Ogłoszenia duszpasterskie, XXIII Niedziela zwykła, Rok C – 04.09.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXIII Niedziela zwykła, Rok C – 04.09.2022.

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca września – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. Również dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę synodalną. W uroczystej procesji Mszy świętej o godz. 12.00 zostaną wniesione do naszego kościoła Uchwały Synodu Diecezji Sandomierskiej.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 06.09. – godz. 17.30 Nowenna do św. Anny. Zapraszamy!

– środa, 07.09. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– czwartek, 08.09. – liturgiczne święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane świętem Matki Bożej „Siewnej”. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. W Janowie Lubelskim – dwudniowy uroczysty odpust parafialny – szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.

4. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca września, składka na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. W sierpniu złożyliśmy 60 kopert i przekazaliśmy 9 przelewów bankowych na łączną kwotę 4 410.00 /cztery tysiące czterysta dziesięć/ złotych. Bóg zapłać!

5. Za dwa tygodnie od dzisiaj, tj. 18 września, o godz. 12.00 w kaplicy w Karkówce będzie celebrowana Msza święta – suma odpustowa – z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, które liturgicznie przypada w dniu 14 września. Zapraszamy!

6. Wstępny program spotkań grup duszpasterskich naszej parafii – na rok szkolny 2022/2023 – zostanie w tym tygodniu dopracowany i zamieszczony na stronie Internetowej parafii oraz uwidoczniony w Oratorium św. Wojciecha, jak również w przedsionku kościoła. Prosimy o zgłaszanie uwag i propozycji dotyczących zdynamizowania życia parafialnego. Zapraszamy także do włączenia się w działalność wspólnot, które już istnieją i działają w parafii.

7. Uwaga Rodzice dzieci klas trzecich! Uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii w tym roku szkolnym 2022/2023 odbędzie się w drugą niedzielę maja , tj. 14.05.2023, o godz. 12.00, zaś rocznica I Komunii świętej – w trzecią niedzielę maja, tj. 21.05.2023, także o godz. 12.00.

8. Siostry św. Józefa z Radnej Góry przekazują następującą informację: od dzisiaj, tj. 04 września 2022 roku, w niedziele i święta Msze święte będą sprawowane w kaplicy św. Józefa o godz. 7.30 i o godz. 9.30.

9. Na bocznym ołtarzu św. Anny, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022”. Dziękujemy za każdy dar na ten cel. Za tydzień zostaną podane informacje szczegółowe dotyczące stanu finansowego w tym temacie.

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

11. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy pierwszą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Zdziechowicach Pierwszych. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań, podobnie jak miało to miejsce ponad trzy lata temu. Wówczas organizacja sprzątania poprzez Rodziny z tej miejscowości była znakomita! Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

12. Podziękowania:

– dziękujemy drugiej ósemce Rodzin z Józefowa za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę – 50 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Dariusz Czajka, Ewa Jaśkiewicz, Jan Mazurek, Marek Szczesiak oraz Anna Tofil; natomiast w sobotę: Dariusz Czajka, Ewa Jaśkiewicz, Janina Syroka, Marek Szczesiak oraz Anna Tofil. Bóg zapłać!

– dziękujemy wszystkim pielgrzymom, którzy tydzień temu – w liczbie 114 pątników – wędrowali w pięknej słonecznej pogodzie do Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Szczególną wdzięczność wyrażamy naszym niezawodnym harcerzom z 5 Szczepu Harcerskiego Brzask w Zaklikowie, za profesjonalną „obsługę” pielgrzymów, a więc: za przygotowane i rozdawane drożdżówki, wodę, herbatę oraz drobne słodycze. Dziękujemy także za zaangażowanie pielgrzymkowe poprzez modlitwy, śpiewy, niesienie krzyża i nagłośnienia pielgrzymkowego. Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Jan Flis zamieszkały w Janowie Lubelskim – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ Kamil Drzewi z Zaklikowa – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 3/ + Barbara Skrzypczak z d. Iljaszyk – zamieszkała w Kaliszu – również 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa