Ogłoszenia duszpasterskie, XXII Niedziela zwykła, Rok C – 28.08.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXII Niedziela zwykła, Rok C – 28.08.2022.

1. Dzisiaj o godz. 5.00 rano, wyruszyła z kościoła Świętej Trójcy w Zaklikowie Trzecia Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem, gdzie o godz. 11.30, będzie/była sprawowana uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Proboszcza i Kustosza Sanktuarium Ks. Józefa Turonia. Powrót naszych pielgrzymów do Zaklikowa jest planowany około godz. 14.00.

2. Również dzisiaj przeżywamy, pierwszą z dwóch, niedziel synodalnych. We wprowadzeniu do Mszy świętej oraz w homilii usłyszeliśmy zasadniczy przekaz treści w tym temacie. Za tydzień, podczas Mszy świętej o godz. 12.00, odbędzie się uroczyste wniesienie Uchwał Synodu do świątyni.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 29.08. – liturgiczne wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

– wtorek, 30.08. – godz. 17.30 Nowenna do św. Anny. Zapraszamy!

– środa, 31.08. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– czwartek, 01.09. – w tym dniu obchodzimy 83 rocznicę zbrojnej napaści niemieckiej na Polskę. Módlmy się w intencji wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny. Jest to także dzień, w którym rozpoczynamy Rok szkolny 2022/2023. Zapraszamy więc dzieci, młodzież, ich rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz Dyrekcje Szkół z Zaklikowa i ze Zdziechowic na godz. 8.00 rano, na Mszę świętą, podczas której będziemy prosili o Boże błogosławieństwo i o owocny Nowy Rok szkolny. Jest to także Pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy świętej wieczornej modlitwy o powołania do służby w Kościele.

– piątek, 02.09. – Pierwszy Piątek miesiąca września, możliwość spowiedzi: rano od godz. 6.30 do 7.00, a po południu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej wieczornej.

– sobota, 03.09. – liturgiczne wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła oraz Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. wieczornej.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca września, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W sierpniu przekazaliśmy na ten cel 401.00 złotych. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy świętej o godz. 12.00.

5. W przyszłą niedzielę odbędą się Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie 2022. Modlitwy na Jasnej Górze rozpoczną się już w sobotę, 3 września, o godz. 19.00 Mszą Świętą w Bazylice Jasnogórskiej i Apelem w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej o godz. 21.00. Główna Msza Święta dożynkowa, z błogosławieństwem wieńców żniwnych, będzie sprawowana w niedzielę, 04.09., o godz. 11.00. Homilię wygłosi Ks. Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Pierwsze dożynki na Jasnej Górze odbyły się 5 września 1982 r. Od tego czasu, rolnicy każdego roku, w pierwszy weekend września, pielgrzymują na Jasną Górę, aby przez ręce Maryi podziękować Bogu za plony i prosić o urodzaj na kolejny rok.

6. Siostry św. Józefa z Radnej Góry przekazują następującą informację: od przyszłej niedzieli, tj. od 4 września 2022 roku, w niedziele i święta Msze święte będą sprawowane w kaplicy św. Józefa o godz. 7.30 i o godz. 9.30.

7. Na bocznym ołtarzu św. Anny, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022”. Dziękujemy za każdy dar na ten cel.

8. Do końca sierpnia, czyli jeszcze przez trzy dni, o godz. 6.30 rano będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w duchowej łączności z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Zapraszamy!

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy drugą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Józefowie Kolonii. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– dziękujemy pierwszej ósemce Rodzin z Józefowa za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę – 140 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Beata Bis, Ewa Czajka, Ryszard Drzewny, Zofia Jasiak, Agata Lipinoga oraz Teresa Tunia; natomiast w sobotę: Beata Bis, Ewa Czajka, Teresa Drzewna, Ryszard Drzewny, Zofia Jasiak, Agata Lipinoga, Aleksandra Syroka oraz Teresa Tunia. Bóg zapłać!

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na odnowienie obrazu Świętej Trójcy. Do dnia 23.08.2022., tj. do minionego wtorku, 117 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary – 111 kopert oraz 6 przelewów bankowych – na łączną kwotę 14 930.00 złotych, co stanowi 60.3% kwoty, która jest udziałem własnym parafii w tym dziele. Tak więc pozostało jeszcze do zebrania 9 827,27 złotych. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa