Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXV Niedziela zwykła, Rok A – 20.09.2020.

1. Wczoraj, dzień po liturgicznym święcie ku czci św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży oraz Patrona Polski, nasi ministranci młodsi i starsi oraz lektorzy podjęli i zrealizowali ponad 20 – kilometrową pielgrzymkę rowerową, odwiedzając Radną Górę, Baraki Stare, Zdziechowice Pierwsze, Karkówkę i Antoniówkę. Dziękujemy Opiekunowi Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii, księdzu Tomaszowi za organizację, koordynację i za czuwanie nad całością tego niepowtarzalnego, sportowo-rekreacyjno – modlitewnego wydarzenia dla naszych chłopców i młodzieńców.

2. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca września, obchodzimy 54 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, którego tematem są słowa „Obyś mógł opowiadać i utrwalić w pamięci” (por. Wj 10, 2) Życie staje się historią. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne godz. 16.30.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 21. 09. – liturgiczne Święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej zapraszamy na spotkanie po Mszy świętej wieczornej w kościele parafialnym.

– wtorek, 22. 09. – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30, a po Mszy św. wieczornej, /o godz. 18.30/ spotkanie Rodzin św. Anny w Oratorium św. Wojciecha. Zapraszamy!

– środa, 23.09. – wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

– czwartek, 24.09. – o godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Bartłomieja, Apostoła. Kolejne nabożeństwo ku czci tego wielkiego Męczennika będzie sprawowane 24 stycznia przyszłego roku.

4. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont katedry w Sandomierzu.

5. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do czytania katolickiej lektury.

6. Do sprzątania kościoła zapraszamy przedstawicieli rodzin mieszkających przy ul. Krzywej, numery od 16 do 28: w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej, a w sobotę po Mszy świętej porannej.

– Pani Ewie Pelc dziękujemy za zakup i ofiarowanie wyposażenia do łazienki w zakrystii naszego kościoła.

– Rodzinie proszącej o anonimowość dziękujemy za zasponsorowanie obrazów wraz z ich profesjonalną oprawą dla kancelarii parafialnej. Powoli zmierzamy do sfinalizowania wyposażenia pomieszczeń kancelaryjnych. Pozostało nam jeszcze wybudowanie „od zera” poczekalni kancelaryjnej. Bóg zapłać za każdy dar na ten cel!

– dziękujemy za składane ofiary na oświetlenie kaplicy św. Bartłomieja – zakupione zostały dwa reflektory ledowe Firmy Philips za cenę 1943,40 PLN. Na dzień wczorajszy /19.09.2020/ brakowało 453.40 PLN do całkowitego wyrównania należności.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Krzywej od nr 1 do nr 15 dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 100 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowały w poniedziałek: Stanisława Hamera, Albina Szabat, Danuta Wołoszyn oraz Renata Wołoszyn; natomiast w sobotę: Stanisława Hamera, Anna Przywara, Albina Szabat, Danuta Wołoszyn oraz Renata Wołoszyn. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu złożyliśmy na naszym cmentarzu prochy + Teresy Ćwiacz z Łysakowa Kolonii. W jej intencji będą sprawowane 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa