Ogłoszenia duszpasterskie, XX Niedziela zwykła, Rok C – 14.08.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XX Niedziela zwykła, Rok C – 14.08.2022.

 

1. Dzisiaj – druga niedziela miesiąca sierpnia – składka w kopertach na na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii czyli na wydatki finansowe związane z obecnie prowadzonym remontem wschodniej strony parkanu wokół kościoła Świętej Trójcy.

2. Również dzisiaj w parafii Szczecyn uroczystość ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika. Suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 11.00.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 15.08. – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej). Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, a więc o godz.: 7.00; 7.45 – w Karkówce; 9.00; 10.30, 12.00 i o 17.00. Poświęcenie ziół i kwiatów – podczas każdej Mszy świętej.

– wtorek, 16.08. – godz. 17.30 Nowenna do św. Anny. Zapraszamy!

– środa, 17.08. – liturgiczne wspomnienie św. Jacka, kapłana. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– sobota, 20.08. – wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.

4. Za dwa tygodnie od dzisiaj, tj. w ostatnią niedzielę sierpnia, 28.08. 2022. rano, około godz. 5.00, wyruszy z Zaklikowa Trzecia Piesza Pielgrzymka do Radomyśla nad Sanem. Do celu dojdziemy około godz. 11.00, a pół godziny później, czyli o godz. 11.30 będzie sprawowana Uroczysta Msza święta ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Chętnych do pielgrzymowania i do powrotu autokarem z Radomyśla, prosimy o zapisywanie się według takiego porządku: w niedziele – po Mszach świętych w zakrystii, a w dni powszednie – w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

5. Przez cały miesiąc sierpień, codziennie o godz. 6.30 rano są śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w duchowej łączności z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Zapraszamy!
6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy siódmą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Barakach Starych – od strony Józefowa. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na odnowienie obrazu Świętej Trójcy. Pod koniec sierpnia podamy stan finansowy w tym temacie. Bóg zapłać za każdy dar!

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Teresa Kazimiera Barańska zamieszkała w Sandomierzu – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Adam Piotr Czaja z Zaklikowa – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 3/ + Teresa Henryka Janik ze Zdziechowic Pierwszych – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 4/ + Wanda Anna Grot z Karkówki – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa