Ogłoszenia duszpasterskie, XXIV Niedziela zwykła, Rok C – 11.09.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXIV Niedziela zwykła, Rok C – 11.09.2022.

 

1. Dzisiaj – druga niedziela miesiąca września, składka na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. Prace remontowo – budowlane przy wschodniej stronie parkanu są realizowane zgodnie z planem. Dziękujemy za każde wsparcie!

2. Również dzisiaj rozpoczynamy XII Tydzień Wychowania w Polsce pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6). O godz. 10.30 odbędzie/odbyła się Msza święta „harcerska”. Dziękujemy naszym harcerzom za przygotowanie i animowanie liturgii tej Mszy świętej.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 12.09. – o godz. 16.00 spotkanie Dziecięcej Scholi Ignis. Zapraszamy na te spotkania nowych kandydatów, czyli dziewczęta i chłopców, którzy mogą i chcą służyć innym ludziom swoim darem i talentem głosu! Natomiast w godzinach od 16:30-18:00 – odbędzie się spotkanie nowo formowanej 35 Drużyny Harcerskiej – drużynowa druhna przewodnik Ewelina Skorupa. Drużyna przyjmie zuchów przechodzących z 25 Gromady Zuchowej oraz nowych członków chętnych na harcerską przygodę, czyli dzieci z klas 4 i 5 Szkół Podstawowych. Chętnych zapraszamy już od poniedziałku na pierwszą zbiórkę organizacyjną lub w kolejne poniedziałki na godz. 16:30. W tym samym dniu od godz. 18.00 – 19.30 – odbędzie się spotkanie Harcerskiej Grupy Muzycznej – prowadząca druhna samarytanka Patrycja Tylus.
Rozpoczynamy jednocześnie akcję naborową dla instrumentalistów i wokalistów grupy muzycznej i zapraszamy wszystkich zuchów i harcerzy, którzy chcą zacząć albo kontynuować przygodę z muzyką w 5 Szczepie Harcerskim „Brzask”. To nowa odsłona HGM pod szyldem „Brzasku”.

– wtorek, 13.09. – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 17.30 Nowenna do św. Anny. Zapraszamy! Natomiast od godz. 16:30-18:30 – spotkanie 15 Gromady Zuchowej Łowcy Przygód pod przewodnictwem drużynowej samarytanki Patrycji Tylus. W tym dniu zapraszamy również dzieci z klas pierwszych i dzieci młodsze, które chcą dołączyć do naszych wspaniałych Łowców Przygód. Na pierwsze spotkanie zapraszamy ich wraz z Rodzicami. Wtorek, godzina 16.30. Następnie w godz. 18:30 – 20:00 – odbędzie się spotkanie 895 Drużyny Harcerskiej Ognista Czajka oraz 375 Drużyny Harcerskiej Watra on terra – drużynowy podharcmistrz Dariusz Mróz.

– środa, 14.09. – liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W kaplicy Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji ludzi chorych i starszych. Natomiast w kościele parafialnym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy! Dla harcerzy zaś od godz. 18.00 do 19.30 – spotkanie 105 Drużyny Harcerskiej – drużynowa druhna przewodnik Diana Mróz.

– czwartek, 15.09. – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu przypada 83 rocznica bolesnego wydarzenia, którym było zbombardowanie Zaklikowa przez lotnictwo niemieckie. W wyniku tych bombardowań zostało zburzonych i spalonych kilkadziesiąt budynków przy ulicach: Cicha, Kościelna, Sandomierska, część Rynku, Zamkowa, Janowska i 3 Maja, a śmierć poniosło około 40 mieszkańców. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

– piątek, 16.09. – liturgiczne wspomnienie św. Męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Spotkanie od godz. 16:30–18:30 – dla 25 Gromady Zuchowej Poszukiwacze skarbów – drużynowa druhna samarytanka Katarzyna Rapa. Zapraszamy dzieci z klas 2 i 3 Szkół Podstawowych, które chcą dołączyć do naszych rewelacyjnych Poszukiwaczy skarbów. Na pierwsze spotkanie zapraszamy ich wraz z Rodzicami. Informujemy także, że nasze drużyny wędrownicze: 55 Drużyna Wędrownicza Szum Bum, 65 DW Sokół oraz 45 DW „Zdobywcy Szlaków” będą prowadzić zbiórki i zajęcia w trybie zadaniowym zgodnie z ustaleniami drużynowych i według zaleceń Komendanta Szczepu. Natomiast w każdą drugą niedzielę miesiąca, wzorem z lat ubiegłych, o godz. 10:30 będzie celebrowana Msza Święta Harcerska.

4. W przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 w kaplicy w Karkówce będzie sprawowana Msza święta – suma odpustowa – z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, które liturgicznie przypada w dniu 14 września. Zapraszamy!

5. Uwaga Rodzice dzieci klas trzecich! W przyszłą niedzielę, 18.09.2022., po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się organizacyjne spotkanie. Zapraszamy!

6. Na bocznym ołtarzu św. Anny, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022”. Dziękujemy za każdy dar na ten cel. Za tydzień zostaną podane informacje szczegółowe dotyczące stanu finansowego w tym temacie.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy drugą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Pierwszych. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– dziękujemy przedstawicielom pierwszej ósemki Rodzin ze Zdziechowic Pierwszych za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Pracowały: Anna Buwaj i Joanna Michalczak. Bóg zapłać!

– Pani Agnieszce Pąk z Zaklikowa dziękujemy za kontynuowanie bezinteresownej pracy przy wystroju kwiatowym naszej świątyni. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa