Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela Wielkanocy, Rok A – 07.05.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela Wielkanocy, Rok A – 07.05.2023.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca maja – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Bóg zapłać za każdy dar!

2. Również dzisiaj, podczas Mszy świętej o godz. 9.00, 18-tu chłopców zostanie/zostało włączonych do grona Liturgicznej Służby Ołtarza poprzez liturgiczny obrzęd i modlitwę z błogosławieństwem dla nich. Nowo „wyświęconym” ministrantom życzymy gorliwego pełnienia posługi przy ołtarzu oraz radości z przynależności do tej dynamicznej Wspólnoty.

3. Także dzisiaj Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Zapraszamy! Natomiast w tygodniu zapraszamy na majówki na godz. 17.30.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 08.05. – liturgiczna Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Patrona Diecezji Sandomierskiej. Odpust w parafii Gościeradów – suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 12.00.

– piątek, 12.05. – w godzinach od 16.00 do 17.30 odbędzie się spowiedź przed Pierwszą Komunią świętą, a więc zapraszamy dzieci klas trzecich, ich Rodziców, Rodziców chrzestnych, rodzeństwo, dziadków, krewnych, bliskich i przyjaciół naszych „pierwszokomunistów.” O godz. 17.30 Nabożeństwo majowe, a po nim Msza święta wieczorna.

5. W przyszłą niedzielę, 14.05., przypada liturgiczne święto św. Macieja, Apostoła. Jest to dzień Imienin Księdza Macieja. W Jego intencji będzie sprawowana Msza święta o godz. 9.00. Zapraszamy! Solenizantowi życzymy obfitości łask od Boga, życzliwości od parafian oraz radości z pełnionej posługi kapłańskiej w naszej Wspólnocie.

6. Również w przyszłą niedzielę – podczas Mszy świętej o godz. 12.00 – trzydzieścioro siedmioro dzieci z klas III Szkół Podstawowych w Zaklikowie i w Zdziechowicach po raz pierwszy przystąpi do Komunii świętej. Ze względu na niewielką przestrzeń naszej świątyni, miejsca siedzące w kościele będą zarezerwowane – tak jak w ubiegłych latach – tylko dla dzieci i dla ich rodziców. Fotografie i nagrania podczas Mszy świętej będą mogli wykonywać tylko operatorzy zamówieni przez rodziców.

7. Także przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca maja – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. W kwietniu złożyliśmy 35 kopert oraz przekazaliśmy 7 przelewów na łączną kwotę 3 250 złotych. Bóg zapłać!

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy Rodziców dzieci klas czwartych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie, które to dzieci – za dwa tygodnie – będą przeżywały Rocznicę I Komunii świętej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– ministrantom, lektorom, harcerkom i harcerzom dziękujemy za uporządkowanie terenu wokół naszego kościoła parafialnego.

– tym wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowanie młodzieży do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w miniony czwartek, 04.05.2023. Tak więc z serca dziękujemy Ks. Tomaszowi, od dwóch miesięcy proboszczowi par. Szczecyn, za poprowadzenie spotkań i prób liturgicznych oraz perfekcyjne przygotowanie liturgii Mszy świętej. Rodzicom młodzieży bierzmowanej wyrażamy wdzięczność za troskę i za wykonaną pracę oraz za złożoną ofiarę dla naszej parafii. Natomiast samej młodzieży bierzmowanej dziękujemy za chętne, radosne i twórcze zaangażowanie się w liturgię Mszy świętej sprawowanej pod przewodnictwem Biskupa, Ordynariusza sandomierskiego.

– Rodzicom dzieci klas trzecich, a także i samym dzieciom z Zespołu Szkół w Zdziechowicach dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę 290 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Wioleta Brankiewicz, Magdalena Cieślak, Ewelina Duda, Edyta Gremska, Oliwia Gremska, Aneta Karapetyan, Robert Karapetyan i Justyna Małagocka; natomiast w sobotę: Bartosz Czerwiński, Mieczysław Czerwiński, Renata Czerwińska, Paweł Hajduk, Ewelina Janik, Iwona Karbarz, Edyta Łopion, Dariusz Marzec, Joanna Marzec, Dominika Niekra, Wioletta Samborska, Małgorzata Sieczkoś, Dorota Tur, Anna Zawół i Sławomir Zawół. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Danuta Bednarska z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa