Nowenna do św. Anny – Patronki życia rodzinnego

Święta Anna, mama Maryi i babcia Pana Jezusa, od ponad sześciu wieków patronuje naszej parafii.  Jest wyjątkową Orędowniczką w sprawach życia rodzinnego.

Już od najbliższego wtorku 12 marca podczas Nowenny do św. Anny o godz. 16.30 będą przedstawiane prośby i dziękczynienia wiernych, wrzucone do specjalnej skrzynki przy ołtarzu Patronki parafii lub przesłane poprzez zakładkę na stronie internetowej.

Św. Anna to niezwykle skuteczna Patronka:
– zgody w rodzinach, szczególnie wielopokoleniowych,
– małżeństw proszących – niekiedy długie lata – o dar potomstwa,
– kobiet oczekujących na narodziny dziecka,
– wszystkich matek i wdów.

Razem z wiernymi będziemy prosili Boga – przez wstawiennictwo św. Anny – o wysłuchanie przedstawionych próśb oraz zanosili przed tron Najwyższego modlitwy dziękczynne.

Zachęcamy Parafian i nie tylko do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Anny, bo jak obiecał Chrystus: „jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie.  Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18, 19b-20).