Ogłoszenia duszpasterskie, XXV Niedziela zwykła, Rok C – 18.09.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXV Niedziela zwykła, Rok C – 18.09.2022.

 

1. Dzisiaj – w Kościele w Polsce przeżywamy 56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem „Słuchajcie”! W Orędziu jakie skierował z tej okazji Ojciec święty Franciszek, napisał „Każdy dialog, każda relacja zaczyna się od słuchania. Z tego powodu, aby się rozwijać, także zawodowo, jako dziennikarze, musicie na nowo nauczyć się tej sztuki”.

2. Również dzisiaj o godz. 12.00 w kaplicy w Karkówce oraz o tej samej godzinie w kościele parafialnym w Woli Trzydnickiej będzie/była celebrowana Msza święta – suma odpustowa – z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, które liturgicznie przypadało w środę, 14 września.

3. Także dzisiaj w kościele parafialnym Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Zapraszamy!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 20.09. – wspomnienie św. Męczenników z Korei: Andrzeja Kim Taegon – kapłana i towarzyszy. Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy.

– środa, 21.09. – liturgiczne Święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– piątek, 23.09. – wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

– sobota, 24.09. – przed Mszą świętą wieczorną, czyli o godz. 17.30 – Nabożeństwo do św. Bartłomieja, Apostoła. Zapraszamy! Kolejne nabożeństwo ku czci tego wielkiego Apostoła i Męczennika będzie sprawowane 24 stycznia przyszłego roku. Natomiast w Częstochowie w tę sobotę, o godz. 15.30 rozpocznie się dwudniowa XXXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju”. Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.

5. W przyszłą niedzielę, a jest to czwarta niedziela miesiąca września, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont Bazyliki katedralnej w Sandomierzu.

6. Na bocznym ołtarzu św. Anny, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022”. Dziękujemy za każdy dar na ten cel. Za tydzień – w ostatnią niedzielę września – zostaną podane informacje szczegółowe dotyczące stanu finansowego w tym temacie.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

8. Sołtys Zdziechowic Pierwszych zaprasza mieszkańców na zebranie w remizie OSP w Zdziechowicach w dniu 24 września, tj. sobota, o godz. 18.00. Szczegóły zebrania znajdziemy na zawiadomieniu, które umieszczone jest w przedsionku kościoła.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy trzecią ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Pierwszych. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– dziękujemy przedstawicielom drugiej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Pierwszych za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 260 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Dariusz Marzec, Joanna Marzec, Karol Marzec, Kinga Marzec, Klaudia Marzec, Joanna Michalczak, Barbara Ryba, Ryszard Ryba, Janek Taracha, Magdalena Taracha oraz Stefan Taracha; natomiast w sobotę: Jan Czajka, Jolanta Czajka, Lidia Czajka, Lidia Czajka-Szymańska, Wanda Hajdas i Joanna Skoczylas. Bóg zapłać!

– Druhnom i Druhom z naszego 5 Szczepu „Brzask” dziękujemy za generalne posprzątanie Oratorium św. Wojciecha oraz za częściowe uporządkowanie terenu w obejściu plebanii i Oratorium. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa