Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 12.03.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 12.03.2023.

 

1. Apel Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza – odczytać!

2. W miniony piątek, 10 marca 2023 roku, Ks. Bp Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz mianował proboszczem par. Szczecyn księdza Tomasza Lenarta, wikariusza naszej parafii. Dziękujemy serdecznie księdzu Tomkowi za prawie 6 lat (dokładnie 5 lat 8 miesięcy i 10 dni) gorliwej posługi kapłańskiej dla naszej wspólnoty parafialnej. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian na Mszę świętą dziękczynną w jego intencji sprawowaną z udziałem Księdza Proboszcza Tomasza – w Niedzielę Palmową, czyli 02 kwietnia 2023 roku o godz. 9.00.

3. Dzisiaj druga niedziela miesiąca marca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc marzec. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Zapraszamy!

4. Także dzisiaj – po Mszy świętej wieczornej rozpoczniemy Septennę do świętego Józefa. Jest to siedmiodniowa modlitwa ku czci siedmiu boleści i siedmiu radości, których doświadczył święty Józef, Opiekun Chrystusa na ziemi. Modlitwa ta jest mało znana i rzadko praktykowana w duszpasterstwie polskiego Kościoła. Zapraszamy więc przez siedem kolejnych dni na Mszę świętą wieczorną o godz. 17.00, po której będziemy oddawali cześć świętemu Józefowi. Więcej informacji o tej pięknej modlitwie Septenny możemy znaleźć na stronie internetowej naszej parafii www.parafiazaklikow.pl .

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 13.03. – w tym dniu przypada 10-ta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka – pamiętajmy w naszych modlitwach o następcy Św. Piotra.

– wtorek, 14.03. – o godz. 16.30 Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 15.03. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– czwartek, 16.03. – o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza święta wieczorna.

– piątek, 17.03. – o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, a po niej Msza święta. Rozważania Drogi krzyżowej poprowadzą członkowie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam. Natomiast o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

– sobota, 18.03. – o godz. 18.00 w salce katechetycznej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu nauk przedmałżeńskich. Natomiast tego dnia w par. Borów odbędzie się odpust parafialny z okazji Uroczystości świętego Józefa. Suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 11.00. Liturgicznie Uroczystość ta została przeniesiona z niedzieli, 19 marca 2023, na poniedziałek (20.03.) następnego tygodnia.

6. Z okazji 800-tnej rocznicy śmierci bł. Wincentego Kadłubka – patrona miasta i diecezji sandomierskiej biskup Krzysztof Nitkiewicz ogłosił rok 2023 rokiem błogosławionego Wincentego Kadłubka. Aby przybliżyć postać błogosławionego, Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Kurii diecezjalnej w Sandomierzu ogłasza konkurs dla uczniów Szkół Podstawowych i ponadpodstawowych pt.:“Błogosławiony Wincenty Kadłubek – patron diecezji sandomierskiej”. Szczegóły konkursu przekażą katechizujący w Zespołach Szkół w naszej parafii.

7. Za niecałe dwa tygodnie rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii 25 -27 marca /sobota – poniedziałek/ 2023 roku. Spowiedź rekolekcyjna będzie w poniedziałek, 27.03. 2023. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Konrad Fedorowski, Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej.

8. Ofiary na materiały dekoracyjne oraz na kwiaty do Ciemnicy i do Grobu Pańskiego można składać do skarbonek z napisem „Kwiaty do Bożego Grobu 2023”. Skarbonki te znajdują się na bocznych ołtarzach: Najświętszego Serca Pana Jezusa i świętej Anny. Z góry dziękujemy za każdą ofiarę.

9. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

11. Akcja Katolicka Diecezji Sandomierskiej wspólnie z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego przy Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu zaprasza wszystkich wiernych diecezji sandomierskiej do wzięciu udziału w inicjatywie modlitewnej „Różaniec o pokój”. Polecając miłosiernemu Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej, sprawę pokoju na świecie, zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej, a następnie przekazanie „omodlonego” różańca proboszczowi swojej parafii. Zgromadzone różańce zostaną przesłane do Kijowa na Ukrainę, gdzie miejscowe siostry zakonne będą rozdawać je mieszkańcom i zachęcać do jedności modlitewnej w intencji pokoju na świecie. Wierzymy mocno, że wspólna modlitwa i gest przekazania swojego różańca będzie nie tylko wyrazem solidarności z najbardziej potrzebującymi, ale także uproszeniem łask u Boga tak bardzo potrzebnych każdemu z nas.

12. Siostry św. Józefa z Radnej Góry zapraszają chętnych parafian na Dzień skupienia – 1 kwietnia 2023 roku tj. sobota, od godz.9.30. Temat tego dnia brzmi: „Jak żyć Słowem Bożym na co dzień”. Szczegóły dotyczące zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej: radnagora.jozefitki.pl

13. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy trzynastą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

14. Podziękowania:

– dwunastej ósemce Rodzin ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 140 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Danuta Maciąg, Magdalena Radwan, Paweł Świś, Mirosław Tylus, Monika Tylus i Maria Wilczewska; natomiast w sobotę: Danuta Maciąg, Magdalena Radwan, Paulina Szkutnik, Paweł Świś i Monika Tylus. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyli także: Janina Dziurda, Alfred Radwan i Magdalena Radwan. Bóg zapłać!

15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Marianna Flis z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu: 2/ + Teresa Czosnyka z Zaklikowa – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 3/ + Michał Stanicki z Lublina – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 4/ + Ryszard Mazurek z Karkówki – także 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa