Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela zwykła, Rok A – 15.01.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela zwykła, Rok A – 15.01.2023.

 

1. Dzisiaj o godz. 12.00 będzie/była sprawowana Msza święta w intencji naszych Solenizantów: Księdza Eugeniusza, który obchodził swoje imieniny w dniu 30 grudnia minionego roku oraz Księdza Kanonika Henryka z okazji jego imienin, które przypadają 19 stycznia tego roku, tj. w najbliższy czwartek. Dostojnym Solenizantom życzymy obfitości łask od Boga, orędownictwa Maryi i opieki Patronów: św. Eugeniusza i św. Henryka w każdym dniu ich kapłańskiego życia.

2. Również dzisiaj, po Mszy świętej wieczornej, a więc o godz. 18.00, zapraszamy do naszego kościoła na świąteczne spotkanie z kolędą i pastorałką z okolic Lublina w wykonaniu Kapeli Ludowej z Gościeradowa, której kontrabasistą i jednocześnie kierownikiem administracyjnym jest nasz Pan Organista – Roman Biss. Kapela powstała pod koniec 1995 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gościeradowie i nieprzerwanie pracuje i koncertuje, uświetniając swoim występem różne uroczystości. Przez prawie 30 lat działalności, Kapela Ludowa ponad 400 razy uczestniczyła w festiwalach, przeglądach, konkursach oraz imprezach okolicznościowych.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 17.01. – liturgiczne wspomnienie św. Antoniego, opata. W tym dniu w Kościele katolickim w Polsce będzie obchodzony XXVI Dzień Judaizmu pod hasłem „Przejście Pana: Dziś wychodzicie” (Wj 13,14). Centralne obchody odbędą się w Siedlcach. Zaplanowano bogaty program wydarzeń kulturalno-religijnych. Gościem specjalnym będzie izraelski rabin Boaz Pash. A w naszym kościele Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 18.01. – początek Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. Tegoroczne hasło: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iz 1,17). W Polsce Nabożeństwo centralne Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2023 odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia 2023 roku w Lublinie. A w naszym kościele Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– czwartek, 19.01. – liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. W tym dniu w martyrologium rzymskim wspominamy także św. Henryka, biskupa i męczennika żyjącego w XII wieku w Uppsali, w ówczesnej stolicy Szwecji. W naszych modlitwach polecajmy Bogu Wszechmogącemu Solenizanta, Księdza Kanonika Henryka Krzyżanowskiego.

– sobota, 21.01. – liturgiczne wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Polskie przysłowie brzmi: „Św. Agnieszka wypuszcza skowronka z mieszka” – w imieniny Agnieszki pojawiają się skowronki, zwiastuny wiosny. W tym dniu obchodzimy również Dzień Babci. Pamiętajmy o nich w modlitwach.

4. Przyszła niedziela, 22.01. – zwana jest Niedzielą Słowa Bożego. W roku 2019 papież Franciszek ustanowił III Niedzielę zwykłą dniem poświęconym celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego (por. List Apostolski „Aperuit illis”). Tego dnia obchodzimy Dzień Dziadka.

5. Za dwa tygodnie od dzisiaj, czyli 29 stycznia 2023 roku, o godz. 9.00, będzie sprawowana Msza święta w intencji Księdza Tomasza z racji jego imienin, które przypadają w sobotę, tj. 28 stycznia.

6. Harcerska wieść: Rozpoczyna się okres rozliczenia podatków za rok 2022. Jak co roku zachęcamy do oddania 1% podatku na wsparcie działalności 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” Zaklików. Wasze wsparcie to wielkie dla nas uznanie i ułatwienie w codziennej harcerskiej pracy. Numer KRS naszego szczepu Brzask – 0000296261. Można znaleźć go także na stronie internetowej Szczepu, na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła, na plakatach i ulotkach, które w najbliższych dniach będą kolportowane przez harcerzy.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu św. Anny.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy piątą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– przedstawicielom czwartej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 150 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Bogumiła Bednarowska, Alicja Czerwonka, Katarzyna Czerwonka, Sylwester Czerwonka, Weronika Czerwonka, Witold Janiszewski i Maria Jankowska; natomiast w sobotę: Bogumiła Bednarowska, Magdalena Cieślak, Alicja Czerwonka, Arek Czerwonka, Katarzyna Czerwonka, Sylwester Czerwonka i Maria Jankowska Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości złożyła również: Antonina Wójcik. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Janina Zakościelna z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa