Ogłoszenia duszpasterskie, XXVIII Niedziela zwykła, Rok C – 09.10.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXVIII Niedziela zwykła, Rok C – 09.10.2022.

1. Dzisiaj w niedzielę zwaną duszpastersko Dominicantes, odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych oraz wiernych przystępujących do Komunii świętej. Jest to także Niedziela św. Franciszka przeżywana pod hasłem “Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”.

2. Także dzisiaj na Radnej Górze odbędzie się/odbyło się Jubileuszowe spotkanie z okazji 75-lecia obecności Sióstr świętego Józefa. Początek spotkania o godz. 10.15.

3. Również dzisiaj o godz. 10.30 będzie/była sprawowana Msza święta „harcerska” jako zwieńczenie trzydniowego spotkania, czyli Harcerskiego startu będącego uroczystym rozpoczęciem nowego roku formacji zuchowej i harcerskiej. Harcerski start rozpoczął się w miniony piątek i zakończy się dzisiaj po południu. Ponad 250 dzieci i młodzieży w harcerskim mundurze przeżywa ten piękny czas spotkań, gier terenowych, sprawdzianów sprawnościowych oraz nawiązywania znajomości i zawierania przyjaźni, tak potrzebnej dzisiaj każdemu człowiekowi. Podsumowanie tego niepowtarzalnego wydarzenia oraz podziękowania Organizatorom przedstawimy w przyszłą niedzielę w ogłoszeniach duszpasterskich.

4. Także dzisiaj w Łysakowie Kolonii będą miały miejsce uroczystości związane z 80. rocznicą pacyfikacji wsi. Początek spotkania o godz. 14.30. Zapraszamy!

5. Również dzisiaj, z racji drugiej niedzieli miesiąca października, składka na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar! Natomiast do prowadzenia modlitwy różańcowej – dzisiaj o godz. 16.30 – zapraszamy dziewczęta oraz niewiasty noszące imię Anna.

6. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 10.10. – modlitwę różańcową o godz. 16.30 poprowadzi 35 Drużyna Harcerska pod przewodnictwem druhny przewodnik Eweliny Skorupa.

– wtorek, 11.10. – modlitwie różańcowej o godz. 16.30 przewodniczyć będzie 15 Gromada Zuchowa Łowcy przygód – drużynowa samarytanka Patrycja Tylus.

– środa, 12.10. – różaniec poprowadzi 105 Drużyna Harcerska – drużynowa druhna przewodnik Diana Mróz.

– czwartek, 13.10. – wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, kapłana oraz dzień imienin Ks. Bpa Seniora Edwarda Frankowskiego. Polecamy Solenizanta w naszej modlitwie różańcowej, którą poprowadzi Schola Cantate Deo.

– piątek, 14.10. – modlitwa różańcowa o godz. 16.30 pod przewodnictwem Nauczycieli i Wychowawców w Dniu ich Patronalnego święta. Dzień Nauczyciela, obchodzony dzisiaj jako Dzień Edukacji Narodowej, upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Natomiast Światowy Dzień Nauczyciela obchodzony jest rokrocznie 5 października pod patronatem UNESCO. Dzień ten proklamowany został w 1994 roku na pamiątkę podpisania w 1966 roku „Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela”. Wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Formatorom życzymy wielu łask od Boga oraz życzliwości i wdzięczności od uczniów i wychowanków.

– sobota, 15.10. – liturgiczne wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i Doktora Kościoła. W tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego. W Stanach Zjednoczonych już od 1988 roku dzień 15 października jest oficjalnie obchodzony jako Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych (Pregnancy and Infant Loss Remembrance Day). Natomiast w Polsce, w tym roku po raz 18-ty, będziemy obchodzili w/w Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego. Zamiast wszelkich nietrafionych pocieszeń, rodzice po stracie dziecka proszą o modlitwę, a Dzień Dziecka Utraconego jest między innymi po to, aby o tym przypomnieć naszym rodzinom, przyjaciołom, znajomym. Tak więc Rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka, zapraszamy na godz. 16.30 na modlitwę różańcową, którą poprowadzi 895 Drużyna harcerska Ognista Czajka oraz 375 Drużyna Harcerska Watra on terra – drużynowy podharcmistrz Dariusz Mróz.

7. W przyszłą niedzielę, 16.10.2022., odbędzie się XXII Dzień Papieski Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym dniu, przeżywanym pod hasłem: „Blask prawdy”, po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na cele stypendialne dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Modlitwie różańcowej – o godz. 16.30 – będą przewodniczyć członkowie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

8. Wypominki za zmarłych możemy składać do specjalnie przygotowanej na ten cel „skarbonki”, która znajduje się na bocznym ołtarzu św. Anny. Obok tej „skarbonki” wyłożone są koperty, wewnątrz których są kartki do wypełnienia oraz program modlitw za zmarłych. Różaniec za zmarłych będzie prowadzony w naszej parafii od 3-go listopada, przez cały miesiąc, każdego dnia o godz. 16.30 w kościele św. Anny – na cmentarzu.

9. Natomiast na bocznym ołtarzu św. Józefa, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na zakończenie remontu parkanu – Zaklików – 2022”. Do końca listopada 2022 roku będziemy mieli możliwość udzielenia wsparcia finansowego dla zamknięcia całości remontu parkanu wokół naszej świątyni. Bóg zapłać za każdy dar!

10. Program prowadzenia modlitwy różańcowej na cały miesiąc październik został zamieszczony na stronie Internetowej parafii, także w przedsionku kościoła oraz w Oratorium św. Wojciecha.

11. W czwartek następnego tygodnia, tj. 20.10.2022., od godz. 8.00 w Przychodni lekarskiej przy ul. Krzywej 66 będą prowadzone odpłatne badania USG Doppler. Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła oraz w Przychodni.

12. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

13. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy szóstą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Pierwszych. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

14. Podziękowania:

– dziękujemy Darczyńcom, którzy jeszcze składają ofiary na „Renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022.” Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 08.10.2022./ 178 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary: 155 kopert i 23 przelewy bankowe na łączną kwotę 23 200 złotych, co stanowi 93,70% całości finansowej tego dzieła. Brakuje jeszcze 1 557,27 złotych. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitwom różańcowym, a więc: Róży Różańcowej Matki Bożej Fatimskiej, dziecięcej Scholi Ignis, młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ministrantom i Kandydatom na ministrantów, Róży Różańcowej Matki Bożej Różańcowej oraz uczennicom i uczniom Szkoły Podstawowej w Zdziechowicach.

– przedstawicielom piątej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Pierwszych dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 120 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek oraz w sobotę: Aneta Grzydla-Karapetyan, Renata Hołody, Andrzej Nowak, Teresa Nowak, Dorota Tur i Waldemar Tur. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa