Zaklikowska świątynia nabrała blasku!

W drugą niedzielę Adwentu w zaklikowskiej parafii podsumowano prowadzone od kilkunastu miesięcy prace renowacyjne miejscowej świątyni parafialnej pw. Trójcy Przenajświętszej. Dzięki zaangażowaniu wielu osób barokowa świątynia na nowo nabrała piękna.

Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Wraz z nim Eucharystię sprawowali ks. Michał Mierzwa, miejscowy proboszcz, ks. Rafał Kułaga, rektor WSD w Sandomierzu, ks. Stanisław Zioło, dziekan dekanatu oraz ks. Janusz Mierzwa. We wspólnej modlitwie uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, osoby zaangażowane w prowadzenie i wykonanie całego projektu renowacyjnego świątyni, dzieci, młodzież i dorośli z grup parafialnych oraz bardzo licznie zgormadzeni wierni.

Liturgię swoim śpiewem uświetnił chór „Gloria”, schola „Cantate Deo” oraz schola dziecięca „Ignis”, które na zakończenie wspólnej modlitwy zaprezentowały krótki koncert pieśni religijnych.

 

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska