Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIV Niedziela zwykła, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 20.11.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXIV Niedziela zwykła, Rok C – 20.11.2022.
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – odczytać!

2. Od wczoraj do najbliższej soboty przeżywamy w Diecezji Sandomierskiej Tydzień Biblijny. Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego i zapraszamy na wspólną modlitwę.

3. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego oraz patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 21.11. – wspomnienie – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

– wtorek, 22.11. – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Patronki muzyki kościelnej. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich zaangażowanych w śpiew i muzykę kościelną w naszej parafii. W tym dniu o godz. 19.00 w parafii św. Józefa w Sandomierzu odbędzie się spotkanie formacyjne w ramach Duszpasterstwa Kobiet.

– czwartek, 24.11. – wspomnienie świętych męczenników z Wietnamu: Andrzeja Dung-Lac, kapłana i jego towarzyszy. W tym dniu – w godzinach przedpołudniowych – będzie miał miejsce odbiór końcowy prac budowlanych i konserwatorskich zrealizowanych w tym roku w naszej parafii. Sześcioosobowa Komisja dokona oglądu jakości wykonania generalnego remontu parkanu od strony wschodniej, oceni odnowienie i konserwację obrazu Świętej Trójcy, który „powróci” do ołtarza głównego kościoła, a także zapozna się z jakością wykonania prac odrestaurowanego nagrobka + Mikołaja Dudzińskiego znajdującego się w zabytkowej części naszego cmentarza parafialnego. Natomiast wieczorem tego dnia zapraszamy do kościoła Świętej Trójcy na „Wieczór Cecyliański”. Tak więc o godz. 16.30 – różaniec za zmarłych, o 17.00 – Msza święta, a po niej program „Zaśpiewajmy świętej Cecylii”, w którym wystąpią: schola dziecięca Ignis, Harcerska Grupa Muzyczna HGM, schola Cantate Deo i chór Gloria. W ten wieczór nie będzie liturgii w kościele świętej Anny /na cmentarzu/.

– piątek, 25.11. – w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i dla studentów. Zgłoszenia do 22 listopada. Szczegóły znajdziemy na stronie diecezjalnej w zakładce kalendarium. Natomiast w nocy z 25/26 listopada w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji Kościoła i Polski. Początek o godz. 20.30. Szczegółowy program znajduje się także na stronie diecezjalnej w zakładce kalendarium.

– sobota, 26.11. – o godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha kolejne spotkanie z cyklu nauk przedmałżeńskich, które w tym roku poprowadzi ks. Maciej.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, którego tematem duszpasterskim są słowa: Wierzę w Kościół Chrystusowy.

6. Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie świec wigilijnych Caritas. Postarajmy się o to, aby w każdej rodzinie ta świeca Caritas zapłonęła nie tylko podczas Wieczerzy wigilijnej, ale również podczas spotkań świątecznych i noworocznych w gronie najbliższej rodziny. Świece będą pozostawione w specjalnych koszykach na bocznych ołtarzach, a ofiary z tej okazji będzie można złożyć do przygotowanych na ten cel skarbonek.

7. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 10 – 12 grudnia /tj. sobota – poniedziałek/ 2022 roku. Poprowadzi je Ks. Mgr Lic. Michał Szawan, kapłan naszej diecezji wyświęcony w 2002 roku. W minionym roku akademickim ukończył on przygotowanie do posługi misyjnej w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie i aktualnie oczekuje na wyjazd do pracy w Papui Nowej Gwinei.

8. Na bocznym ołtarzu św. Józefa, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na zakończenie remontu parkanu – Zaklików – 2022”. Do Świąt Bożego Narodzenia 2022 roku będziemy mieli możliwość przekazania wsparcia finansowego do końcowego rozliczenia remontu parkanu. Do dnia 18 listopada / miniony piątek/ 46 Ofiarodawców przekazało swoje dary: 39 kopert oraz 7 przelewów bankowych na łączną kwotę 6 920,00 złotych, co stanowi 13,84% potrzebnej sumy. Rok temu, dokładnie to była sobota, 20.11.2021, na „Schody św. Józefa w par. św. Anny w Zaklikowie 2021” – 201 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary na łączną kwotę 31 395 złotych, co wówczas stanowiło 57,0% całości finansowej tamtego dzieła. Pamiętamy, że do końca 2021 roku, dzięki ofiarności wielu parafian, te schody granitowe, które dzisiaj są wizytówką frontowej wyremontowanej części parkanu od ul. Lubelskiej wraz z artystycznie wykonanymi metalowymi balustradami, całość o łącznej wartości prawie 70 tys. złotych, zostały całkowicie sfinansowane przez Ofiarodawców. Z nadzieją na podobne finansowe sfinalizowanie remontu parkanu – mówimy Bóg zapłać za każdy dar!

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy dwunastą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Pierwszych. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– przedstawicielom jedenastej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Pierwszych dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 310 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Edyta Drewniak, Teresa Hołody, Lidia Husa, Paulina Husa, Józef Pasztaleniec, Monika Suska i Ewa Wojewoda; natomiast w sobotę: Lidia Husa, Paulina Husa, Józef Pasztaleniec, Janusz Suski, Monika Suska i Ewa Wojewoda. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Kamil Szkutnik z Zaklikowa; 2/ + s. Wirginia Genowefa Kazana z Domu Sióstr Seniorek Opatrzności Bożej w Irenie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa