Ogłoszenia duszpasterskie, VI Niedziela Wielkanocy, Rok A – 14.05.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VI Niedziela Wielkanocy, Rok A – 14.05.2023.

 

1. Prośba Kurii Diecezjalnej – Modlitwa w intencji powołań
Chrystus potrzebuje wciąż nowych kapłanów, aby głosili Dobrą Nowinę, celebrowali Eucharystię, sprawowali sakramenty. Pomni na słowa: „proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk. 10,2), pragniemy błagać Boga o dar świętych powołań oraz odwagę dla młodych ludzi, aby ochotnym sercem odpowiadali na Boże wezwanie. Ksiądz Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz zachęca Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego oraz wszystkich Wiernych Świeckich, aby w trakcie tegorocznej nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w całej diecezji podjęli modlitwę w intencji powołań kapłańskich. Od 19 do 27 maja w każdej parafii powinna być zorganizowana adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie się ona rozpoczynać Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończyć odmówieniem Nowenny do Ducha Świętego oraz odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. Najświętszej Maryi Pannie, Oblubienicy Ducha Świętego i Matce Kapłanów powierzamy tę, jakże pilną potrzebę nowych powołań do służby Bożej.
Ks. dr Roman Janiec – Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

2. Dzisiaj przypada liturgiczne święto św. Macieja, Apostoła. Jest to dzień Imienin Księdza Macieja. W Jego intencji będzie/była sprawowana Msza święta o godz. 9.00. Solenizantowi życzymy obfitości łask od Boga, życzliwości od parafian oraz radości z pełnionej posługi kapłańskiej w naszej Wspólnocie.

3. Także dzisiaj w naszej parafii o godz. 12.00, będzie miała miejsce /odbyła się/ Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach, które – w liczbie 37 – po raz pierwszy w życiu skorzystały w miniony piątek z Bożego Miłosierdzia w Sakramencie Pokuty, a dzisiaj doświadczą Bożej Miłości w Sakramencie Eucharystii.

4. Również dzisiaj – druga niedziela miesiąca maja – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc maj. Bóg zapłać za każdy dar!

5. Także dzisiaj Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Zapraszamy! Natomiast w tygodniu zapraszamy na majówki na godz. 17.30.

6. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 15.05. – kościele parafialnym, od tego dnia do piątku włącznie /do 19.05./, codziennie o godz. 17.30, dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny będą przeżywały swój „Biały Tydzień”. Natomiast w terenie rozpoczynamy trzydniową modlitwę „Dni krzyżowych” – w każdym dniu w dwóch miejscach. W pierwszym dniu główną intencją będzie modlitwa o dobre urodzaje. Tak więc: 1. Antoniówka – Msza święta w kaplicy św. Antoniego o godz. 19.30, a po niej procesja pod krzyż stojący przy skrzyżowaniu dróg prowadzących do Karkówki i do Dąbrowy /trasa ok. 0.6 km/. 2. Karkówka – Msza święta o godz. 19.30 w kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego, a następnie procesja pod krzyż /trasa ok. 0.6 km/.

– wtorek, 16.05. – liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana, Męczennika oraz Patrona Polski. Rozpoczynamy próby przed uroczystością Rocznicy I Komunii świętej. Dzieci klas IV-tych wraz z ich Rodzicami zapraszamy do kościoła na godz. 19.00. Jest to także drugi dzień modlitwy Dni krzyżowych: intencja – modlitwa o uświęcenie pracy ludzkiej. 1. Irena – Msza święta o godz. 16.30! w kaplicy Sióstr Opatrzności Bożej, a po niej procesja po dziedzińcu wokół figury Matki Bożej Fatimskiej. 2. Łysaków Kolonia – Msza święta o godz. 19.30 pod Pomnikiem pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej i procesja pod krzyż /trasa ok. 0.8 km/.

– środa, 17.05. – trzeci dzień Dni krzyżowych: intencja – modlitwa za głodujących. 1. Baraki Stare – Msza święta w o godz. 19.30 pod krzyżem i potem procesja. Zapraszamy na modlitwę w tym miejscu mieszkańców Baraków Nowych i Józefowa. 2. Zaklików – Msza święta o godz. 19.30 pod krzyżem przy ulicy Kwiatowej /przy domu Państwa Wołoszyn/ i procesja następującymi ulicami: Ptasia, Akacjowa, Słubickiego, Zachodnia, Sandomierska, Okólna i zakończenie pod krzyżem przy ul. Kościelnej /trasa ok 1.4 km/.

– piątek, 19.05. – od godz. 16.30 do godz. 17.30 odbędzie się spowiedź dla dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii świętej, dla ich Rodziców, rodzeństwa i bliskich. O 17.30 majówka oraz pierwszy dzień Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, a następnie Msza święta.

– sobota, 20.05. – w tym dniu, na zakończenie Białego Tygodnia, dzieci, które przystąpiły do I Komunii świętej wczesnym rankiem wraz z Rodzicami, z Panią Katechetką Izą i z Ks. Maciejem wyruszą w pielgrzymkę autokarową prowadzącą przez Opatów na Święty Krzyż. Życzymy im szczęśliwego i owocnego pielgrzymowania. Natomiast w parafii o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie czas do osobistej adoracji. O 17.30 majówka, następnie Msza święta i ciąg dalszy adoracji prywatnej. Wieczorem, o godz. 20.45 – drugi dzień Nowenny do Ducha Świętego, zakończenie adoracji i Apel Jasnogórski. Adoracja i w/w modlitwy będą w intencji „O powołania kapłańskie z naszej diecezji”.

7. W przyszłą niedzielę, 21 maja, podczas Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci z klas IV Szkół Podstawowych w Zaklikowie i w Zdziechowicach – w liczbie 34 – będą przeżywały rocznicę I Komunii świętej. Dzieci i ich rodziny polecamy w naszych modlitwach.

8. Również w przyszłą niedzielę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca maja, zbiórka na Instytut Teologiczny im. Błogosławionego Wincentego Kadłubka w Sandomierzu do skarbonek znajdujących się na bocznych ołtarzach.

9. Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Zaklikowie zapraszają na spotkanie autorskie z Lucyną Olejniczak, 18.05.2023r./ czwartek/ o godzinie 17.00 w Remizie OSP w Zdziechowicach. Lucyna Olejniczak to m. in. autorka sag „Kobiety z ulicy Grodzkiej”, „Apteka pod Złotym Moździerzem” czy Sagi Średniowiecznej – Lilie Królowej. Spotkanie realizowane jest w ramach zadania „Biblioteka dla Małego i Dużego Człowieka – IV edycja”.

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu świętego Józefa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

11. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy Rodziców dzieci klas czwartych z Zespołu Szkół w Zdziechowicach, które to dzieci – za tydzień – będą przeżywały Rocznicę I Komunii świętej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

12. Podziękowania:
– Rodzicom dzieci klas trzecich dziękujemy za wykonaną pracę porządkową zarówno wewnątrz kościoła jak i w otoczeniu naszej świątyni. Bóg zapłać!
– ministrantom oraz harcerzom dziękujemy za kolejny etap prac w porządkowaniu terenu sportowo – rekreacyjnego w bliskości budynku plebanii i Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Zygmunt Czajka ze Zdziechowic Pierwszych – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa