Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 28.02.2021.

1. Dzisiaj – druga niedziela Wielkiego Postu, zwana jest niedzielą „Ad gentes”. Po każdej Mszy świętej będzie można wesprzeć dzieła pomocy misjonarzom poprzez ofiarę złożoną do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Z góry dziękujemy za każdy dar. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 01.03. – rozpoczynamy miesiąc marzec, który jest poświęcony świętemu Józefowi. W tym roku, ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem świętego Józefa (08.12.2020.), w sposób bardziej uroczysty pragniemy uczcić tego Wielkiego Opiekuna całego Kościoła świętego, którego piękny i cenny, bo ponad 200 letni obraz, znajduje się w bocznym ołtarzu naszej świątyni. Tak więc nasze zaangażowanie będzie miało podwójny wymiar: materialny i duchowy. W wymiarze materialnym zostanie gruntownie i kompleksowo odrestaurowany obraz św. Józefa i obraz św. Antoniego, a dla rozwoju życia duchowego zapraszamy czcicieli św. Józefa w tym miesiącu w poniedziałek, środę i sobotę każdego tygodnia na specjalne, 25 minutowe, Nabożeństwo, które będzie sprawowane pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, czyli o godz. 16.30.

– wtorek, 02.03. – o godz. 16.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 03.03. – o godz. 16.30 – Nabożeństwo do świętego Józefa. Zapraszamy!

– czwartek, 04.03. -liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza oraz Pierwszy Czwartek miesiąca marca: o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, a po Mszy świętej wieczornej modlitwy w intencji powołań do służby Bożej.

– piątek, 05.03. – Pierwszy Piątek miesiąca marca. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 16.00 po południu oraz podczas sprawowania Mszy świętych. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich; Nabożeństwo Pierwszego piątku będzie po Mszy świętej wieczornej, a o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W dniu tym przypada 32. rocznica sakry Biskupa Seniora Edwarda Frankowskiego – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

– sobota, 06.03. – o godz. 16.30 – Nabożeństwo do świętego Józefa. Jest to także Pierwsza Sobota miesiąca – po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa refleksja różańcowa, a po niej modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej. Zapraszamy!

3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca marca, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W lutym przekazaliśmy na ten cel 272,00 złote. Bóg zapłać!

4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 19 -21 marca /piątek – niedziela/ 2021 roku i będą poświęcone osobie św. Józefa, Opiekuna Zbawiciela świata. W piątek, 19 marca, w liturgiczną Uroczystość świętego Józefa porządek Mszy świętych tego dnia będzie niedzielny.

5. Zachęcamy do przekazania 1 procenta podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
6. „Konserwacja zabytkowych obrazów św. Józefa i św. Antoniego w ołtarzu bocznym p.w. św. Józefa w kościele p.w. Świętej Trójcy w Zaklikowie” – tak brzmi tytuł zadania, które – wraz z remontem kolejnych dwóch części parkanu – pragniemy wykonać w tym roku 2021. Koszt realizacji tego zadania wynosi 18 698,39 zł. Do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z siedzibą w Przemyślu złożyliśmy wniosek o dotację w wysokości 9.300,00 /dziewięć tysięcy trzysta złotych/. Zapraszam więc do finansowego współudziału w tym pięknym dziele wszystkich parafian, a w pierwszej kolejności osoby noszące imię Józefa, Józef, Antonina i Antoni oraz ich Rodziny. Na bocznym ołtarzu św. Józefa znajdują się koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazów: św. Józefa i św. Antoniego – Zaklików – 2021”. Z góry dziękuję za każdy dar na ten cel.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Długiej i ul. Strażackiej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Leśnej i ul. Targowej dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 260 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Ewelina Dziechciarska, Julia Dziechciarska, Monika Kościk, Wiktoria Lipiak, Wioletta Lipiak i Kacper Taracha, natomiast w sobotę: Ewelina Dziechciarska, Oliwia Dziechciarska, Beata Drzymała, Krzysztof Drzymała, Monika Kościk, Wiktoria Lipiak, Wioletta Lipiak, Danuta Ptak i Kacper Taracha. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyli także Zenobia Magolan oraz Justyna Posiecz-Polkowska. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa