Ogłoszenia duszpasterskie, XIII Niedziela zwykła, Rok C – 26.06.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XIII Niedziela zwykła, Rok C – 26.06.2022.

1. Dzisiaj ostatnia niedziela czerwca i pierwsza niedziela wakacyjna. Zapraszamy na godz. 16.30, na Nabożeństwo do Świętej Trójcy – o błogosławione wakacje dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

2. Również dzisiaj, o godz. 12.00 Kapelan z Radnej Góry, Ks. Marian Kowalczyk SCJ będzie celebrował Mszę świętą Jubileuszową z racji 50-lecia przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa. Jubilatowi życzymy wielu łask od Boga i życzliwości od bliźnich.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 28.06. – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 29.06. – liturgiczna Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte: 7.00; 12.00 i 18.00. O godz. 7.00 rano będzie sprawowana Msza święta za + Ks. Prałata Doktora Piotra Tarnowskiego z racji jego imienin. Ofiary złożone w tym dniu na tacę są przeznaczone na Stolicę Apostolską. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– piątek, 01.07. – Pierwszy Piątek miesiąca lipca. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 17.00 – 18.00 po południu. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Nabożeństwo „pierwszopiątkowe” po Mszy św. wieczornej.

– sobota, 02.07. – Pierwsza Sobota miesiąca lipca – po Mszy świętej wieczornej będzie „pierwszosobotnie” Nabożeństwo: – wystawienie Najświętszego Sakramentu, – 15 minutowa refleksja, – modlitwa różańcowa – całość w intencji wynagradzającej. Zapraszamy!

4. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lipca, będzie możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W czerwcu przekazaliśmy na ten cel 281 złotych. Bóg zapłać! Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

5. Na bocznym ołtarzu św. Józefa znajduje się specjalny, liczący sto stron, czwarty numer Gościa Niedzielnego Extra zatytułowany Wielki Cud. Jest on w całości poświęcony cudom Eucharystycznym w świecie. Zachęcamy do nabycia tej pięknej lektury, w której autorzy opracowań opisują nadzwyczajne wydarzenia i próbują odpowiedzieć na pytanie: po co zdarzają się cuda eucharystyczne?

6. Natomiast na bocznym ołtarzu św. Anny, znajdzie się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022”. Zapraszam wszystkich parafian, a także ludzi dobrej woli spoza parafii do finansowego współudziału w tym pięknym dziele. Z góry dziękuję za każdy dar na ten cel.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych w Barakach Nowych, numery od 16 do końca numeracji. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli we wczorajszej „Piątej Pielgrzymce Wdzięczności”. W tym roku, przy wspaniałej pogodzie czerwcowej, powędrowaliśmy wokół Zaklikowa, aby w modlitwie, w refleksji i w radości podziękować Panu Bogu za zakończony rok szkolny, za rok akademicki i za miniony czas pracy duszpasterskiej. Osobom niosącym krzyż, pielgrzymom dźwigającym nagłośnienie, niezawodnym Zuchom i Harcerzom wraz z Instruktorami, lektorom, ministrantom oraz wszystkim pątnikom z parafii, także z innych parafii, a nawet spoza naszej diecezji, składamy podziękowanie za niezapomniane chwile wspólnotowej modlitwy i radości na trasie prawie 8 kilometrowej wędrówki.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Jerzy Ciesielski z Zaklikowa – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Agata Cyło z Zaklikowa – również 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 3/ + Janina Gruszka z Łysakowa Kolonii – 1 Msza święta; 4/ + Edward Zakościelny z Zaklikowa – także 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa