Misje święte – 5 – 11 czerwca 2022 roku w par. św. Anny w Zaklikowie. Zapraszamy!

Słowo Księdza Proboszcza wprowadzające w Misje święte

w par. św. Anny w Zaklikowie!

Drodzy Parafianie!

W dniach od 5 do 11 czerwca 2022 roku będziemy przeżywali Misje parafialne pod hasłem obecnego Roku duszpasterskiego w Kościele – „Posłani w pokoju Chrystusa!” Każdy dzień misyjny będzie dla nas okazją do refleksji, do modlitwy oraz do pogłębienia spojrzenia na Kościół, do którego zostaliśmy włączeni w Sakramencie Chrztu świętego.

Tak więc w niedzielę – 05.06 – Ks. Biskup Jan Ozga z Kamerunu, który w tym roku świętuje 25 lecie święceń biskupich, poprowadzi nas drogami Kościoła misyjnego. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość osobistego spotkania z Księdzem Biskupem pochodzącym z naszej diecezji, z Woli Raniżowskiej. Natomiast wieczorem tego niedzielnego dnia, w Rynku Zaklikowskim, będziemy przeżywali „mały” Jubileusz, czyli 5 lat działalności Szczepu Harcerskiego „Brzask” w Zaklikowie.

W poniedziałek – 06.06 – znany nam bardzo dobrze, Ksiądz Mgr Kamil Dziurdź, wikariusz w naszej parafii w latach 2016 – 2019, a obecnie duszpasterz i harcmistrz, który w kilku latach swojej posługi kapłańskiej już uczynił tak wiele dobra w parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli, potem w naszej parafii św. Anny w Zaklikowie, a obecnie czyni to w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowskiej Woli. W każdej z wymienionych wspólnot parafialnych organizował on od podstaw harcerstwo, gromadząc i angażując dzieci i młodzież spod znaku lilijki i krzyża harcerskiego. Ks. Kamil skieruje naszą myśl na „oblicze Kościoła młodych”.

We wtorek – 07.06 – przybędzie do nas Ks. Mgr Lic. Tomasz Lis, obecnie proboszcz parafii i Sanktuarium Maryjnego w Janowie Lubelskim, a przez wiele lat rzecznik prasowy diecezji sandomierskiej. Podzieli się z nami refleksją na temat Kościół nauczający i zachęci nas do osobliwej modlitwy Lectio divina.

Środa – 08.06 – będzie dniem korzystania z miłosierdzia Bożego w Sakramencie Pokuty oraz okazją do spotkania z Matką Bożą Nieustającej Pomocy. Ks. Mgr Krzysztof Nowak, który u nas prowadził Rekolekcje Adwentowe w 2018 roku, zaprosi nas do Kościoła niosącego przebaczenie, a wieczorem zainauguruje modlitwę Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek – 09.06 – refleksją i modlitwą obejmiemy Kościół – Rodzinę Rodzin. Poprowadzi nas tymi drogami Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej, Ks. Dr Konrad Fedorowski wraz z Rodziną zaangażowaną ewangelizacyjnie w naszej diecezji.

Piątek – 10.06 – będzie „dniem Krzyża Chrystusowego”. W naszej świątyni, od wczesnego ranka, w prezbiterium znajdzie się – przygotowany do adoracji – nowy krzyż misyjny, a każda Rodzina otrzyma, starannie wykonany przez naszych harcerzy, mały krzyżyk z drewna pochodzącego z dotychczasowego dużego krzyża misyjnego, który przez 64 lata, stojąc przed naszą świątynią, „ewangelizował” wchodzących na modlitwę oraz przejeżdżających ulicą Lubelską. Tematem tego dnia będą słowa „Kościół krzyża Chrystusowego” rozważane w naukach i modlitwach prowadzonych przez Ks. Magistra Licencjata Daniela Korycińskiego, Diecezjalnego Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej. Ks. Daniel w jakimś stopniu jest nam już znany, gdyż przewodniczył naszym rekolekcyjnym spotkaniom w Adwencie, w kościele św. Anny, w 2017 roku.

Sobota – 11.06 – ostatni dzień misyjny – jest zatytułowany Kościół pielgrzymujący z Maryją. Będzie on dla nas okazją do uczestnictwa w dwóch „małych pielgrzymkach”. Pierwsza rozpocznie się rano, po Mszy świętej sprawowanej w kościele św. Anny. Wtedy wyruszymy z „mini-pielgrzymką” po cmentarzu i z modlitwą za wszystkich tam spoczywających, jak również za naszych bliskich, którzy już zakończyli ziemskie wędrowanie do Boga. Natomiast druga „mini-pielgrzymka” będzie miała miejsce po Mszy świętej sprawowanej w tej świątyni na zakończenie Misji świętych. Po Eucharystii powędrujemy z „nowym krzyżem misyjnym” wokół kościoła i dokonamy jego intronizacji w miejscu odpowiednio do tego przygotowanym. Modlitwom tego dnia będzie przewodniczył Wasz Proboszcz, który ma zamiar pielgrzymować w tym roku po raz 33 ze Stalowej Woli do Czarnej Madonny na Jasnej Górze.

Niech ten cały tydzień parafialnych Misji świętych będzie dla nas, dla naszych Rodzin, dla wszystkich uczestników spotkań misyjnych oraz dla całej naszej parafii czasem błogosławionym!

Zaklików, dnia 29 maja 2022 roku    Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa

Poniżej zamieszczamy szczegółowy Program Misji świętych. Życzymy dobrej lektury i do zobaczenia na spotkaniach misyjnych!

Niedziela, 05.06. – Rozpoczęcie Misji Świętych.

Kościół misyjny – Ks. Bp Jan Ozga – Kamerun

7.00 Msza św. Nauka ogólna

9.00 Msza św. Nauka dla młodzieży

10.30 Msza św. Nauka dla dzieci