Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Rok C, 05.06.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Rok C – 05.06.2022.

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres Wielkanocny, rozpoczęliśmy Misje parafialne pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Z radością witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Biskupa Jana Ozgę, który od 25-ciu lat jako biskup ordynariusz posługuje w diecezji Doumé – Abong’Mbang w Kamerunie. Ks. Biskup Jubilat poprowadzi nas dzisiaj drogami Kościoła misyjnego. Bóg zapłać za podjęty całodzienny trud dla naszego duchowego dobra. Na godz. 16.00 zapraszamy matki oczekujące narodzin dziecka oraz matki z małymi dziećmi na krótką modlitwę zakończoną misyjnym błogosławieństwem. Natomiast wieczorną Mszą świętą rozpoczniemy harcerskie świętowanie z okazji „najmniejszego Jubileuszu”, czyli 5-lecia działalności naszego 5 Szczepu Harcerskiego Brzask. Po Mszy świętej przeniesiemy się do Rynku zaklikowskiego, aby tam przeżywać czas radości i wdzięczności.

2. Także dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca czerwca, możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. W maju złożyliśmy na ten cel 360 złotych. Bóg zapłać!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy różnorodne wydarzenia wpisane w program Misji parafialnych. Przez cały tydzień będzie sprawowana dodatkowa Msza święta „misyjna” o godz. 8.00, natomiast kancelaria parafialna będzie czynna wieczorem pół godziny później, czyli od godz. 19.00. Tak więc:

– poniedziałek, 06.06. – drugi dzień Misji – Ks. Kamil Dziurdź wraz z harcerzami zaprosi nas do Kościoła młodych.

– wtorek, 07.06. – Ks. Tomasz Lis z Janowa Lubelskiego podzieli się refleksją na temat Kościoła nauczającego.

– środa, 08.06. – dzień spowiedzi misyjnej oraz czas rozważań prowadzonych przez Ks. Krzysztofa Nowaka z Tarnobrzegu o Kościele niosącym przebaczenie.

– czwartek, 09.06. – Kościół – Rodzina Rodzin w ujęciu Ks. Konrada Fedorowskiego z Sandomierza.

– piątek, 10.06. – zaproszenie pod krzyż Chrystusa skieruje do nas Ks. Daniel Koryciński.

– sobota, 11.06. – rano – pielgrzymka po cmentarzu wraz z modlitwami za zmarłych, wieczorem zaś – na zakończenie Misji świętych – pielgrzymka wokół kościoła parafialnego z nowym krzyżem misyjnym. Pielgrzymki poprowadzi Ks. proboszcz Michał Mierzwa.

4. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej – dzień odpustu parafialnego. W tym dniu będziemy gościli w naszej parafii Księdza Mgr Andrzeja Nowakowskiego, misjonarza z Zambii, który w czasie każdej Mszy świętej skieruje do nas słowo, a o godz. 12.00 będzie celebrował Sumę odpustową. Będzie również możliwość wsparcia finansowego misjonarza oraz okazja do spotkania z nim po każdej Mszy świętej. Przypominamy, że w tym dniu kończy się okres Komunii wielkanocnej.

5. Również najbliższa niedziela jest drugą niedzielę miesiąca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. W maju złożyliśmy 63 koperty i przekazaliśmy 10 przelewów bankowych na łączna kwotę 4 700.00 złotych. Bóg zapłać za każdy dar!

6. Za półtora tygodnia od dzisiaj, czyli 16 czerwca, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Główna Msza święta o godz. 12.00 będzie sprawowana na Rynku Zaklikowskim. Po Eucharystii odbędzie się uroczysta procesja Bożego Ciała wokół Rynku! Prosimy o przygotowanie ołtarzy według następującej propozycji: pierwszy ołtarz – tradycyjnie już 5 Szczep Harcerski „Brzask”; drugi ołtarz – także tradycyjnie Rodzice dzieci „pierwszokomunijnych”; trzeci ołtarz – mieszkańcy Zdziechowic Pierwszych oraz ołtarz czwarty – mieszkańcy Zdziechowic Drugich. Podstawowe wyposażenie ołtarzy, a więc: stelaże konstrukcyjne, stół i podium pod Najświętszy Sakrament, także dekoracja zasadnicza, tzn. banery, obrusy i materiały kolorystyczne, będą przygotowane w wyremontowanej sali dekoracyjnej przy budynku gospodarczym.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych w Antoniówce, numery od 9 do 17. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– przed Misjami parafialnymi nasza parafia otrzymała trzy dary materialne, które wzbogacą naszą świątynię i upiększą sprawowaną w niej liturgię. Pierwszym darem jest rozbudowanie naszych organów o dwa nowe głosy oraz ich dostrojenie. Jest to ofiara Księdza Eugeniusza, który z wielkim zaangażowaniem włącza się w liturgiczne życie parafii, troszcząc się o piękno śpiewu i muzyki sakralnej. Księże Eugeniuszu składamy za to wszystko, co czynisz, z serca płynące podziękowania. Bóg zapłać! Drugim darem jest widoczny, stojący na ołtarzu św. Józefa, odnowiony komplet posrebrzany: dwa lichtarze i piękny barokowy krzyż. Jest to ofiara wielu parafian, a zorganizował ją Pan Sławomir Spasiuk. Jak pamiętamy w Adwencie roku minionego nabywaliśmy aniołki wykonane artystycznie przez małżonkę Pana Sławka. Z ofiar składanych z tej okazji oraz z innych ofiar kilku Darczyńców odnowiliśmy wspomniane lichtarze i krzyż. Dziękujemy Dobrodziejom staropolskim słowem Bóg zapłać! Trzecim darem są, także widoczne, dwa wazony balaskowe oraz gruntownie odnowiona metalowa część balasek. Jest to dar dwóch Rodzin: Pana Sylwestra Piechoty, Przewodniczącego Rady Parafialnej oraz Rodziny jego brata, Pana Zbigniewa Piechoty. Z wdzięcznością mówimy im Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych w Antoniówce, numery od 1 do 8, dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 280 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Damian Buwaj, Sylwia Buwaj, Wiktor Buwaj, Krystian Gorczyca, Anna Kusińska, Katarzyna Kusińska, Iwona Matysiak, Joanna Matysiak, Elżbieta Motyka, Stanisław Motyka, Małgorzata Szyszka, Natalia Szyszka i Maryla Wojciechowska; a w sobotę: Filip Buwaj, Sylwia Buwaj, Anna Kusińska, Katarzyna Kusińska, Joanna Matysiak, Elżbieta Motyka, Stanisław Motyka, Małgorzata Szyszka, Natalia Szyszka i Maryla Wojciechowska. Do ofiary od sprzątających na kwiaty i środki czystości dołączyli swój dar: Helena Drdzeń i Iwona Grot. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: 1/ + Barbara Mędyk z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Alfreda Czajka ze Zdziechowic Pierwszych – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 3/ + Genowefa Szwedo z Zaklikowa – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa