Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Świętej Trójcy, Rok C – 12.06.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Uroczystość Świętej Trójcy, Rok C – 12.06.2022.

 

1. Wczoraj zakończyliśmy Misje parafialne. Ostatnie Misje święte były prowadzone 12 lat temu. Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie przybywali na modlitewne spotkania. Bóg zapłać!

2. Dzisiaj w liturgiczną Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej, a w naszej parafii przeżywamy odpust związany z tytułem kościoła parafialnego. O godz. 12.00 Sumę odpustową będzie celebrował oraz skieruje do nas Słowo Boże Ks. Mgr Andrzej Nowakowski, Misjonarz, który aktualnie pracuje w Afryce, w Zambii. Po Mszy świętej będzie okazja do spotkania z Misjonarzem przed kościołem oraz do wsparcia dzieła misyjnego księdza Andrzeja w tym afrykańskim kraju.

3. Także dzisiaj – druga niedziela miesiąca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 13.06. – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

– wtorek, 14.06. – liturgiczne wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

– czwartek, 16.06. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Natomiast w Rynku Zaklikowskim będzie sprawowana Msza święta o godz. 12.00, po której odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Dzieci z parafii zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. W tym roku ołtarze będą rozmieszczone w granicach Rynku: pierwszy ołtarz przygotują Harcerze naszego 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” w miejscu tak jak do tej pory; ołtarz drugi – Rodzice dzieci „pierwszokomunijnych” – w bliskości budynku Banku; trzeci – mieszkańcy Zdziechowic Pierwszych – na wprost sklepu „Lili”; czwarty – mieszkańcy Zdziechowic Drugich. Podstawowe wyposażenie ołtarzy, a więc: stelaże konstrukcyjne, stół i podium pod Najświętszy Sakrament, dekoracja zasadnicza /banery, obrusy i materiały kolorystyczne/ będą przygotowane w sali dekoratorskiej, obok budynku gospodarczego. Droga krajowa nr 855 pozostanie cały czas przejezdna.

– piątek, 17.06. – liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

5. W najbliższą niedzielę, 19.06., w Antoniówce będzie sprawowana Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00 ku czci świętego Antoniego, którego liturgiczne wspomnienie obchodzimy we wtorek, 14 czerwca. Z racji tego odpustu nie będzie Mszy świętej w Karkówce. Gospodarze, czyli mieszkańcy Antoniówki, serdecznie zapraszają!

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych w Antoniówce, numery od 18 do końca numeracji. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– szczere podziękowania składamy za podjęcie wyzwania wykonania ze starego krzyża misyjnego miniaturowych krzyżyków tak, aby każdy katolicki dom w naszej parafii taki krzyżyk mógł powiesić sobie na pamiątkę tegorocznych Misji świętych. Głównym wykonawcą niemal 1300 krzyżyków byli harcerze naszego 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” Zaklików, ale nie obyłoby się bez profesjonalnej pomocy, bez finasnowego wsparcia i zaangażowania Państwa Marty i Michała Partyków, właścicieli Firmy MP Drzwi. Państwo Partyka zorganizowali i sfinansowali specjalistyczne pocięcie starego krzyża i Pan Michał, przy pomocy swojego profesjonalego parku maszynowego, wykonał szlifowanie i wycięcie koniecznych elementów, natomiast nasi dzielni harcerze zrealizowali złożenie, klejenie, nawiercanie, szlifowanie oraz laserowe grawerowanie napisów, drukowanie tekstów i złożenie pakietów. Ten harcerski zakres prac zrealizowany został w ciągu ostatniego tygodnia, a trzeba zaznaczyć, że tylko samo grawerowanie napisów trwało około 1300 minut pracy /tj. prawie 22 godziny/ pod ciągłym nadzorem maszyny grawerującej. Przy krzyżykach pracowali, pod czujnym okiem komendanta Dariusza Mroza, wymieniając od najmłodszych harcerzy, Kacper Duda, Paweł Surdel, Kamil Zegzuła, Ignacy Krzyżanowski, Roman i Maja Yalowyj, Sonia Ciorna – ta trójka pochodzi z Ukrainy, Piotr Muszak, Adrian Ziółkowski, Wioletta Marchut, Klaudia Oszust, Diana Mróz, Paulina Krzysztoń, Filip Blat, Konrad Szczuka, Michał Magolan i Krystyna Mróz. Za włożony wielki trud i poświęcony czas składamy serdeczne Bóg Zapłać.

– serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy zaangażowali się przygotowanie dużego nowego krzyża misyjnego. Drewno na krzyż ofiarowane zostało przez państwa Monikę i Sylwestra Gieraków ze Zdziechowic. Pozyskanie drewna, transport i profesjonalną obróbkę tartaczną wykonał Pan Łukasz Olszowy, a prace stolarskie i złożenie krzyża wykonał Pan Sylwester Gierak. Przy szerokim zakresie prac i postawieniu tego „monumentu” brali również udział Monika Gierak, Mirosław Hamera, Dariusz Mróz, Adran Ziółkowski, Piotr Muszak, Roman Yalowyj oraz Pan Wiesław Bzymek. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych w Antoniówce, numery od 9 do 17, dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 150 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Anna Antosiewicz, Grażyna Antosiewicz, Marta Antosiewicz, Marta Bojarska, Aleksandra Erdzik, Teresa Husa, Janina Jarosz i Anna Kobylska; a w sobotę: Anna Antosiewicz, Marta Bojarska, Janina Jarosz i Anna Kobylska. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa