Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela zwykła, Rok A – 29.01.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela zwykła, Rok A – 29.01.2023.
Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego – niedziela przed 02.02.2023.

 

1. Dzisiaj przeżywamy parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy gościli w naszej świątyni Siostry Opatrzności Bożej z Ireny oraz Siostry św. Józefa z Radnej Góry. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2. Także dzisiaj o godz. 9.00, będzie/była sprawowana Msza święta w intencji Księdza Tomasza z racji jego imienin. Solenizantowi życzymy obfitości łask od Boga, życzliwości od bliźnich oraz radości w pełnieniu kapłańskiej posługi dla duchowego dobra parafian.

3. Również dzisiaj przypada Dzień Pomocy Chorym na Trąd. Natomiast z racji piątej niedzieli miesiąca stycznia – Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30. Zapraszamy!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 31.01. – wspomnienie św. Jana Bosco kapłana i wychowawcy młodego pokolenia. Żył on w Italii w XIX wieku (1815 – 1888). Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 01.02. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– czwartek, 02.02. – Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej oraz Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego. W naszym kościele Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00; 12.00 i o 17.00, podczas których będzie poświęcenie gromnic. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się „Zaklikowskie kolędowanie”. Wystąpią solistki i soliści oraz zespoły: Kwiat Lipy – zespół wokalny Klubu Seniora z Lipy, Dziecięca Schola Ignis, Harcerska Grupa Muzyczna, Schola Cantate Deo oraz chór Gloria. Zapraszamy! Ofiary złożone podczas Mszy świętych na tacę będą przeznaczone – według rozporządzenia biskupa sandomierskiego – dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Natomiast po wieczornym kolędowaniu będzie można złożyć ofiarę jako pomoc dla Kuby.

– piątek, 03.03. – Pierwszy Piątek miesiąca lutego. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 16.00 po południu. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Nabożeństwo Pierwszego piątku będzie po Mszy świętej wieczornej.

– sobota, 04.02. – Pierwsza Sobota miesiąca – po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa refleksja różańcowa, a po niej modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej. Zapraszamy!

5. W przyszłą niedzielę, 05.02.2023., przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Poświęcenie chleba i soli podczas Mszy świętych. Polskie przysłowie brzmi tak: „Chleb i sól św. Agaty od ognia ustrzeże chaty”. Nasi harcerze przygotują około 300 „zestawów” chleba i soli do pobłogosławienia. Z góry im za to dziękujemy!

6. Również w przyszłą niedzielę – z racji pierwszej niedzieli miesiąca lutego – będzie możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W styczniu złożyliśmy na ten cel 489 złotych. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Zapraszamy.

7. Informujemy, że w minioną niedzielę, tj. 22 stycznia 2023 roku powstał Komitet Społeczny pod nazwą „Dla Kuby”. Zadaniem Komitetu jest organizowanie zbiórki pieniężnej jako pomocy finansowej dla chorego na białaczkę studenta Kuby, naszego parafianina. Tak więc w najbliższy czwartek, 02.02.2023., po „Zaklikowskim kolędowaniu” będzie można złożyć ofiarę do puszek, z którymi będą stały – przy wejściu do kościoła – osoby zaangażowane w to dzieło. Ponadto raz w miesiącu, do czerwca włącznie, po Mszach świętych będzie prowadzona wspomniana zbiórka. Będą to następujące niedziele: 26 luty; 26 marzec, 23 kwiecień; 28 maj i 25 czerwiec.

8. Trwa okres rozliczenia podatków za rok 2022. Jak co roku zachęcamy do oddania 1% podatku na wsparcie działalności 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” Zaklików. Numer KRS naszego szczepu Brzask – 0000296261. Można znaleźć go także na stronie internetowej Szczepu, na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła, na plakatach i ulotkach, które w najbliższych dniach będą kolportowane przez harcerzy. Dziękujemy za każdy dar serca! Czuwaj!

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu św. Anny.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy siódmą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– przedstawicielom szóstej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 220 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Patrycja Bednara, Monika Błażejczak, Magdalena Hajduk, Maria Jabłońska, Zbigniew Łyszczarz, Barbara Rybak, Danuta Rybak, Ryszard Rybak, Marta Stefaniak, Ryszard Stefaniak, Zofia Stefaniak, Adam Wójtowicz i Anna Wójtowicz; natomiast w sobotę: Monika Błażejczak, Maria Jabłońska, Barbara Rybak, Danuta Rybak, Ryszard Rybak i Ryszard Stefaniak. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyły także: Barbara i Elżbieta Łyszczarz. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Józef Jan Pikuła ze Zdziechowic Drugich – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa