Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIII Niedziela zwykła, Rok C – 13.11.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXIII Niedziela zwykła, Rok C – 13.11.2022.

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca listopada – składka w kopertach na Fundusz remontowo-gospodarczy w naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar! Natomiast w kościele św. Anny o godz. 16.30 modlitwa „wypominkowa”, a po niej Msza święta.

2. Również dzisiaj obchodzimy Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, stąd też po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę na ten cel do skarbonek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Dziękujemy za każdą ofiarę!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– czwartek, 17.11. – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

– piątek, 18.11. – liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest ona Patronką młodzieży zrzeszonej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

– sobota, 19.11. – o godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich, które w tym roku poprowadzi ks. Maciej.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego oraz patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Od soboty przed tą Uroczystością do soboty przed I Niedzielą Adwentu będziemy przeżywali w naszej diecezji Tydzień Biblijny.

5. Również w przyszłą niedzielę, 20 listopada, w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się Spotkanie Młodych. Szczegółowy program znajdziemy na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła. Zapisy w parafii lub u katechetów do dnia 15 listopada. Zachęcamy młodzież od klasy VII wzwyż do uczestnictwa w tym Spotkaniu.

6. Na bocznym ołtarzu św. Józefa, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na zakończenie remontu parkanu – Zaklików – 2022”. Do Świąt Bożego Narodzenia 2022 roku będziemy mieli możliwość przekazania wsparcia finansowego dla zamknięcia całości remontu parkanu wokół naszej świątyni. Bóg zapłać za każdy dar!

7. Przez cały miesiąc listopad, każdego dnia o godz. 16.30, w kościele świętej Anny jest prowadzona modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy!

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy jedenastą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Pierwszych. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– dziękujemy tym, którzy włączyli się w organizację i w przebieg patriotycznych wydarzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada tego roku. Składamy więc wyrazy wdzięczności Dyrekcji i Pracownikom GOK za przygotowanie ołtarza do sprawowania Mszy świętej, Pocztom Sztandarowym i delegacjom Urzędów i Szkół, chórowi Gloria za animację wokalną w czasie Eucharystii, Liturgicznej Służbie Ołtarza, młodzieży z KSM, Orkiestrze Dętej OSP Zdziechowice oraz naszym harcerkom i harcerzom za posługę liturgiczną podczas Mszy świętej. Szczególne podziękowania składamy Zuchom, Harcerkom, Harcerzom, Kadrze Instruktorskiej 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” za ogromny trud i wysiłek włożony organizację wieczornego, niezapomnianego, spotkania przy harcerskim ognisku obrzędowym oraz za poprowadzenie ponad dwugodzinnej IV Watry Niepodległościowej. Natomiast wszystkim uczestnikom wyrażamy wdzięczność za liczną obecność wraz z radosnym udziałem w tych patriotyczno-refleksyjno-śpiewogrających wydarzeniach.

– w imieniu Zuchów, Harcerzy i Kadry Instruktorów 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” w Zaklikowie składamy podziękowania za ofiary złożone na tacę podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej na Rynku Zaklikowa w intencji Ojczyzny, w miniony piątek – 11 listopada 2022 roku o godz. 11.00. Bóg zapłać!

– przedstawicielom dziesiątej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Pierwszych dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 150 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Barbara Kołtyś, Marta Pietras, Alina Siembida, Danuta Siembida, Łukasz Siembida, Teresa Wieczorek i Czesław Wójtowicz; natomiast w sobotę: Marta Pietras, Alina Siembida, Danuta Siembida, Łukasz Siembida, Teresa Wieczorek i Czesław Wójtowicz. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa