Ogłoszenia duszpasterskie, XIII Niedziela zwykła, Rok B – 30.06.2024.

XIII Niedziela zwykła, Rok B – 30.06.2024.

1. W minionym tygodniu Ks. Biskup Ordynariusz skierował Księdza Andrzeja Łach z parafii Rudnik nad Sanem do pracy duszpasterskiej w parafii św. Anny w Zaklikowie. Witając Księdza Andrzeja, życzymy mu owocnej posługi dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Szczęść Boże!

2. Dzisiaj – piąta niedziela miesiąca czerwca – zapraszamy na godz. 16.30, na Nabożeństwo do Świętej Trójcy.

– wtorek, 02.07. – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30.

– środa, 03.07. – święto św. Tomasza Apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

– czwartek, 04.07. – Pierwszy Czwartek miesiąca lipca, modlitwy o powołania do służby w Kościele po Mszy świętej wieczornej. W tym dniu przypada 15 – ta rocznica sakry biskupiej oraz ingresu do diecezji sandomierskiej Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza. Módlmy się o błogosławione owoce Jego posługi w diecezji sandomierskiej.

– piątek, 05.07. – Pierwszy Piątek miesiąca lipca. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 do 7.00 rano oraz od 17.00 do 18.00 po południu. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Nabożeństwo pierwszego piątku po Mszy świętej wieczornej.

– sobota, 06.07. – liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy oraz Pierwsza Sobota miesiąca – po Mszy świętej wieczornej będzie „pierwszosobotnie” Nabożeństwo: – wystawienie Najświętszego Sakramentu, – 15 minutowa refleksja, – modlitwa różańcowa – całość w intencji wynagradzającej. Zapraszamy!

4. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lipca, będzie możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W czerwcu przekazaliśmy na ten cel 590 złotych. Bóg zapłać! Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

5. Również w przyszłą niedzielę, w Zdziechowicach, w parku przy Zespole Szkół, o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta w 615-tą rocznicę erygowania parafii Zdziechowice. Po Mszy świętej, o godz. 15.30 rozpocznie się VI Malinowy Festiwal Folkloru. Burmistrz Zaklikowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie serdecznie zapraszają na to doroczne wydarzenie.

6. Na bocznych ołtarzach: Najświętszego Serca Jezusa oraz św. Józefa znajdują się skarbonki oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na odnowienie zabytkowych fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików 2024”. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

7. W dniu 18.07.2023., od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Krzywej 66 w Zaklikowie odbędą się odpłatne badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc… oraz echo serca. Szczegóły znajdziemy w przedsionku kościoła na tablicy ogłoszeń oraz w Przychodni Lekarskiej.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra, Misyjne Drogi /gratis/ oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Janowskiej, nr od 51 do 64. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

– dziękujemy naszej Zaklikowskiej Firmie REG-ARM za całościowe ufundowanie i kompleksowe wykonanie naszego parafialnego Mini – Orlika przy Oratorium św. Wojciecha. Metalowa konstrukcja ogrodzenia, profesjonalne boczne siatki oraz siatka górna zamykająca przestrzeń rekreacyjno – sportową w pełni gwarantuje bezpieczeństwo dla naszych dzieci i dla naszej młodzieży, korzystających z tego miejsca. Składamy także podziękowania za zakup i ofiarowanie sprzętu sportowego: do piłki siatkowej oraz do tenisa ziemnego /słupki, siatki, naciągi, zabezpieczenia/. Dziękujemy również wykonawcom – pracownikom tej Firmy: głównemu wykonawcy – Rafałowi Zakościelnemu oraz Dariuszowi Kołodziejowi, Krzysztofowi Misiakowi, Mariuszowi Rybińskiemu i Damianowi Zakościelnemu. Bóg zapłać!

– 5 Szczep Harcerski BRZASK zakończył rok harcerski 2023/2024 r. W związku z tym, Zuchy, Harcerze i Kadra Instruktorska, składają serdeczne podziękowania dla osób, które przyczyniły się do realizacji działań i programu w tym roku harcerskim. Wielką wartość daje nam poczucie wsparcia społeczeństwa w nasze Brzaskowe środowisko. Najważniejsze wydarzenia tego roku harcerskiego to: Diecezjalny Start Harcerski – Pysznica 2023,Watra Niepodległości, Betlejemskie Światło Pokoju, Zimowisko 2024 w Ustrzykach Dolnych, Złaz Hufca z okazji Dnia Myśli Braterskiej, Wyprawa na Rejs Mazurski 2024, Obchody 7. Rocznicy Powstania Szczepu Brzask i wiele innych wydarzeń, których nie sposób wymienić w tych krótkich ogłoszeniach. Dziękujemy każdemu z osobna za szeroko pojęte wsparcie okazane dla Brzasku i mówimy gromkie CZUWAJ.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Janowskiej, numery od 39 do 50, dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę 270 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Kacper Chrząstowski, Małgorzata Chrząstowska, Anna Zakościelna, Mateusz Zakościelny i Rafał Zakościelny, natomiast w sobotę: Małgorzata Chrząstowska, Anna Ciesielska, Agnieszka Matuska, Anna Zakościelna i Rafał Zakościelny. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Janina Wieczerzak z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Stanisław Ptak z Zaklikowa – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…