Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela zwykła – Niedziela Słowa Bożego, Rok A – 22.01.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela zwykła, Rok A – 22.01.2023.
Niedziela Słowa Bożego – Papież Franciszek, List Aperuit illis, 2019

 

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, która jest dniem poświęconym celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.

2. Również dzisiaj – z racji czwartej niedzieli miesiąca stycznia – Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 24.01. – liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła. Jest on patronem pracowników mediów. W ich intencji będzie sprawowana Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 25.01. – liturgiczne święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła oraz zakończenie Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– czwartek, 26.01. – liturgiczne wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

– sobota, 28.01. – liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła. Jest to dzień Imienin Księdza Tomasza. Solenizantowi życzymy obfitości łask od Boga, życzliwości od bliźnich oraz radości w pełnieniu kapłańskiej posługi dla duchowego dobra parafian.

4. W przyszłą niedzielę, o godz. 9.00, będzie sprawowana Msza święta w intencji Księdza Tomasza z racji jego „sobotnich” imienin.

5. Także w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy gościli w naszej świątyni Siostry Opatrzności Bożej z Ireny oraz Siostry św. Józefa z Radnej Góry. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

6. W czwartek następnego tygodnia, tj 02 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego zwanym świętem Matki Bożej Gromnicznej, na zakończenie tradycyjnego okresu kolędowania, około godz. 18.00, a więc po Mszy świętej wieczornej, w naszym kościele odbędzie się „Zaklikowskie kolędowanie”. Wystąpią solistki i soliści oraz parafialne zespoły: dziecięca schola Ignis, Harcerska Grupa Muzyczna „Ejcz-Dżi-Em”, schola Cantate Deo oraz chór Gloria. Zapraszamy!

7. Harcerska wieść: Rozpoczął się okres rozliczenia podatków za rok 2022. Jak co roku zachęcamy do oddania 1% podatku na wsparcie działalności 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” Zaklików. Numer KRS naszego szczepu Brzask – 0000296261. Można znaleźć go także na stronie internetowej Szczepu, na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła, na plakatach i ulotkach, które w najbliższych dniach będą kolportowane przez harcerzy. Dziękujemy za każdy dar serca! Czuwaj!

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu św. Anny.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy szóstą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– przedstawicielom piątej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 120 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Dominika Jaśkiewicz, Dorota Jaśkiewicz, Katarzyna Łyszczarz, Eliza Nagajek, Lidia Nagajek, Sylwia Pachla i Wanda Pachla; natomiast w sobotę: Dorota Jaśkiewicz, Krzysztof Łyszczarz, Roman Pachla i Wanda Pachla. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Marcin Józef Baran z Zaklikowa – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Irena Szkutnik ze Zdziechowic Drugich – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 3/ + Andrzej Rząd z Zaklikowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa