Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela zwykła, Rok A – 05.02.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela zwykła, Rok A – 05.02.2023.

 

1. Dzisiaj pierwsza niedziela lutego, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

2. Także dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Poświęcenie chleba i soli pod koniec ogłoszeń duszpasterskich. Polskie przysłowie brzmi tak: „Chleb i sól św. Agaty od ognia ustrzeże nasze chaty”. Nasi harcerze przygotowali ponad 300 „zestawów” chleba i soli do pobłogosławienia. Z serca im za to dziękujemy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 06.02. – liturgiczne wspomnienie świętych męczenników z Japonii – Pawła Miki i jego Towarzyszy.

– wtorek, 07.02. – Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 08.02. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– piątek, 10.02. – liturgiczne wspomnienie św. Scholastyki, siostry – bliźniaczki św. Benedykta z Nursji, zakonodawcy i założyciela opactwa Benedyktynów na Monte Cassino.

– sobota, 11.02. – dowolne liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzimy XXXI Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku, czyli w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie. W tym roku tematem Dnia Chorego są słowa: „’Miej o nim staranie’. Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia.” Pamiętając o ludziach starszych i chorych, zapraszamy ich na godz. 12.00 do naszej świątyni na Mszę świętą, podczas której będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Natomiast po Mszy świętej odbędzie się nabożeństwo zakończone specjalnym /”lourdskim”/ błogosławieństwem oraz wręczeniem pamiątkowego obrazka.

4. W przyszłą niedzielę – z racji drugiej niedzieli miesiąca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc luty. W styczniu złożyliśmy 42 koperty i przekazaliśmy na ten cel 7 przelewów bankowych na łączną sumę 3 920.00 / trzy tysiące dziewięćset dwadzieścia/ złotych. Bóg zapłać!

5. Również w przyszłą niedzielę nasi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” zapraszają na słodkie wypieki w ramach tradycyjnej – już od pięciu lat – „Słodkiej Niedzieli”. Tego dnia na stanowiskach przed kościołem, po każdej Mszy Świętej, będzie można nabyć od naszych zuchów i harcerzy pączki i inne słodkości, wspierając tym samym działalność naszego Szczepu. Jak co roku roku zapraszamy do włączenia się w to „słodkie dzieło” również rodziców i dziadków naszych zuchów i harcerzy.

6. Także w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, będzie można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej. Dziękujemy za każdy dar serca!

7. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. Znaleziono pewną kwotę pieniędzy – informacje w zakrystii.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy ósmą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– wszystkim wykonawcom „Zaklikowskiego kolędowania”, które odbyło się w miniony czwartek, 2-go lutego, dziękujemy z serca za przygotowanie repertuaru kolęd i pastorałek oraz za ich radosne i profesjonalne wykonanie. Mocnym i pięknym akordem muzycznym zakończyliśmy tradycyjny okres śpiewania kolęd. Bóg zapłać!

– naszym harcerzom z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” dziękujemy za sprawne rozebranie bożonarodzeniowej dekoracji oraz za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać!

– przedstawicielom siódmej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 160 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Sylwia Blat, Iwona Bral, Elżbieta Chmura, Jolanta Czajka, Marek Czajka, Danuta Czerwonka, Dominika Kozłowska, Marzena Rafalska i Elżbieta Szwedo; natomiast w sobotę: Sylwia Blat i Iwona Bral. Bóg zapłać!

12. Poświęcenie chleba i soli św. Agaty. Dnia 5 lutego liturgia Kościoła wspomina św. Agatę, od wieków czczoną i wzywaną jako patronkę i orędowniczkę podczas burzy, w niebezpieczeństwie pożaru, trzęsienia ziemi, wybuchu wulkanu, a także huraganowych wiatrów i sztormu.
Modlitwa błogosławieństwa:
Panie Jezu Chryste, Synu Boga żywego, Ty jesteś Chlebem, który zstąpił z nieba, dziękujemy Ci za dar chleba i soli, które teraz poświęcamy + ku czci świętej Agaty, dziewicy i męczennicy; niech one za jej wstawiennictwem chronią nas i nasze mieszkania od niebezpieczeństwa pożaru i od innych przeciwności. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa