Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 26.02.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
I Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 26.02.2023.

 

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela Wielkiego Postu – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15, a potem Msza święta wieczorna. Zapraszamy!

2. Również dzisiaj, jak już informowaliśmy w ostatnią niedzielę stycznia (29.01.), będzie można złożyć po każdej Mszy świętej ofiarę do puszki jako pomoc finansową dla chorego na białaczkę studenta Kuby, naszego parafianina. Z góry dziękujemy za każdy dar serca!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 28.02. – o godz. 16.30 Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 01.03. – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – święto ustanowione w 2011 roku dla oddania hołdu żołnierzom drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny (…). Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata. O godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy!

– czwartek, 02.03. – Pierwszy czwartek miesiąca marca: o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza święta wieczorna i modlitwy o powołania do służby w Kościele. Zapraszamy!

– piątek, 03.02. – Pierwszy Piątek miesiąca marca. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 16.00 po południu. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, a Nabożeństwo Pierwszego piątku będzie po Mszy świętej wieczornej. Natomiast o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

– sobota, 04.03. – liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza oraz Pierwsza Sobota miesiąca – po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa refleksja różańcowa, a po niej modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej. Zapraszamy! Natomiast o godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich, które prowadzi ks. Maciej.

4. W przyszłą niedzielę, 05.03.2023., podczas Mszy świętej o godz. 10.30 będą poświęcone Modlitewniki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, która będzie miała miejsce w dniu 14 maja 2023 roku.

5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca marca, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W lutym przekazaliśmy na ten cel 696,00 /sześćset dziewięćdziesiąt sześć/ złotych. Bóg zapłać!

6. Także w przyszłą niedzielę, 05.03., przypada 34. rocznica sakry Biskupa Seniora Edwarda Frankowskiego – pamiętajmy w naszych modlitwach.

7. Również w przyszłą niedzielę, zwaną „Ad gentes”, a jest to II Niedziela Wielkiego Postu, po każdej Mszy świętej będzie można wesprzeć dzieła pomocy misjonarzom poprzez ofiarę złożoną do skarbonek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Z góry dziękujemy za każdy dar.

8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 25 -27 marca /sobota – poniedziałek/ 2023 roku. Spowiedź rekolekcyjna będzie w poniedziałek, 27.03. 2023. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Konrad Fedorowski, Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej.

9. Informujemy, że Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej, w dniu 4 maja /czwartek/ 2023 roku podczas Mszy świętej o godz. 16.00.

10. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

11. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

12. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy jedenastą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

13. Podziękowania:

– wszystkim Darczyńcom dziękujemy za przekazane ofiary jako pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Syrii i w Turcji. W minioną niedzielę /19.02.2023./ złożyliśmy do skarbonek na ten cel kwotę 1 791,00 /jeden tysiąc siedemset dziewięćdziesiąt jeden/ złotych, która została przesłana do Caritas Diecezji Sandomierskiej. Bóg zapłać!

– dziesiątej ósemce Rodzin ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 140 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Grażyna Czerwińska, Teresa Miękina, Bożena Oszust, Piotr Oszust, Klaudia Pokwapisz, Piotr Pokwapisz i Magdalena Sycz; natomiast w sobotę: Grażyna Czerwińska, Teresa Miękina, Bożena Oszust, Piotr Oszust, Dorota Pokwapisz, Piotr Pokwapisz i Magdalena Sycz Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyły także: Elżbieta Czerwińska i Zofia Miękina. Bóg zapłać!

14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Aleksandra Chmura z Łysakowa Kolonii – w jej intencji będą sprawowane 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa