. – w tym dniu odbędzie się XIV rowerowy Sandomierski Rajd Papieski. Tym razem trasa powiedzie z Sandomierza przez Radoszki, Pęczyny, Pielaszów, Malice Kościelne do Karwowa. Rajd wystartuje z Rynku Starego Miasta o godz. 9.00. Biuro organizacyjne Rajdu będzie czynne od 8:00 do 8:45 /Rynek Starego Miasta w Sandomierzu/. Zakończenie Rajdu w Karwowie ok. godz. 13.00. Zgłoszenie, oświadczenia i regulamin imprezy można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta w Sandomierzu – www.sandomierz.pl, MOSiR – www.mosir.sandomierz.pl. Zgłoszenia wraz z oświadczeniami należy składać osobiście do dnia 10.06.2023 r. (w godzinach 8:00-12:00) w MOSiR – Miejski Stadion Sportowy ul. Koseły 3a lub elektronicznie e-mail: sekretariat@mosir.sandomierz.pl od dnia 01.06.2023 r. lub przed startem w biurze organizacyjnym Rajdu na Rynku Starego Miasta.

4. Najbliższa niedziela jest drugą niedzielę miesiąca czerwca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. W maju złożyliśmy 53 koperty i przekazaliśmy 3 przelewy bankowe na łączna kwotę 5 130.00 złotych. Bóg zapłać za każdy dar!

5. Również w najbliższą niedzielę, 11.06., w Antoniówce będzie sprawowana Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00 ku czci świętego Antoniego, którego liturgiczne wspomnienie obchodzić będziemy we wtorek następnego tygodnia, tj. 13 czerwca. Z racji tego odpustu nie będzie Mszy świętej w Karkówce. Gospodarze, czyli mieszkańcy Antoniówki, serdecznie zapraszają!

6. Dnia 17 czerwca o godz. 15.00 na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej „Arbor Bona” (Dobre Drzewo) oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Zapraszamy chętnych wiernych do udziału w tym wydarzeniu, na które wstęp jest bezpłatny.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

8. Prezes Zarządu Gminnego Zakładu Komunalnego, pan Sebastian Klimecki informuje, że w związku z wdrażaniem radiowego systemu odczytu wodomierzy od dnia 19 czerwca 2023 Zakład Komunalny rozpocznie sukcesywną wymianę wodomierzy głównych u odbiorców usług. Szczegóły czynności związanych z wymianą wodomierzy znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy 19- tą ósemkę Rodzin ze Zdziechowic Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– Rodzinom z 18-tej ósemki ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 120 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Damian Czerwonka, Maja Czerwonka, Pola Czerwonka, Wioletta Czerwonka, Katarzyna Kozicka, Sylwia Michalczak, Mateusz Samborski, Natalia Samborska i Wioleta Samborska; natomiast w sobotę: Katarzyna Bednarowska, Damian Czerwonka, Aneta Kobylska, Sylwia Michalczak i Wioleta Samborska. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Wiesław Sylwester Wójcik z Zaklikowa – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa