Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI Niedziela zwykła, Rok C – 25.09.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXVI Niedziela zwykła, Rok C – 25.09.2022.

 

1. Dzisiaj obchodzimy 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W Orędziu zatytułowanym „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami” Papież Franciszek kieruje do nas m.in. następujące słowa: „W świetle tego, czego nauczyliśmy się w okresie niedawnych trudności, jesteśmy wezwani do odnowienia naszego zaangażowania w budowanie przyszłości bardziej zgodnej z planem Bożym, świata, w którym wszyscy mogli by żyć w pokoju i godności”.

2. Również dzisiaj – ofiary złożone na tacę są przeznaczone na remont kościoła katedralnego w Sandomierzu. Z racji czwartej niedzieli miesiąca Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 27.09. – liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo – kapłana. Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy.

– środa, 28.09. – wspomnienie św. Wacława, męczennika oraz 16-ta rocznica śmierci Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego, Jezuity pochodzącego z Huty Komorowskiej koło Majdanu Królewskiego. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– czwartek, 29.09. – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

– piątek, 30.09. – wspomnienie świętego Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła.

– sobota, 01.10. – liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy modlitwę i rozważanie tajemnic różańcowych – przez cały miesiąc październik, codziennie o godz. 16.30 – zarówno w dni powszednie jak i w niedziele. Po różańcu, około godz. 17.00, będzie sprawowana Msza święta. Każdego dnia różaniec będzie prowadziła inna grupa modlitewna według grafiku zamieszczonego w przedsionku kościoła oraz na stronie Internetowej naszej parafii. Od tego dnia kancelaria parafialna będzie czynna: rano bez zmian, czyli od godz. 7.30 do 8.00, a wieczorem od godz. 17.30 do 18.00. W niedziele i święta kancelaria będzie nieczynna. Natomiast w Zdziechowicach, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, w sali odpowiednio udekorowanej, modlitwa Różańcowa będzie prowadzona przed figurą Matki Bożej Fatimskiej codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy! Jest to także Pierwsza Sobota miesiąca, a więc po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15-to minutowa medytacja oraz cząstka różańca w intencji wynagradzającej. W tym dniu, w Radomyślu nad Sanem, w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej oraz Matki Bożej Pocieszenia odbędzie się XII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Szczegóły tej pielgrzymki znajdziemy na plakacie informacyjnym w przedsionku kościoła.

4. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. We wrześniu przekazaliśmy na ten cel 461 zł. Bóg zapłać!

5. Również w przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 nasz Rodak, Ks. dr hab. Maciej Hułas, Adiunkt Katedry Katolickiej Nauki Społecznej i Socjologii Moralności w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II będzie celebrował Jubileuszową Mszę świętą z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich, które otrzymał w dniu 17 maja 1997 roku przez posługę Księdza Arcybiskupa Bolesława Pylaka. Dostojnego Jubilata polecamy naszym modlitwom.

6. Także w przyszłą niedzielę w Goliszowcu, przy zbiorowej mogile, o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji mieszkańców zamordowanych 80 lat temu podczas pacyfikacji tej wsi. Zapraszamy!

7. Również w przyszłą niedzielę, na bocznym ołtarzu św. Józefa, zostanie umieszczona skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na zakończenie remontu parkanu – Zaklików – 2022”. Do końca listopada będziemy mieli możliwość udzielenia wsparcia finansowego dla zamknięcia całości tego dzieła. Rok temu w podobnych okolicznościach sfinansowaliśmy – bez żadnej pomocy z zewnątrz – granitowe schody głównego wejścia na plac kościelny. Ich wartość – wraz z metalowymi balustradami – przekroczyła 60 tys. złotych.

8. Za dwa tygodnie od dzisiaj, tj. w niedzielę, 09.10.2022., odbędą się w Łysakowie Kolonii uroczystości związane z 80. rocznicą pacyfikacji wsi. Program jest następujący: godz. 14.30 – część religijno – patriotyczna; godz. 15.00 – Msza święta; godz. 16.00 – część historyczna oraz złożenie wieńców pod pomnikiem upamiętniającym to wydarzenie. Zapraszamy!

9. Na bocznym ołtarzu św. Anny, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022”. Dziękujemy za każdy dar na ten cel.

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

11. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy czwartą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Pierwszych. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

12. Podziękowania:

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na „Renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022.” Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 24.09.2022./ 156 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary: 138 kopert i 18 przelewów bankowych na łączną kwotę 20 170 złotych, co stanowi 81,47% całości finansowej tego dzieła. Brakuje jeszcze 4 587,27 złotych. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– przedstawicielom trzeciej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Pierwszych dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 180 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Dorota Czajka, Grażyna Janik, Marzena Kozłowska, Seweryn Lewandowski, Beata Pietras, Anna Wójcik i Elżbieta Wójcik; natomiast w sobotę: Dorota Czajka, Grażyna Janik, Marzena Kozłowska, Seweryn Lewandowski, Anna Wójcik i Elżbieta Wójcik. Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Halina Golecka ze Zdziechowic Drugich – będzie sprawowana w jej intencji 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Maria Teresa Niezabitowska z Zaklikowa – 3 Msze święte od uczestników pogrzebu; 3/ + Aleksandra Błażejczak z Baraków Starych – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa