Ogłoszenia duszpasterskie, VI Niedziela Wielkanocy, Rok C – 22.05.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VI Niedziela Wielkanocy, Rok C – 22.05.2022.

 

1. W minionym tygodniu nasi harcerze w V Szczepu Harcerskiego „Brzask” zrealizowali swoją drugą żeglarską przygodę po wielkich jeziorach mazurskich. Łącznie 57 osób, włączając w to zawodowych sterników, naszych opiekunów i harcerzy, przez 6 dni przemierzało na 7 żaglówkach południowe mazurskie jeziora. To już druga odsłona wielkiej żeglarskiej przygody, która w tym roku była pełna wrażeń i niespodzianek, ale także bardzo ciekawa ze względu na pełen „komplet warunków pogodowych” – czyli od pięknej słonecznej, po prawdziwie żeglarską ulewę i wietrzną „7” w skali Beauforta. Nasi harcerze wrócili bardzo szczęśliwi i zadowoleni, bogatsi w nową wiedzę i doświadczenia. Pragniemy więc podziękować wszystkim tym, którzy wspierają nas w tym przedsięwzięciu. Kierujemy gorące podziękowania na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Zaklików Pana Dariusza Toczyskiego, Sołtysa Zaklikowa Pana Jana Żelaznego oraz Rady Sołeckiej Zaklikowa. Dziękujemy za finansowe wsparcie od Komisji do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii przy Gminie Zaklików oraz Starostwu Powiatowemu w Stalowej Woli. Bez życzliwości Państwa realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Gratulujemy wszystkim naszym żeglarzom, od najmłodszych po najstarszych, za pogodę ducha, za wytrwałość i za zaangażowanie w prace na żaglówkach. I choć wcześniej nie do końca wierzyliśmy w pomyślność całej wyprawy, to sprawdziło się powiedzenie naszych sterników mówiące o tym, że „kończąc jeden rejs, zaczyna się myśleć o następnym”, który dla naszej harcerskiej i „Brzaskowej Załogi” będzie miał miejsce już w 2023 roku. Czuwaj!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 23.05. – Dni krzyżowe: intencja – modlitwa o dobre urodzaje. 1. Antoniówka – Msza święta w kaplicy św. Antoniego o godz. 19.30, a po niej procesja pod krzyż stojący naprzeciwko domu P. Sołtysa /długość trasy ok. 1,5 km/. 2. Karkówka – Msza święta o godz. 19.30 w kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego, a następnie procesja pod krzyż /trasa ok. 0.6 km/.

– wtorek, 24.05. – liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych oraz drugi dzień Dni krzyżowych: intencja – modlitwa o uświęcenie pracy ludzkiej. 1. Irena – Msza święta o godz. 16.30! w kaplicy Sióstr Opatrzności Bożej, a po niej procesja po dziedzińcu wokół figury Matki Bożej Fatimskiej. 2. Łysaków Kolonia – Msza święta o godz. 19.30 pod Pomnikiem pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej i procesja pod krzyż /trasa ok. 0.8 km/.

– środa, 25.05. – trzeci dzień Dni krzyżowych: intencja – modlitwa za głodujących. 1. Baraki Stare – Msza święta w o godz. 19.30 pod Remizą OSP i procesja pod krzyż w kierunku Radnej Góry / trasa 0.7 km/ Zapraszamy na modlitwę w tym miejscu mieszkańców Baraków Nowych i Józefowa. 2. Zaklików – Msza święta o godz. 19.30 pod krzyżem przy ulicy Kwiatowej /przy domu Państwa Wołoszyn/ i procesja następującymi ulicami: Ptasia, Akacjowa, Słubickiego, Zachodnia, Sandomierska, Okólna i zakończenie pod krzyżem przy ul. Kościelnej /trasa ok 1.4 km/.

– czwartek, 26.05. – liturgiczne wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Jest to także Dzień Matki – pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach. W ich intencji będzie sprawowane nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Zapraszamy! Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypadająca w 40 dzień po Zmartwychwstaniu, a więc dzisiaj, decyzją Kongregacji do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów od 2004 roku w Polsce przeniesiono na VII Niedzielę Wielkanocną.

– piątek, 27.05. – spowiedź dla młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania, dla ich Rodziców, rodzeństwa i świadków od godz. 16.30. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 oraz rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. W najbliższą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 17.00, Ksiądz Biskup Edward Frankowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

4. Za dwa tygodnie od dzisiaj, czyli w pierwszą niedzielę czerwca 05.06.2022., a będzie to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rozpoczynamy w naszej parafii siedmiodniowe Misje parafialne, których tematem będzie hasło Roku duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa”. Szczegółowy program Misji jest dostępny w „wersji papierowej” na bocznych ołtarzach, a w wersji elektronicznej będzie na stronie internetowej naszej parafii. Zwróćmy uwagę na różnorodność i ilość propozycji spotkań misyjnych – łącznie 28, prowadzonych przez Księdza biskupa i 6 kapłanów – każdego dnia inna osoba!

5. „Prace konserwatorskie przy obrazie 'Święta Trójca’ z ołtarza głównego kościoła w Zaklikowie” – tak brzmi tytuł zadania, które – wraz z remontem czwartej i ostatniej części parkanu – pragniemy wykonać w tym roku 2022. Całkowity koszt realizacji tego zadania wynosi 39 757,27 zł. Od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z siedzibą w Przemyślu otrzymaliśmy dotację w wysokości 15.000,00 /piętnaście tysięcy złotych/. Zapraszam więc do finansowego współudziału w tym pięknym dziele wszystkich parafian oraz ludzi dobrej woli spoza parafii. Od przyszłej niedzieli na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa znajdą się koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazu Świętej Trójcy – Zaklików – 2022”. Z góry dziękujemy za każdy dar na ten cel.

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy Rodziców młodzieży, która w najbliższą niedzielę przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– młodzieży, która w najbliższą niedzielę przyjmie Sakrament Bierzmowania oraz ich Rodzicom dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 150 złotych na kwiaty i środki czystości. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: 1/ + Czesława Małagocka ze Zdziechowic Drugich – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Teresa Zaguła z par. Węglin – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa