Ogłoszenia duszpasterskie, XV Niedziela zwykła, Rok C – 10.07.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XV Niedziela zwykła, Rok C – 10.07.2022.

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca lipca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. Wkrótce rozpoczniemy generalny  remont ostatniej, wschodniej części parkanu. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel!

2. Również dzisiaj w Zdziechowicach, w parku przy Zespole Szkół, o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta w 613-tą rocznicę erygowania parafii Zdziechowice. Po Mszy świętej, o godz. 15.30 rozpocznie się IV Malinowy Piknik Rodzinny. Burmistrz Zaklikowa, Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie oraz Ludowy Klub Sportowy „Huragan” Zdziechowice serdecznie zapraszają na tę uroczystość.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 11.07. – liturgiczne święto świętego Benedykta, Opata, Patrona Europy.

– wtorek, 12.07. – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 13.07. – liturgiczne wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– piątek, 15.07. – liturgiczne wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła.

– sobota, 16.07. – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. W par. Borów jest to dzień odpustu, który został przeniesiony na niedzielę, 17.07., a suma odpustowa będzie sprawowana w tym dniu o godz. 12.00.

4. Za nieco ponad dwa tygodnie od dzisiaj będziemy przeżywali Uroczystość Świętej Anny, Patronki naszej parafii. Jest to dzień głównego odpustu parafialnego. Msze święte będą sprawowane w dwóch kościołach w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i o 12.00 – w kościele Świętej Trójcy, a o godz. 17.00 – w kościele św. Anny.

5. Na początku sierpnia wyrusza z czterech miast diecezji sandomierskiej Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: w dniu 2 sierpnia – wyruszą pątnicy z Janowa Lubelskiego, natomiast w dniu 4 sierpnia z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli. Zakończenie pielgrzymki w dniu 12 sierpnia /piątek/ 2022 roku na Jasnej Górze podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Sandomierskiego o godz. 10.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wakacyjnych „Rekolekcjach w drodze”. Mamy dwie możliwości wędrowania: – pierwsza w pielgrzymce Janowskiej – szczegóły dotyczące zapisów na tę pielgrzymkę są zamieszczone w gablotce parafialnej oraz druga możliwość – uczestnictwo w pielgrzymce ze Stalowej Woli – razem z księdzem proboszczem, który powędruje 33-ci raz ze Stalowej Woli na Jasną Górę.

6. W ostatnią niedzielę sierpnia, 28.08. 2022., wczesnym rankiem /ok. godz. 5.00/ wyruszy z Zaklikowa Trzecia Piesza Pielgrzymka do Radomyśla nad Sanem. Tam o godz. 11.30 będzie sprawowana uroczysta Msza święta na zakończenie pielgrzymki. Trasa pielgrzymki, która prowadzi najpierw do Ireny, a potem wyłącznie drogami leśnymi, została przemierzona i dopracowana w ubiegłym roku, a jej długość wynosi 17.4 km. W kolejnych niedzielach wakacyjnych będziemy przekazywali dalsze informacje na ten temat.

7. Na bocznym ołtarzu św. Anny, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022”. Dziękujemy za każdy dar na ten cel. Bóg zapłać!

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy drugą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Barakach Starych – od strony Józefowa. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:
– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych w Barakach Starych – pierwsza ósemka – dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę…………….. złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: ………………………………………………………………………………………….., natomiast w sobotę: ……………………………………………………………………………………………………………….

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: ………………………………………………………………………………. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa