Ogłoszenia duszpasterskie, XXVII Niedziela zwykła, Rok C – 02.10.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXVII Niedziela zwykła, Rok C – 02.10.2022.

 

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy świętej o godz. 12.00, a o godz. 16.30 Nabożeństwo różańcowe będzie poprowadzone przez Członkinie Róży Różańcowej Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy!

2. Również dzisiaj – o godz. 12.00 nasz Rodak, Ks. dr hab. Maciej Hułas, Adiunkt Katedry Katolickiej Nauki Społecznej i Socjologii Moralności w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II będzie celebrował Jubileuszową Mszę świętą z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich.

3. Także dzisiaj w Goliszowcu, przy pomniku ofiar II wojny światowej, o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji mieszkańców zamordowanych 80 lat temu podczas pacyfikacji tej wsi. Zapraszamy!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 03.10. – Modlitwę różańcową o godz. 16.30 poprowadzi dziecięca Schola Ignis.

– wtorek, 04.10. – liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Modlitwę różańcową o godz. 16.30 poprowadzi młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– środa, 05.10. – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Różaniec poprowadzą Ministranci młodsi i kandydaci na ministrantów.

– czwartek, 06.10. – pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa o powołania do służby w Kościele Chrystusowym. Różaniec poprowadzą Ministranci starsi i Lektorzy.

– piątek, 07.10. – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu przypada 5 rocznica śmierci Ks. Bpa Wacława Świerzawskiego, Ordynariusza diecezji sandomierskiej w latach 1992 – 2002. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Różaniec poprowadzą Członkinie Róży Różańcowej Matki Bożej Różańcowej. Jest to również Pierwszy Piątek miesiąca: spowiedź od 6.30 do 7.00 oraz od 16.00 do 17.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. W tym dniu rozpocznie się trzydniowe spotkanie – Harcerski start czyli uroczyste rozpoczęcie nowego roku formacji zuchowej i harcerskiej.

– sobota, 08.10. – modlitwę różańcową o godz. 16.30 poprowadzą uczennice i uczniowie Zespołu Szkół w Zdziechowicach. W tym dniu w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka. Gościem specjalnym będzie pani Louise Ward z Kanady – założycielka ruchu margaretek. Szczegóły tej pielgrzymki znajdziemy na plakacie zamieszczonym w przedsionku kościoła.

5. Za tydzień, o godz. 10.30 Msza święta „harcerska”. Zapraszamy! Natomiast w tym dniu do prowadzenia modlitwy różańcowej zapraszamy dziewczęta oraz niewiasty noszące imię Anna.

6. W przyszłą niedzielę na Radnej Górze odbędzie się Jubileuszowe spotkanie z okazji 75-lecia obecności Sióstr świętego Józefa. Program: godz. 10.15 – Misterium dziękczynne pt. „Ze świętym Józefem – we wdzięcznym hołdzie Bogu”; godz. 11.00 – Eucharystia dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Prowincjała Księży Sercanów z Krakowa.

7. Również w przyszłą niedzielę w Łysakowie Kolonii będą miały miejsce uroczystości związane z 80. rocznicą pacyfikacji wsi. Program jest następujący: godz. 14.30 – część religijno – patriotyczna; godz. 15.00 – Msza święta; godz. 16.00 – część historyczna oraz złożenie wieńców pod pomnikiem upamiętniającym to wydarzenie. Zapraszamy!

8. Także w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca października, składka na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. We wrześniu złożyliśmy 63 koperty i przekazaliśmy 6 przelewów bankowych na łączną kwotę 6 605.00 /sześć tysięcy sześćset pięć/ złotych. Prace budowlano – remontowe ostatniej wschodniej części parkanu są realizowane według planu.

9.  Również w przyszłą niedzielę w Sandomierzu obchodzony będzie doroczny odpust ku czci bł. Wincentego Kadłubka – patrona naszej diecezji. Rozpoczęcie uroczystości w kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła o godz. 10, następnie uroczysta procesja z relikwiami błogosławionego do Bazyliki Katedralnej, gdzie o godz. 10.30 Mszy świętej przewodniczył będzie bp Krzysztof Nitkiewicz. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach oraz do wspólnej modlitwy w intencji naszej diecezji.

10. Za tydzień, 9 października, będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka pod hasłem “Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”. Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, wraz ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska, złączymy się jako Kościół w dziękczynieniu i modlitwie za cały świat stworzony.

11. Od przyszłej niedzieli będziemy mieli możliwość składania wypominków za zmarłych. Na ołtarzach bocznych wyłożone będą koperty przygotowane na ten cel. Wewnątrz kopert znajdą się kartki do wypełnienia i miesięczny program modlitw za zmarłych. Modlitwy te będą prowadzone w kościele św. Anny /na cmentarzu/ przez cały listopad 2022 roku o godz. 16.30. Wypełnione kartki możemy składać w zakrystii, w kancelarii parafialnej albo możemy bezpośrednio przekazać kapłanowi.

12. Za dwa tygodnie od dzisiaj, czyli 16.10.2022., odbędzie się XXII Dzień Papieski Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym dniu, przeżywanym pod hasłem: „Blask prawdy”, po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na cele stypendialne dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

13. Na bocznym ołtarzu św. Józefa, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na zakończenie remontu parkanu – Zaklików – 2022”. Do końca listopada 2022 roku będziemy mieli możliwość udzielenia wsparcia finansowego dla zamknięcia całości tego dzieła. Bóg zapłać za każdy dar!

14. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dodatkowo znajduje się 35 numerów „Gość Extra”, egzemplarz liczący 100 stron. Znajdziemy w nim wiele treści poświęconych Bożemu miłosierdziu oraz apostołce Bożego miłosierdzia , świętej siostrze Faustynie. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

15. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy piątą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Pierwszych. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

16. Podziękowania:

– dziękujemy Darczyńcom, którzy jeszcze składają ofiary na „Renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022.” Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 01.10.2022./ 173 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary: 153 koperty i 20 przelewów bankowych na łączną kwotę 22 600 złotych, co stanowi 91,28% całości finansowej tego dzieła. Brakuje jeszcze 2 157,27 złotych. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– dziękujemy dzieciom „pierwszokomunijnym”, które wczoraj przewodniczyły naszej modlitwie różańcowej. Składamy również podziękowania wszystkim uczestnikom tej modlitwy, a więc dzieciom, młodzieży, rodzicom i osobom starszym, którzy tak licznie przybyli do naszej świątyni, aby rozpocząć miesiąc październik oraz uczcić Matkę Boga i naszą Matkę. Zapraszamy przez cały październik o godz. 16.30.

– przedstawicielom czwartej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Pierwszych dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 140 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Elżbieta Budkowska-Kapica, Janusz Kapica, Grażyna Pęzioł, Renata Pęzioł, Weronika Pęzioł i Anna Zawół; natomiast w sobotę: Elżbieta Budkowska-Kapica, Janusz Kapica, Grażyna Pęzioł, Anna Zawół i Sławomir Zawół. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa