Ogłoszenia duszpasterskie, XXXI Niedziela zwykła, Rok C – 30.10.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXI Niedziela zwykła, Rok C – 30.10.2022.

 

1. Dzisiaj przy kościele Świętej Trójcy oraz przy cmentarzu parafialnym /w dwóch miejscach – od strony parkingów/ od godz. 7.00 do 18.00, harcerze z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”, podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach „Harcerskiej Akcji Znicz” sprzedają znicze. W tym roku nasi harcerze gromadzą finanse na wsparcie dla uczestników żeglarskiego rejsu szkoleniowego, który będzie miał miejsce w przyszłym roku na wiosnę. Dziękujemy tym wszystkim, którzy rozumieją, wspierają i doceniają naszą wieloraką działalność. Natomiast o godz. 16,30 modlitwę różańcową poprowadzi chór Gloria. Zapraszamy!

2. Również dzisiaj Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza do kościoła św. Anny na godz. 18.15, na Zaduszki Zaklikowskie, czyli na modlitwę za zmarłych. W tym roku będzie to program poetycko – muzyczny w wykonaniu Scholi „Cantate Deo”, chóru „Gloria” oraz 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” z Zaklikowa.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 31.10. – kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 7.30 do 13.00. W tych godzinach będzie można złożyć „wypominki”, natomiast o godz. 16.00 spod kościoła św. Anny wyruszy procesja „świętych zaklikowskich”. Ze śpiewem na ustach i z modlitwą różańcową wyruszymy w stronę Rynku w Zaklikowie, a następnie skierujemy się do kościoła Świętej Trójcy, gdzie będziemy uczestniczyć we Mszy świętej w przeddzień Uroczystości Wszystkich świętych. Do uczestnictwa w tym religijnym wydarzeniu zapraszamy wszystkich, od najmłodszych do najstarszych. Dzieci, młodzież, a także i osoby dorosłe prosimy o przebranie się za świętych, mogą to być nasi Patronowie od chrztu świętego. Po Mszy świętej w kościele będzie okazja do zaprezentowania świętego, którego strój lub charakteryzacja została przez nas wykonana. Ta procesja – po raz pierwszy w historii Zaklikowa – będzie okazją do poznania naszych świętych patronów. Prosimy więc Rodziców, Dziadków, Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dzieciom w przygotowaniu tej procesji świętych.

– wtorek, 01.11. – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych: 7.00; 9.00; 10.30, 12.00 w kościele parafialnym oraz w kościele św. Anny o godz. 14.00, po której odbędzie się procesja po cmentarzu i modlitwy za zmarłych. W tym dniu zuchy i harcerze z naszego Szczepu „Brzask”, tak jak w ubiegłym roku, od godz. 7.00 do 22.00 zaciągną warty przy grobie Nieznanego Żołnierza na naszym cmentarzu.

– środa, 02.11. – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza święta o godz. 7.00 w kościele parafialnym Świętej Trójcy, natomiast w kościele św. Anny o godz. 10.00, a po niej procesja po cmentarzu i modlitwy za zmarłych.

– czwartek, 03.11. – różaniec wypominkowy w kościele św. Anny o godz. 16.30, po nim Msza święta. Jest to Pierwszy Czwartek miesiąca – modlitwa o powołania do służby w Kościele po Mszy świętej wieczornej.

– piątek, 04.11. – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa oraz Pierwszy Piątek miesiąca: spowiedź od godz. 6.30 rano w kościele Świętej Trójcy, natomiast w kościele św. Anny spowiedź od godz. 16.00 wieczorem. O godz. 16.30 różaniec „wypominkowy”, potem Eucharystia i Nabożeństwo Pierwszego Piątku. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30.

– sobota, 05.11. – Pierwsza Sobota miesiąca listopada: w kościele św. Anny o godz. 16.30 modlitwa „wypominkowa”, o godz. 17.00 Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15-minutowa medytacja oraz Różaniec w intencji wynagradzającej.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca listopada – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do skarbonek. W październiku przekazaliśmy na ten cel 319 złotych. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast godz. 16.30 w kościele św. Anny różaniec wypominkowy, a po różańcu Msza święta.

5. Na bocznym ołtarzu św. Józefa, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na zakończenie remontu parkanu – Zaklików – 2022”. Do końca listopada 2022 roku będziemy mieli możliwość udzielenia wsparcia finansowego dla zamknięcia całości remontu parkanu wokół naszej świątyni. Bóg zapłać za każdy dar!

6. Wypominki za zmarłych możemy składać do specjalnie przygotowanej na ten cel „skarbonki”, która znajduje się na bocznym ołtarzu św. Anny. Obok tej „skarbonki” wyłożone są koperty, wewnątrz których są kartki do wypełnienia oraz program modlitw za zmarłych. Różaniec za zmarłych będzie prowadzony w naszej parafii od 3-go listopada, przez cały miesiąc, każdego dnia o godz. 16.30 w kościele św. Anny – na cmentarzu.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy dziewiątą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Pierwszych. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitwom różańcowym, a więc: Wspólnocie Lektorów Dorosłych, uczennicom i uczniom klasy 4-tej z Zespołu Szkół w Zdziechowicach, 15 Gromadzie Zuchowej Łowcy przygód, uczennicom i uczniom klas 4-tych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie, 65 Drużynie Wędrowników Sokół oraz ministrantom, lektorom i dzieciom prowadzącym modlitwę.

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na „Zakończenie remontu parkanu – Zaklików – 2022”. Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 29.10.2022./ 29 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary: 26 kopert oraz 3 przelewy bankowe na łączną kwotę 3 620 złotych, co stanowi 7,24% całości finansowej udziału parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– przedstawicielom ósmej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Pierwszych dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 170 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Marek Czerwonka, Piotr Czerwonka, Urszula Gil, Teresa Stec, Marta Tarnowska i Paulina Wrotkowska; natomiast w sobotę: Marek Czerwonka, Piotr Czerwonka, Aleksandra Gil, Urszula Gil, Anna Sieczkoś, Teresa Stec, Marta Tarnowska i Paulina Wrotkowska. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Lucjan Kalinowski ze Zdziechowic Pierwszych – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Wiesław Osiak z Antoniówki – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 3/ + Krzysztof Mistrzyk ze Zdziechowic Pierwszych – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa