Ogłoszenia duszpasterskie, XIV Niedziela zwykła, Rok C – 03.07.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XIV Niedziela zwykła, Rok C – 03.07.2022.

 

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lipca – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Po Mszy świętej o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 16.30 modlitwa różańcowa w intencji: o dobry wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 04.07. – w tym dniu przypada 13-ta rocznica sakry biskupiej oraz ingresu do diecezji sandomierskiej Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza. Módlmy się o błogosławione owoce Jego posługi w diecezji sandomierskiej.

– wtorek, 05.07. – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 06.07. – liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– czwartek, 07.07. – pierwszy Czwartek miesiąca lipca – modlitwy o powołania do służby w Kościele – po Mszy świętej wieczornej.

– piątek, 08.07. – liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

3. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca lipca, składka na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. W czerwcu złożyliśmy 60 kopert i przekazaliśmy 14 przelewów bankowych na łączną kwotę 5 140.00 /pięć tysięcy sto czterdzieści/ złotych. Bóg zapłać!

4. Również w przyszłą niedzielę, w Zdziechowicach, w parku przy Zespole Szkół, o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta w 613-tą rocznicę erygowania parafii Zdziechowice. Po Mszy świętej, o godz. 15.30 rozpocznie się IV Malinowy Piknik Rodzinny. Burmistrz Zaklikowa, Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie oraz Ludowy Klub Sportowy „Huragan” Zdziechowice serdecznie zapraszają na tę uroczystość.

5. Na bocznym ołtarzu św. Anny, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022”. Zapraszam wszystkich parafian, a także ludzi dobrej woli spoza parafii do finansowego współudziału w tym pięknym dziele. Z góry dziękuję za każdy dar na ten cel.

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy pierwszą ósemkę Rodzin zamieszkałych w Barakach Starych – od strony Józefowa. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– panu Dawidowi Pietras ze Zdziechowic Pierwszych dziękujemy za przelew bankowy na kwotę zabezpieczającą zakup świec do czterech bocznych ołtarzów. Świece – po 2 sztuki komplet – z następującymi wizerunkami: 1/ Matki Bożej Nieustającej Pomocy; 2/ świętej Anny; 3/świętego Józefa; 4/ świętego Bartłomieja, zostały zamówione i prawdopodobnie od Uroczystości św. Anny, czyli od odpustu parafialnego w dniu 26 lipca tego roku, będą upiększały naszą świątynię. Bóg zapłać Dawidzie za ten dar!

– pani Krystynie Kalina dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy w minionym tygodniu. Bóg zapłać!

– Darczyńcy z Baraków Nowych, pragnącemu zachować anonimowość, dziękujemy za złożoną ofiarę 50 złotych na kwiaty i środki czystości. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Marian Chmura z Zaklikowa – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa