Ogłoszenia duszpasterskie, VI Niedziela zwykła, Rok A – 12.02.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VI Niedziela zwykła, Rok A – 12.02.2023.

 

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca lutego – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc luty. Bóg zapłać!

2. Także dzisiaj nasi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” zapraszają na słodkie wypieki w ramach tradycyjnej – już od pięciu lat – „Słodkiej Niedzieli”. Dziękujemy wszystkim za wspieranie działalności naszego Szczepu „Brzask”, a Rodzicom, Dziadkom oraz krewnym naszych Zuchów i Harcerzy składamy podziękowania za czynne włączenie się w to „słodkie dzieło.”

3. Również dzisiaj, po każdej Mszy świętej, będzie można złożyć dar na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej. Przed wejściem do świątyni stoją nasi harcerze ze specjalną skarbonką na ofiary przeznaczone na ten cel. Dziękujemy za każdy dar serca!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 14.02. – liturgiczne święto świętych: Cyryla – mnicha i Metodego – biskupa, Patronów Europy. Jest to Dzień modlitw za narody słowiańskie. Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 15.02. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

5. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy dziewiątą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– przedstawicielom ósmej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 260 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Agata Dziurda, Emilia Janik, Ewelina Janik, Teresa Łyszczarz, Wanda Miękina, Zbigniew Miękina, Bożena Rybak, Krzysztof Sieczkoś, Maja Sieczkoś, Marek Sieczkoś, Danuta Sołtys i Grażyna Spasiuk; natomiast w sobotę: Ewelina Janik, Teresa Łyszczarz, Tomasz Miękina, Wanda Miękina, Zbigniew Miękina, Bożena Rybak, Marek Sieczkoś, Danuta Sołtys i Grażyna Spasiuk . Bóg zapłać! Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyły także: Janina Budkowska i Marianna Kuchta. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Maria Baran z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Grzegorz Andrzej Posiecz-Polkowski z Zaklikowa – 7 Mszy świętych od uczestników pogrzebu; 3/ + Wojciech Różyło z Zaklikowa – 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa