Ogłoszenia duszpasterskie, XII Niedziela zwykła, Rok C – 19.06.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XII Niedziela zwykła, Rok C – 19.06.2022.

 

1. Dzisiaj w Antoniówce będzie/była sprawowana Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00 ku czci świętego Antoniego, którego liturgiczne wspomnienie obchodziliśmy w poniedziałek, 13 czerwca. Z racji tego odpustu nie będzie Mszy świętej w Karkówce.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 21.06. – liturgiczne wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 22.06. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

– czwartek, 23.06. – liturgiczna Uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela oraz zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej wieczornej będzie poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, a potem odbędzie się procesja do czterech ołtarzy usytuowanych wokół kościoła i przygotowanych przez wykonawców ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy!

– piątek, 24.06. – liturgiczna Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień modlitw o świętość kapłanów. O godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta na zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Zapraszamy Przedszkola i Szkoły z naszej Parafii – Dyrekcje, Nauczycieli, Pracowników oraz Uczniów z Rodzicami. O godz. 17.30 – Nabożeństwo do św. Bartłomieja. W tym dniu – z racji Uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych /tzw. post piątkowy/. W parafii Gościeradów odpust – suma odpustowa o godz. 12.00.

– sobota, 24.06. – liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, po Mszy świętej wieczornej, a więc około godz. 18.30 w kościele Świętej Trójcy rozpoczniemy „Piątą Pielgrzymkę wdzięczności” wokół Zaklikowa. Trasa pielgrzymki – licząca 7.8 km – będzie przebiegała następująco: ulica Kościelna, Zamkowa, Janowska, Targowa, wzdłuż ogrodzenia cmentarnego, Anny Nagórskiej, Rozwadowska, Słoneczna, Krzywa /przejście przez tory/ i c.d. ulicy Krzywej, przejście przez Sandomierską w stronę tartaku, przejście przez most na Sannie, wędrówka między stawami, potem las, przejście przez tory, Belkowszczyzna, przejście przez ul. Lubelską, Zaśluzie, wędrówka przez „Molo”, ul. Nadbrzeżna, Kościelna i zakończenie pielgrzymki na naszym mini-orliku około godz. 21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną Bogu podziękować: za miniony rok szkolny, za rok akademicki, a także za wszelkie dobro otrzymane indywidualnie oraz w Rodzinie.

3. W najbliższą niedzielę, 26.06., o godz. 12.00 Kapelan z Radnej Góry, Ks. Marian Kowalczyk SCJ będzie celebrował Mszę świętą Jubileuszową z racji 50-cia przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa. Jubilatowi życzymy wielu łask od Boga i życzliwości od bliźnich.

4. Na bocznym ołtarzu św. Józefa znajduje się specjalny, liczący sto stron, czwarty numer Gościa Niedzielnego Extra zatytułowany Wielki Cud. Jest on w całości poświęcony cudom Eucharystycznym w świecie. Zachęcamy do nabycia tej pięknej lektury, w której autorzy opracowań opisują nadzwyczajne wydarzenia i próbują odpowiedzieć na pytanie: po co zdarzają się cuda eucharystyczne?

5. Wykonanie prac konserwatorskich przy obrazie „Święta Trójca” z ołtarza pw. św. Trójcy wraz z metalowymi koszulkami z kościoła pw. św. Trójcy w Zaklikowie – tak brzmi tytuł zadania, które – wraz z remontem ostatniej czyli wschodniej części parkanu – pragniemy wykonać w tym roku 2022. Koszt realizacji tego zadania wynosi 39 757,27 zł. Od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z siedzibą w Przemyślu otrzymaliśmy dotację w wysokości 15.0000,00 /piętnaście tysięcy złotych/, zaś pozostała kwota 24 757,27 powinna być wkładem własnym parafii. Od przyszłej niedzieli, na bocznym ołtarzu św. Józefa, znajdzie się odpowiednio opisana skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022”. Do finansowego współudziału w tym pięknym dziele zapraszam wszystkich parafian, a także ludzi dobrej woli spoza parafii. Z góry dziękuję za każdy dar na ten cel.

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych w Barakach Nowych, numery od 4 do 13. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:
– dziękujemy tym wszystkim, którzy tak chętnie włączyli się i zaangażowali w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała w Zaklikowskim Rynku. Tak więc: – za nagłośnienie i posługę przy nim wyrażamy wdzięczność Dyrekcji i Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury; – za przygotowanie głównego ołtarza celebry Mszy świętej, za żywą brzozową dekorację tego ołtarza i pozostałych czterech ołtarzy oraz za wykonanie dekoracji pierwszego ołtarza stacyjnego wyrażamy wdzięczność naszym harcerkom i harcerzom pod przykładnym zaangażowaniem Druha Komendanta 5 Szczepu Harcerskiego Brzask, Harcmistrza Dariusza Mroza; – za przygotowanie drugiego ołtarza składamy podziękowania rodzicom dzieci „pierwszokomunijnych”; – za ołtarz trzeci przedstawicielom mieszkańców Zdziechowic Pierwszych oraz – za ołtarz czwarty – mieszkańcom Zdziechowic Drugich. Dziękujemy także wszystkim animującym liturgię w Rynku Zaklikowskim: Panu Kościelnemu, Panu Organiście, chórowi Gloria, Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorom, kantorom, harcerzom, dzieciom z rozbrzmiewającymi głosami dzwonków i ukwiecającymi drogę wędrówki z Najświętszym Sakramentem oraz wszystkim czynnym uczestnikom liturgii. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych w Antoniówce, numery od 18 do końca numeracji, dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 200 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Andrzej Pankowski, Barbara Pankowska, Urszula Pankowska i Agnieszka Sulowska; a w sobotę: Andrzej Pankowski, Anita Pankowska, Barbara Pankowska, Urszula Pankowska, Anna Stec i Agnieszka Sulowska. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Elżbieta Sadkowska z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowane 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa