Ogłoszenia duszpasterskie, XVI Niedziela zwykła, Rok C – 17.07.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XVI Niedziela zwykła, Rok C – 17.07.2022.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca lipca – o godz. 16.30 Nieszpory niedzielne, na które zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 19.07. – Parafianki i Parafian chętnych i dysponujących wolnym czasem zapraszamy na godz. 9.00 do pracy porządkowej wokół kościoła Świętej Trójcy. W miarę możliwości, i z uwzględnieniem prowadzonego od strony wschodniej remontu parkanu, uporządkujemy otoczenie kościoła przed Uroczystością odpustową świętej Anny, Patronki naszej parafii. Natomiast o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Anny.

– środa, 20.07. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– piątek, 22.07. – liturgiczne święto św. Marii Magdaleny.

– sobota, 23.07. – święto św. Brygidy, Patronki Europy.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem Niesiemy narodom pokój Chrystusa. Po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy i pomodlimy się w intencji wszystkich kierowców, polecając ich opiece św. Krzysztofa. Dobrowolne ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone, tak jak każdego roku, na Akcję św. Krzysztof – 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

4. Również w przyszłą niedzielę 24 lipca 2022, będziemy obchodzili – ustanowiony przez Papieża Franciszka – Drugi Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, którego tematem są słowa „Wydadzą owoc nawet i w starości” (Psalm 92,15).

5. We wtorek następnego tygodnia, tj. 26 lipca 2022 roku, będziemy przeżywali Uroczystość Świętej Anny, Patronki naszej parafii. Jest to dzień głównego odpustu parafialnego. Msze święte będą sprawowane w dwóch kościołach, w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i o 12.00 – w kościele Świętej Trójcy, a o godz. 17.00 – w kościele św. Anny. Koncelebrowanej Mszy świętej o godz. 12.00, czyli Sumie odpustowej, będzie przewodniczył oraz skieruje do nas okolicznościowe słowo Ks. Mgr Marian Kowalczyk ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusa SCJ, Kapelan Sióstr św. Józefa na Radnej Górze.

6. Na początku sierpnia wyrusza z czterech miast diecezji sandomierskiej Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: w dniu 2 sierpnia – wyruszą pątnicy z Janowa Lubelskiego, natomiast w dniu 4 sierpnia z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli. Zakończenie pielgrzymki w dniu 12 sierpnia /piątek/ 2022 roku na Jasnej Górze podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Sandomierskiego o godz. 10.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wakacyjnych „Rekolekcjach w drodze”. Mamy dwie możliwości wędrowania: – pierwsza w pielgrzymce Janowskiej – szczegóły dotyczące zapisów na tę pielgrzymkę są zamieszczone w gablotce parafialnej oraz druga możliwość – uczestnictwo w pielgrzymce ze Stalowej Woli.

7. W ostatnią niedzielę sierpnia, 28.08. 2022., wczesnym rankiem /ok. godz. 5.00/ wyruszy z Zaklikowa Trzecia Piesza Pielgrzymka do Radomyśla nad Sanem. Tam o godz. 11.30 będzie sprawowana uroczysta Msza święta na zakończenie pielgrzymki.

8. Na bocznym ołtarzu św. Anny, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022”. Dziękujemy za każdy dar na ten cel. Bóg zapłać!

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy trzecią ósemkę Rodzin zamieszkałych w Barakach Starych – od strony Józefowa. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych w Barakach Starych – druga ósemka – dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę 140 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w sobotę: Ewelina Brankiewicz, Barbara Hryniewicz, Lech Kawędzki, Katarzyna Konopka i Adolfina Pietras. Do ofiary od sprzątających na kwiaty i środki czystości dołączyli także swój dar: Elżbieta Bednarczyk i Sławomir Mazurek. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Włodzimierz Marek Gola – Łążek Zaklikowski, w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Anna Jarecka z Zaklikowa – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa