Ogłoszenia duszpasterskie, XXXII Niedziela zwykła, Rok C – 06.11.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXII Niedziela zwykła, Rok C – 06.11.2022.

 

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca listopada – możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, zaś w kościele św. Anny o godz. 16.30 modlitwa „wypominkowa”, a po niej Msza święta.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– środa, 09.11. – liturgiczne święto – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która do XIV wieku była kościołem katedralnym dla papieży. W roku 1377 papież Grzegorz IX przeniósł swą siedzibę do Watykanu.

– czwartek, 10.11. – wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.

– piątek, 11.11. – liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli tzw. post piątkowy. Msze święte: rano o godz. 7.00 w kościele Świętej Trójcy, zaś wieczorem o godz. 17.00 w kościele świętej Anny. Tego dnia przypada 104 Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, stąd też zapraszamy wraz z Burmistrzem Zaklikowa, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Zaklikowie oraz Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury na wspólne świętowanie. Główne wydarzenia będą miały miejsce w Rynku Zaklikowa. Tak więc o godz. 10.30 przy pomniku Józefa Piłsudskiego odbędzie się patriotyczne spotkanie – przemówienie Burmistrza Zaklikowa Dariusza Toczyskiego oraz symboliczne złożenie wieńców. Następnie o godz. 11.00 będzie sprawowana Uroczysta Msza święta za Ojczyznę, a na zakończenie dnia, o godz. 18.00 nasi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego Brzask poprowadzą IV Watrę Niepodległościową – czyli wspólny śpiew pieśni patriotycznych przy harcerskim ognisku. Zapraszamy!

– sobota, 12.11. – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

3. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą listopada – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. W październiku złożyliśmy 53 koperty i przekazaliśmy 9 przelewów bankowych na łączną kwotę 4 150 /cztery tysiące sto pięćdziesiąt/ złotych. Bóg zapłać! Główne prace budowlano – konserwatorskie całego parkanu – jak zauważyliście – zostały zakończone. Przed nami wykonanie cięć pielęgnacyjnych drzew od strony wschodniej kościoła oraz rozpoczęcie prac niwelacyjnych terenu wokół kościoła Świętej Trójcy. Mamy nadzieję, że z pomocą strażaków z OSP Zaklików oraz naszych niezawodnych harcerzy zrealizujemy ten ambitny plan jeszcze w tym roku kalendarzowym.

4. Przyszła niedziela jest również Dniem solidarności z Kościołem prześladowanym, stąd też po każdej Mszy świętej będzie można złożyć do puszek ofiarę na organizację „Kościół w potrzebie”.

5. Na bocznym ołtarzu św. Józefa, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na zakończenie remontu parkanu – Zaklików – 2022”. Do Świąt Bożego Narodzenia 2022 roku będziemy mieli możliwość przekazania wsparcia finansowego dla zamknięcia całości remontu parkanu wokół naszej świątyni. Bóg zapłać za każdy dar!

6. W sobotę następnego tygodnia, tj. w dniu 19 listopada 2022 roku o godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich, które w tym roku poprowadzi ks. Maciej.

7. Przez cały miesiąc listopad, każdego dnia o godz. 16.30, w kościele świętej Anny jest prowadzona modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy!

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy dziesiątą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Pierwszych. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu zakończyli modlitwę różańcową w miesiącu październiku, a więc: chórowi Gloria za niedzielne przewodnictwo modlitewne oraz uczestnikom pielgrzymki „świętych zaklikowskich”, którzy w ubiegły poniedziałek z pieśnią maryjną i z modlitwą różańcową na ustach wędrowali ulicami naszego miasta. Ks. Maciej, jako Organizator oraz Pani Katechetka Iza Spyra, jako jedna z dorosłych świętych i jednocześnie prowadząca stronę muzyczną tego wydarzenia, zgromadzili 102 osoby w orszaku „świętych”, w tym 28 „świętych dzieci” oraz 3 osoby „dorosłych świętych”. Dziękujemy więc z całego serca księdzu Maciejowi, pani Izie, także rodzicom oraz babciom i dziadkom tych „świętych dzieci” i mamy nadzieję, że w roku przyszłym spotkamy się po raz drugi.

– dziękujemy Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie za organizację i koordynację wieczornego spotkania poetycko – muzycznego, które odbyło się w minioną niedzielę w kościele św. Anny na cmentarzu. Zaduszki Zaklikowskie, czyli modlitwa za zmarłych wpisuje się jako stałe wydarzenie duszpasterskie parafii w Zaklikowie. W tym roku nasi artyści-wykonawcy, czyli Schola „Cantate Deo”, chór „Gloria” oraz harcerze 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” z Zaklikowa poprowadzili nas piękną i głęboką refleksją modlitewno – artystyczną na temat przemijania, pamięci o tych, którzy już od nas odeszli oraz wdzięczności za otrzymane od nich dobro.

– przedstawicielom dziewiątej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Pierwszych dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 200 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Urszula Janik, Adam Lenart, Marta Lenart, Dawid Pietras, Edyta Pietras, Julia Pietras, Nina Pietras, Wiesława Pietras, Barbara Wieprzek, Joanna Wieprzek i Wiesław Wieprzek; natomiast w sobotę: Urszula Janik, Adam Lenart, Marta Lenart, Edyta Pietras, Barbara Wieprzek, Joanna Wieprzek i Wiesław Wieprzek. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Rafał Ernest Sobala ze Zdziechowic Pierwszych – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Serafina Leokadia Wójtowicz z Zaklikowa – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa