Ogłoszenia duszpasterskie, XVIII Niedziela zwykła, Rok C – 31.07.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XVIII Niedziela zwykła, Rok C – 31.07.2022.

 

1. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 01.08. – liturgiczne wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła. Przez cały miesiąc sierpień, codziennie o godz. 6.30 rano będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w duchowej łączności z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Zapraszamy!

– wtorek, 02.08. – w tym dniu wyrusza Piesza Pielgrzymka z Janowa Lubelskiego na Jasną Górę. W naszej parafii będziemy gościli na noclegu pątników tej Pielgrzymki. Przybędą oni po godz. 17.00 do kościoła Świętej Trójcy. Przedstawicieli rodzin, które przyjmują pielgrzymów zapraszamy pod kościół ok. godz. 17.00. O godz. 17.30 Nowenna do św. Anny. Zapraszamy!

– środa, 03.08. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– czwartek, 04.08. – liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Vianney i Pierwszy czwartek miesiąca sierpnia. Po Mszy świętej wieczornej – nabożeństwo o powołania do służby w Kościele. W tym dniu wyruszają pielgrzymi z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza oraz ze Stalowej Woli, aby w dniu 12 sierpnia wspólnie z pątnikami z Janowa Lubelskiego zakończyć tegoroczną wędrówkę do Czarnej Madonny.

– piątek, 05.08. – Pierwszy Piątek miesiąca sierpnia. Możliwość spowiedzi: rano od godz. 6.30, a po południu od godz. 17.00 do godz. 18.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej wieczornej.

– sobota, 06.08. – liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego. Uroczystość odpustowa w parafii Rzeczyca Ziemiańska, suma odpustowa o godz. 11.00. Jest to również Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy!

2. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca sierpnia, będzie możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W lipcu przekazaliśmy na ten cel 786 złotych. Bóg zapłać! Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

3. W ostatnią niedzielę sierpnia, 28.08. 2022. rano, około godz. 5.00, wyruszy z Zaklikowa Trzecia Piesza Pielgrzymka do Radomyśla nad Sanem. Do celu dojdziemy ok. godz. 11.00, a pół godziny później, czyli o godz. 11.30 będzie sprawowana Uroczysta Msza święta ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Chętnych do pielgrzymowania i do powrotu autokarem z Radomyśla, prosimy o zapisywanie się według takiego porządku: w niedziele – po Mszach świętych w zakrystii, a w dni powszednie – w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

4. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2022/2023. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy Służby Zdrowia oraz narzeczeni. Studium trwa dwa lata; zajęcia są prowadzone od października do czerwca, dwa razy w miesiącu, w sobotę i są bezpłatne. Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.

5. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

6. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy piątą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Barakach Starych – od strony Józefowa. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym. Z czwartej ósemki Rodzin nikt nie przybył w minionym tygodniu do posprzątania świątyni parafialnej!

7. Podziękowania:

– zuchom, harcerkom i harcerzom z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” dziękujemy za trud włożony w uporządkowanie terenu wokół kościoła parafialnego przed odpustem św. Anny. Bóg zapłać!

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na odnowienie obrazu Świętej Trójcy. Całkowity koszt realizacji tego zadania wynosi 39 757,27 złotych. Od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z siedzibą w Przemyślu otrzymaliśmy dotację w wysokości 15.0000,00 /piętnaście tysięcy złotych/, zaś pozostała kwota 24 757,27 powinna być wkładem własnym parafii. Na bocznym ołtarzu św. Anny, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022”. Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 30.07.2022./ 76 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary – 71 kopert oraz 5 przelewów bankowych – na łączną kwotę 8 340 złotych, co stanowi 33,6% udziału finansowego parafii w tym dziele. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Romuald Łyszczarz z Antoniówki – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa