Ogłoszenia duszpasterskie, VII Niedziela Wielkanocy, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Rok C – 29.05.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VII Niedziela Wielkanocy, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,
Rok C – 29.05.2022.

 

1. Dzisiaj liturgiczna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona w 2004 z czwartku po VI Niedzieli Wielkanocnej.

2. Również dzisiaj, podczas Mszy świętej o godz. 17.00, Ksiądz Biskup Edward Frankowski udzieli Sakramentu Bierzmowania 61 młodym wkraczającym w dojrzałe życie chrześcijańskie.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 30.05. – przedostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a po nim Msza święta. Zapraszamy!

– wtorek, 31.05. – liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych o godz. 17.30.

– środa, 01.06. – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Jest to również Międzynarodowy Dzień Dziecka – módlmy się o szczęśliwe dzieciństwo dla każdego dziecka na świecie.

– czwartek, 02.06. – wspomnienie Błogosławionych Męczenników sandomierskich: Sadoka i Towarzyszy. Pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa w intencji powołań do służby w kościele – po Mszy świętej wieczornej.

– piątek, 03.06. – wspomnienie świętych męczenników z Afryki: Karola Lwangi i towarzyszy oraz pierwszy piątek miesiąca czerwca. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 17.00 – 18.00 po południu. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30.

– sobota, 04.06. – pierwsza Sobota miesiąca czerwca. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo „pierwszosobotnie”: – wystawienie Najświętszego Sakramentu, – 15 minutowa refleksja, – modlitwa różańcowa, radosna część – całość w intencji wynagradzającej. Zapraszamy!

4. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii siedmiodniowe Misje parafialne, których tematem będzie hasło Roku duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa”. Szczegółowy program Misji jest dostępny w „wersji papierowej” na bocznych ołtarzach, a w wersji elektronicznej na stronie internetowej naszej parafii.

5. Za dwa tygodnie od dzisiaj, czyli 12 czerwca, przypada Uroczystość Trójcy Świętej – dzień odpustu parafialnego. W tym dniu będziemy gościli w naszej parafii Księdza Mgr Andrzeja Nowakowskiego, misjonarza z Zambii, który w czasie każdej Mszy świętej skieruje do nas słowo, a o godz. 12.00 będzie celebrował Sumę odpustową. Będzie również możliwość wsparcia finansowego misjonarza oraz okazja do spotkania z nim po każdej Mszy świętej. Przypominamy, że w tym dniu kończy się okres Komunii wielkanocnej.

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych w Antoniówce, numery od 1 do 8. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– młodzieży, która dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 17.00 przyjmie Sakrament Bierzmowania oraz ich Rodzicom dziękujemy za dwa tygodnie sprzątania kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 100 złotych na kwiaty i środki czystości. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa