Ogłoszenia duszpasterskie, XVII Niedziela zwykła, Rok C – 24.07.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XVII Niedziela zwykła, Rok C – 24.07.2022.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem Niesiemy narodom pokój Chrystusa. Po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy i pomodlimy się w intencji wszystkich kierowców, polecając ich opiece św. Krzysztofa. Dobrowolne ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone, tak jak każdego roku, na Akcję św. Krzysztof – 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

2. Również dzisiaj obchodzimy – ustanowiony przez Papieża Franciszka – Drugi Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, którego tematem są słowa „Wydadzą owoc nawet i w starości” (Psalm 92,15).W ich intencji będzie sprawowane Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30, na które zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 25.07. – święto świętego Jakuba, Apostoła oraz dzień Imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza. W Jego intencji będzie sprawowana Nowenna do świętej Anny o godz. 17.30 – pamiętajmy w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie. W tym dniu rozpoczynamy prace remontowe ostatniej, wschodniej, strony parkanu. Zapraszam chętnych do posprzątania kościoła św. Anny przed uroczystością odpustową św. Anny.

– wtorek, 26.07. – Uroczystość Świętej Anny, Patronki naszej parafii. Dzień głównego odpustu parafialnego. Msze święte będą sprawowane w dwóch kościołach w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i o 12.00 – w kościele Świętej Trójcy, a o godz. 17.00 – w kościele św. Anny. Sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże Ks. Mgr Marian Kowalczyk SCJ, kapelan sióstr świętego Józefa na Radnej Górze.

– środa, 27.07. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– czwartek, 28.07. – w tym dniu – wyjątkowo – kancelaria parafialna nie będzie czynna.

– piątek, 29.07. – liturgiczne wspomnienie św. Marty, która była siostrą Marii i Łazarza.

4. Na początku sierpnia wyrusza z czterech miast diecezji sandomierskiej Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: w dniu 2 sierpnia – wyruszą pątnicy z Janowa Lubelskiego, natomiast w dniu 4 sierpnia z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli. Zakończenie pielgrzymki w dniu 12 sierpnia /piątek/ 2022 roku na Jasnej Górze podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Sandomierskiego o godz. 10.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wakacyjnych „Rekolekcjach w drodze”. Mamy dwie możliwości wędrowania: – pierwsza w pielgrzymce Janowskiej – szczegóły dotyczące zapisów na tę pielgrzymkę są zamieszczone w gablotce parafialnej oraz druga możliwość – uczestnictwo w pielgrzymce ze Stalowej Woli.

5. Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Janowa Lubelskiego na Jasną Górę będziemy gościli w naszej parafii w dniu 2 sierpnia, tj. wtorek, 2022 roku. Rodziny, które mogą przyjąć wspomnianych pątników na noc z 2 na 3 sierpnia, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii – w niedziele i święta – albo w kancelarii parafialnej w dni powszednie w godzinach jej otwarcia.

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy czwartą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Barakach Starych – od strony Józefowa. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym. Z trzeciej ósemki Rodzin nikt nie przybył w minionym tygodniu do posprzątania świątyni parafialnej!

8. Podziękowania:

– księdzu Dziekanowi dekanatu Pysznica, który jest proboszczem par. Wola Rzeczycka dziękujemy za ofiarowanie białego ornatu z haftowanym wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać!

– dziękujemy Rodzinie Anny i Rafała Zakościelny z ul. Janowskiej za ofiarowanie dwóch świec z wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Świece te będą używane podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać!

– Rodzinie Agnieszki i Antoniego Zięba z par. Rzeczyca Księża, archidiecezja lubelska, dziękujemy za ofiarowanie różnokolorowych lilii na niedzielno-odpustową dekorację kwiatową kościoła Świętej Trójcy oraz kościoła świętej Anny. Bóg zapłać!

– dziękujemy raz jeszcze Rafałowi Pietras za ufundowanie świec na wszystkie boczne ołtarze. Świece są ozdobione – wykonanymi ręcznie – następującymi wizerunkami: 1/ Najświętszego Serca Pana Jezusa; 2/ świętej Anny; 3/ świętego Józefa; 4/ świętego Bartłomieja. W najbliższym czasie „pojawią się” świece z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na odnowienie obrazu Świętej Trójcy. Całkowity koszt realizacji tego zadania wynosi 39 757,27 złotych. Od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z siedzibą w Przemyślu otrzymaliśmy dotację w wysokości 15.0000,00 /piętnaście tysięcy złotych/, zaś pozostała kwota 24 757,27 powinna być wkładem własnym parafii. Na bocznym ołtarzu św. Anny, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022”. Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 23.07.2022./ 45 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary – 43 koperty oraz 2 przelewy bankowe – na łączną kwotę 4 570 złotych, co stanowi prawie 18,5% (18,459%) całości finansowej tego dzieła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Stanisław Ufniarz z Zaklikowa – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa