Ministranci Starsi i Lektorzy

Grupa ta zrzesza Ministrantów Starszych i Lektorów (chłopców w wieku Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalnej).

Strój Ministranta Starszego i Lektora to biała alba i pas (w kolorze dnia liturgicznego).

Każdy Ministrant Starszy i Lektor pełni dyżur podczas jednej Mszy świętej niedzielnej i jednej Mszy świętej w dzień powszedni.

Lektor podczas tych dyżurów czyta czytania mszalne.

Grupa bierze udział w corocznych Mistrzostwach Ministrantów Diecezji Sandomierskiej w futsalu i tenisie stołowym.

Część osób uczestniczy w spotkaniach formacyjnych Szkoły Ceremoniarza Diecezji Sandomierskiej.

Obecnie grono to liczy 17 osób (11 Ministrantów Starszych i 6 Lektorów).

Zbiórki odbywają się w każdy czwartek w salce na plebanii lub kościele:                                           – godz. 17.30-18.30 (w okresie zimowym)                                                                                                     – godz. 18.30-19.30 (w okresie letnim)

Opiekun:

Ks. Kamil Dziurdź