Ogłoszenia duszpasterskie, XVI Niedziela zwykła, Rok B – 21.07.2024.

XVI Niedziela zwykła, Rok B – 21.07.2024.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 25 Tydzień św. Krzysztofa. W intencji kierowców i wszystkich podróżujących będą sprawowane Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 22.07. – liturgiczne święto św. Marii Magdaleny.

– wtorek, 23.07. – wspomnienie św. Brygidy, Patronki Europy. Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. W tym dniu, o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie Fundacji Czyste powietrze plus. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

– środa, 24.07. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

– czwartek, 25.07. – święto św. Jakuba, Apostoła oraz dzień Imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie.

– piątek, 26.07. – Uroczystość Świętej Anny, Patronki naszej parafii. Dzień głównego odpustu parafialnego. Msze święte będą sprawowane w dwóch kościołach w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i o 12.00 – w kościele Świętej Trójcy, a o godz. 17.00 – w kościele św. Anny. Koncelebrowanej Mszy świętej o godz. 12.00, czyli Sumie odpustowej, będzie przewodniczył oraz skieruje do nas okolicznościowe słowo Ks. Marian Kowalczyk, SCJ, Kapelan Sióstr Józefitek na Radnej Górze.

3. W przyszłą niedzielę zakończymy 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata”. Po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy i pomodlimy się w intencji wszystkich kierowców, polecając ich opiece św. Krzysztofa. Dobrowolne ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone, tak jak każdego roku, na Akcję św. Krzysztof – 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

4. Na bocznych ołtarzach: Najświętszego Serca Jezusa oraz św. Józefa znajdują się skarbonki oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na odnowienie zabytkowych fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików 2024”.

5. Na początku sierpnia wyrusza z czterech miast diecezji sandomierskiej Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: w dniu 2 sierpnia – wyruszą pątnicy z Janowa Lubelskiego, natomiast w dniu 4 sierpnia rozpoczną wędrówkę pielgrzymi z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli. Zakończenie pielgrzymki w dniu 12 sierpnia /poniedziałek/ 2024 roku na Jasnej Górze podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Sandomierskiego o godz. 10.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wakacyjnych „Rekolekcjach w drodze”.

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

7. Od kwietnia tego roku funkcjonuje w Stalowej Woli Hospicjum Domowe dla miasta Stalowa Wola i dla Powiatu Stalowowolskiego. Fundacja „Szeptus”, wspierająca to dzieło, zaprasza do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli, ul. Bł. Ks. J. Popiełuszki 10, w środę, 24.07.2023., na godz. 13.00, na Konferencję popularyzującą profilaktykę i edukację w zakresie zdrowia. Szczegóły dotyczące tej Konferencji oraz Hospicjum Domowego znajdziemy na ulotkach i na plakacie w przedsionku kościoła na tablicy ogłoszeń.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Mickiewicza. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Długiej i Strażackiej dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę 80 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Małgorzata Gurgul, Jan Pruchnicki i Mariola Pruchnicka; natomiast w sobotę: Małgorzata Gurgul, Anna Guzek, Jan Pruchnicki i Mariola Pruchnicka. Bóg zapłać!