Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 05.03.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 05.03.2023.

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca marca – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Bóg zapłać za każdy dar!

2. Także dzisiaj – druga niedziela Wielkiego Postu, która zwana jest niedzielą „Ad gentes”. Po każdej Mszy świętej będzie można wesprzeć dzieła pomocy misjonarzom poprzez ofiarę złożoną do skarbonek z napisem „Ad gentes – pomoc misjonarzom”. Skarbonki znajdują się na bocznych ołtarzach. Z góry dziękujemy za każdą ofiarę.

3. Również dzisiaj, podczas Mszy świętej o godz. 10.30, będą poświęcone Modlitewniki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, która będzie miała miejsce w dniu 14 maja 2023 roku. Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy św. o godz. 12.00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15, zaś o godz. 17.00 Msza święta wieczorna.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 07.03. – o godz. 16.30 Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 08.03. – Międzynarodowy Dzień Kobiet, o których pamiętajmy w modlitwie z racji ich dorocznego święta. W tej intencji będzie sprawowana Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– czwartek, 09.03. – o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza święta wieczorna.

– piątek, 10.03. – o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, a po niej Msza święta. Natomiast o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

– sobota, 11.03. – o godz. 18.00 w salce katechetycznej kolejne spotkanie z cyklu nauk przedmałżeńskich.

5. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca marca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. W lutym złożyliśmy 39 kopert oraz przekazaliśmy 6 przelewów bankowych na łączną kwotę 3 880,00 /trzy tysiące osiemset osiemdziesiąt/ złotych. Bóg zapłać!

6. Od przyszłej niedzieli będzie można składać ofiary na materiały dekoracyjne oraz na kwiaty do Ciemnicy i do Grobu Pańskiego. Na bocznych ołtarzach będą pozostawione 2 skarbonki z napisem „Kwiaty do Bożego Grobu 2023”. Z góry dziękujemy za każdą ofiarę.

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 25 -27 marca /sobota – poniedziałek/ 2023 roku. Spowiedź rekolekcyjna będzie w poniedziałek, 27.03. 2023.

8. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy dwunastą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– jedenastej ósemce Rodzin ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 190 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Joanna Iracka, Bożena Jabłońska, Wojciech Jabłoński, Marek Kalinowski, Anna Pokwapisz, Magdalena Skoczylas, Mariusz Skoczylas, Bożena Szwedo i Marek Urban; natomiast w sobotę: Joanna Iracka, Bożena Jabłońska, Wojciech Jabłoński, Marek Kalinowski, Anna Pokwapisz i Bożena Szwedo. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączył także Leszek Szkutnik. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Danuta Głuchowska z Zaklikowa – w jej intencji będą sprawowane 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa