Ogłoszenia duszpasterskie, VII Niedziela Wielkanocy, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Rok A – 21.05.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VII Niedziela Wielkanocy, Rok A – 21.05.2023.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypadająca w 40 dzień po Zmartwychwstaniu, a więc w miniony czwartek – decyzją Kongregacji do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów od 2004 roku w Polsce przeniesiono na VII Niedzielę Wielkanocną.

2. Także dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci z klas IV Szkół Podstawowych – w liczbie 34 – będą przeżywały rocznicę I Komunii świętej. Dzieci i ich rodziny polecamy w naszych modlitwach.

3. Również dzisiaj – z racji trzeciej niedzieli miesiąca maja – można złożyć do skarbonek, które znajdują się na bocznych ołtarzach, ofiarę na Instytut Teologiczny im. Błogosławionego Wincentego Kadłubka w Sandomierzu. Bóg zapłać!

4. Także dzisiaj Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Zapraszamy! Natomiast w tygodniu zapraszamy na majówkę i na Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – godz. 17.30.

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– środa, 24.05. – liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

– piątek, 26.05. – liturgiczne wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Jest to także Dzień Matki – pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach. W ich intencji będzie sprawowane nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Zapraszamy!

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres Wielkanocy, natomiast czas Komunii wielkanocnej trwa tydzień dłużej, czyli do Uroczystości Trójcy Świętej – w tym roku do 04 czerwca. Jest to dzień odpustu w naszej wspólnocie parafialnej.

7. Księża Zmartwychwstańcy z Sulisławic zapraszają na trzydniowy odpust parafialny, który rozpocznie się w najbliższą sobotę, 27 maja. W tym roku centralnym wydarzeniem uroczystości odpustowej będzie poświęcenie replik cudownego obrazu. Szczegóły znajdziemy na plakacie znajdującym się w przedsionku kościoła.

8. XXI Ogólnopolskie czuwanie Grup Modlitwy Ojca Pio odbędzie się w tym roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w dniu 17 czerwca /sobota/. Program znajdziemy na zaproszeniu zamieszczonym w przedsionku naszej świątyni.

9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej zapraszam na wakacyjny letni obóz młodzieżowy, który odbędzie się od 14 do 19 sierpnia 2023 roku w Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym. Szczegóły znajdziemy na plakacie oraz na zaproszeniu, które znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

11. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy 17- tą ósemkę Rodzin ze Zdziechowic Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

12. Podziękowania:

– wszystkim Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za owocne zaangażowanie w ciągu całego roku przygotowań do Uroczystości I Komunii świętej, a więc: za czynny udział w liturgii niedzielnych Mszy świętych dla dzieci, za przygotowanie kościoła na uroczystość I Komunii świętej oraz za dary dla parafii, którymi są piękne i cenne szaty liturgiczne w kolorze złotym: haftowany ornat oraz kapa. Dziękujemy również za wykonane prace porządkowe wokół naszego kościoła i plebanii.

– Rodzicom dzieci klas IV-tych z Zaklikowa oraz ze Zdziechowic, które dzisiaj przeżywają Rocznicę I Komunii świętej dziękujemy za dwa tygodnie sprzątania kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 260 złotych na kwiaty i środki czystości. Bóg zapłać!

– Pani Izabeli Spyra składamy podziękowania za chętną i twórczą posługę katechetyczną i muzyczną w ciągu roku szkolnego oraz w trakcie przygotowań do Pierwszej Komunii świętej i do Rocznicy I Komunii świętej.

– Pani Agnieszce Pąk dziękujemy za wykonanie dekoracji kwiatowej w kościele na Uroczystości związane z I Komunią świętą.

– księdzu Maciejowi składamy podziękowania za całoroczną posługę kapłańską dla dobra dzieci i ich Rodziców oraz za przygotowanie uroczystości I Komunii świętej, poprowadzenie spotkań „Białego Tygodnia” oraz organizację Rocznicy I Komunii świętej. Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Helena Zakościelna z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Marian Kapica ze Zdziechowic Pierwszych – 1 Msza święta; 3/ + Leokadia Oszust ze Zdziechowic Drugich – 1 Msza święta; 4/ + Stanisława Borowska z Lublina; 5/ + Kazimierz Wosk z Zaklikowa – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa