Księże Proboszczu Tomaszu – gratulujemy, życzymy i dziękujemy!

Księże Proboszczu Tomaszu – gratulujemy, życzymy i dziękujemy!

 

Dnia 10 marca 2023 roku, tj. w piątek, we wspomnienie 40-tu Męczenników z Sebasty (Armenia) i w „gorącym czasie rekolekcyjno – wielkopostnym” dotarła wieść nowa dla całej parafii św. Anny w Zaklikowie. Zostałeś powołany na proboszcza parafii Szczecyn, położonej w naszym zaklikowskim dekanacie i od jutra, czyli od niedzieli 12 marca, samodzielnie poprowadzisz wspólnotę wiernych. Przyjmij więc od nas „trzy słowa”:
– po pierwsze – gratulujemy nominacji i nowych doświadczeń duszpasterskich, które pojawią się w Twoim życiu. Będziesz przewodnikiem dla wszystkich parafian: dla dzieci, młodzieży, rodziców i dla osób w jesieni życia.
– po drugie – życzymy wszelkiego DOBRA od Boga i od ludzi. Niech dobry Bog Ci hojnie błogosławi, Maryja niech otacza Cię macierzyńską troską, a Twój Patron – św. Tomasz z Akwinu – niech będzie Orędownikiem w Twoich inicjatywach i działaniach.
– po trzecie – dziękujemy Tobie za prawie sześcioletnią ( 5 lat, 8 miesięcy i 10 dni!) gorliwą posługę w parafii, szczególnie za Twoje oddanie dla młodego pokolenia w szkole na katechezie, w systematycznych spotkaniach z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży oraz podczas zbiórek ministrantów i lektorów.
Więcej słów wdzięczności spróbujemy Ci przekazać w dniu 2 kwietnia, tj. Niedziela Palmowa, kiedy będziesz pośród nas sprawował Mszę świętą dziękczynną – o godz. 9.00. A więc teraz mówimy do zobaczenia!

Zaklikowscy Parafianie, a w szczególności dzieci i młodzież
z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – „Gotów!”
z Liturgicznej Służby Ołtarza – „Króluj nam Chryste!”

III Niedziela Wielkiego Postu, Rok A
Zaklików, 12.03.2023.