Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Rok A – 28.05.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Rok A – 28.05.2023.

 

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres Wielkanocy, natomiast czas Komunii wielkanocnej trwa tydzień dłużej, czyli do Uroczystości Trójcy Świętej.

2. Także dzisiaj Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 29.05. – liturgiczne święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – tradycyjna nazwa to drugi dzień Zielonych Świątek. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.

– środa, 31.05. – liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych o godz. 17.30.

– czwartek, 01.06. – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz Pierwszy Czwartek miesiąca czerwca. Modlitwy w intencji powołań do służby w kościele – pod koniec Mszy świętej wieczornej. Jest to również Międzynarodowy Dzień Dziecka – módlmy się o szczęśliwe dzieciństwo dla każdego dziecka na świecie.

– piątek, 02.06. – wspomnienie Błogosławionych Męczenników sandomierskich: Sadoka i Towarzyszy oraz Pierwszy Piątek miesiąca czerwca. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 17.00 – 18.00 po południu. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30.

– sobota, 03.06. – wspomnienie świętych męczenników z Afryki: Karola Lwangi i Towarzyszy oraz Pierwsza Sobota miesiąca czerwca. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo „pierwszosobotnie”: – wystawienie Najświętszego Sakramentu, – 15 minutowa refleksja, – radosna część różańca – całość w intencji wynagradzającej. Zapraszamy!

4. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej – dzień odpustu parafialnego. Zapraszamy na koncelebrowaną sumę odpustową o godz. 12.00, której będzie przewodniczył oraz skieruje do nas Słowo Boże Proboszcz parafii Szczecyn – Ks. Mgr Tomasz Lenart. Przypominamy, że w tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

5. Również w przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca czerwca, możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. W maju złożyliśmy na ten cel 563 złotych. Bóg zapłać!

6. Za półtora tygodnia od dzisiaj, czyli 08 czerwca, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Główna Msza święta o godz. 12.00 będzie sprawowana na Rynku Zaklikowskim. Po Eucharystii odbędzie się uroczysta procesja Bożego Ciała wokół Rynku! Prosimy o przygotowanie ołtarzy według następującej propozycji: pierwszy ołtarz – tradycyjnie już – 5 Szczep Harcerski „Brzask”; drugi ołtarz – także tradycyjnie – Rodzice dzieci „pierwszokomunijnych”; trzeci ołtarz – mieszkańcy Ireny oraz ołtarz czwarty – mieszkańcy Baraków Starych, Baraków Nowych i Józefowa. Podstawowe wyposażenie ołtarzy, a więc: stelaże konstrukcyjne, stół i podium pod Najświętszy Sakrament, także dekoracja zasadnicza, tzn. banery, obrusy i materiały kolorystyczne, będą przygotowane w wyremontowanej sali dekoracyjnej przy budynku gospodarczym.

7. Dnia 17 czerwca o godz. 15.00 na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej „Arbor Bona” (Dobre Drzewo) oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Zapraszamy chętnych wiernych do udziału w tym wydarzeniu, na które wstęp jest bezpłatny.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy 18- tą ósemkę Rodzin ze Zdziechowic Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– Rodzinom z 17-tej ósemki ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 150 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Teresa Czerwonka, Krystyna Fac, Monika Fac – Turek, Dorota Golecka, Iwona Karbarz, Krystian Małagocki, Piotr Małagocki, Katarzyna Pawusiak, Martyna Pawusiak, Małgorzata Pietras, Bożena Szwedo, Witold Szwedo i Magdalena Zarębska; natomiast w sobotę: Teresa Czerwonka, Krystyna Fac, Monika Fac – Turek, Dorota Golecka, Iwona Karbarz, Katarzyna Pawusiak, Bożena Szwedo i Witold Szwedo. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa