Ogłoszenia duszpasterskie, XXI Niedziela zwykła, Rok C – 21.08.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXI Niedziela zwykła, Rok C – 21.08.2022.

 

1. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 22.08. – liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

– wtorek, 23.08. – godz. 17.30 Nowenna do św. Anny. Zapraszamy!

– środa, 24.08. – liturgiczne święto świętego Bartłomieja, Apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– piątek, 26.08. – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Wraz z licznymi pątnikami i wiernymi, którzy gromadzą się w „Duchowej Stolicy Polski”, módlmy się o pomyślność dla naszej Ojczyzny oraz o Boże łaski i opiekę Maryi dla polskich Rodzin. W par. Lipa Uroczystość odpustowa – suma o godz. 11.00. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– sobota, 27.08. – liturgiczne wspomnienie św. Moniki, która zanoszoną do Boga wytrwałą modlitwą oraz matczynymi łzami wyprosiła nawrócenie dla swojego syna Augustyna.

2. W przyszłą niedzielę rano, około godz. 5.00, wyruszymy z Zaklikowa w Trzeciej Pieszej Pielgrzymce Pocieszenia do Radomyśla nad Sanem. Do celu dojdziemy około godz. 11.00, a pół godziny później, czyli o godz. 11.30 będzie sprawowana Uroczysta Msza święta ku czci Matki Bożej Pocieszenia w 1 rocznicę koronacji Jej wizerunku. Chętnych do pielgrzymowania i do powrotu autokarem z Radomyśla, prosimy o zapisywanie się według takiego porządku: w niedziele – po Mszach świętych w zakrystii, a w dni powszednie – w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej. Zabezpieczenie logistyczne pielgrzymki zapewnią nasi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” w Zaklikowie. Z góry mówimy im staropolskie Bóg zapłać!

3. Na bocznym ołtarzu św. Anny, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022”. Dziękujemy za każdy dar na ten cel. Bóg zapłać!

4. Przez cały miesiąc sierpień, codziennie o godz. 6.30 rano są śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w duchowej łączności z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Zapraszamy!

5. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

6. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy pierwszą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Józefowie Kolonii. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

7. Podziękowania:

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na odnowienie obrazu Świętej Trójcy. W przyszłą niedzielę, 28.08.2022., podamy stan finansowy w tym temacie. Bóg zapłać za każdy dar!

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Szczepan Czerwonka ze Zdziechowic Drugich. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa