Ogłoszenia duszpasterskie, XXX Niedziela zwykła, Rok C – 23.10.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXX Niedziela zwykła, Rok C – 23.10.2022.

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby misji. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 pod przewodnictwem Wspólnoty Lektorów Dorosłych.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 24.10. – modlitwę różańcową o godz. 16.30 poprowadzą uczennice i uczniowie klasy 4 z Zespołu Szkół w Zdziechowicach.

– wtorek, 25.10. – liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Modlitwę różańcową, o godz. 16.30, poprowadzi 15 Gromada Zuchowa Łowcy przygód.

– środa, 26.10. – różaniec poprowadzą Harcerze ze 105 Drużyny Harcerskiej.

– czwartek, 27.10. – Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem uczennic i uczniów klas 4-tych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie. W tym dniu nasze Zuchy i nasi Harcerze wraz z Instruktorami 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” rozpoczynają coroczną akcję „Znicz”. Na stoiskach przed kościołem i w bramach cmentarza będzie można zakupić u nich znicze na groby najbliższych, wspomagając tym samym działalność 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask”. Dziękujemy tym wszystkim, którzy rozumieją, wspierają i cenią sobie naszą wieloraką działalność.

– piątek, 28.10. – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to Dzień Imienin Pana Kościelnego. Dziękując za posługę, którą dla nas pełni, życzymy mu błogosławieństwa Bożego, opieki św. Anny, Patronki parafii oraz orędownictwa Patrona, św. Judy Tadeusza. Modlitwa różańcowa w Jego intencji prowadzona będzie przez 65 Drużynę Wędrowników Sokół.

– sobota, 29.10. – modlitwie różańcowej przewodniczyć będą członkinie Róży Różańcowej św. Rodziny z Nazaretu.

3. W przyszłą niedzielę Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza do kościoła św. Anny na godz. 18.15, na Zaduszki Zaklikowskie, czyli na modlitwę za zmarłych. W tym roku będzie to program poetycko – muzyczny w wykonaniu Scholi „Cantate Deo”, chóru „Gloria” oraz 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” z Zaklikowa.

4. W poniedziałek następnego tygodnia, tj. w dniu 31 października 2022, o godz. 16.00 spod kościoła św. Anny wyruszy procesja „świętych zaklikowskich”. Ze śpiewem na ustach i z modlitwą różańcową wyruszymy w stronę Rynku w Zaklikowie, a następnie skierujemy się do kościoła Świętej Trójcy, gdzie będziemy uczestniczyć we Mszy świętej w przeddzień Uroczystości Wszystkich świętych. Do uczestnictwa w tym religijnym wydarzeniu zapraszamy wszystkich, od najmłodszych do najstarszych. Dzieci, młodzież, a także i osoby dorosłe prosimy o przebranie się za świętych, mogą to być nasi Patronowie od chrztu świętego. Po Mszy świętej w kościele będzie okazja do zaprezentowania świętego, którego strój lub charakteryzacja została przez nas wykonana. Ta procesja – po raz pierwszy w historii Zaklikowa – będzie okazją do poznania naszych świętych patronów. Prosimy więc Rodziców, Dziadków, Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dzieciom w przygotowaniu tej procesji świętych.

5. Na bocznym ołtarzu św. Józefa, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na zakończenie remontu parkanu – Zaklików – 2022”. Do końca listopada 2022 roku będziemy mieli możliwość udzielenia wsparcia finansowego dla zamknięcia całości remontu parkanu wokół naszej świątyni. Bóg zapłać za każdy dar! W przyszłą niedzielę przedstawimy aktualną sytuację finansową w tym temacie.

6. Wypominki za zmarłych możemy składać do specjalnie przygotowanej na ten cel „skarbonki”, która znajduje się na bocznym ołtarzu św. Anny. Obok tej „skarbonki” wyłożone są koperty, wewnątrz których są kartki do wypełnienia oraz program modlitw za zmarłych. Różaniec za zmarłych będzie prowadzony w naszej parafii od 3-go listopada, przez cały miesiąc, każdego dnia o godz. 16.30 w kościele św. Anny – na cmentarzu.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy ósmą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Pierwszych. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitwom różańcowym, a więc: członkom Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam, Harcerskiej Grupie Muzycznej, przedstawicielom Służby Zdrowia, Harcerzom – uczestnikom rejsu szkoleniowego Mazury 2022, 45 Drużynie Wędrowników, 105 Drużynie Harcerskiej i 55 Drużynie Wędrowników Szum-Bum.

– przedstawicielom siódmej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Pierwszych dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 160 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Maria Długosz, Marzena Oszust i Ryszard Oszust; natomiast w sobotę: Maria Długosz, Kinga Oszust, Klaudia Oszust, Marzena Oszust, Adam Pęzioł, Anna Pęzioł i Dorota Szkubera. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Wiesław Bobin ze Zdziechowic Pierwszych – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Tomasz Tryka z Zaklikowa – 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa