Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela Wielkanocy, Rok C – 15.05.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela Wielkanocy, Rok C – 15.05.2022.

 

1. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci z klas IV Szkół Podstawowych będą przeżywały rocznicę I Komunii świętej. Dzieci i ich rodziny polecamy w naszych modlitwach.

2. Również dzisiaj – z racji trzeciej niedzieli miesiąca maja – można złożyć do skarbonek, które znajdują się na bocznych ołtarzach, ofiarę na Instytut Teologiczny im. Błogosławionego Wincentego Kadłubka w Sandomierzu. Bóg zapłać!

3. Także dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie Rodziców młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 16.05. – liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana, Męczennika oraz Patrona Polski.

– sobota, 21.05. – Siostry Opatrzności Bożej z Domu Pomocy Społecznej w Irenie zapraszają na godz. 14.00 na Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej z Szastarki. Koncert ten odbędzie się w plenerze, na dziedzińcu Domu Pomocy Społecznej. Wstęp wolny.

5. Za dwa tygodnie od dziś, tj. w ostatnią niedzielę maja, podczas Mszy świętej o godz. 17.00, Ksiądz Biskup Edward Frankowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

6. Za trzy tygodnie od dzisiaj, czyli w pierwszą niedzielę czerwca /05.06./ 2022 roku, rozpoczynamy w naszej parafii siedmiodniowe Misje parafialne, których tematem będzie hasło Roku duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa”. Szczegółowy program Misji jest dostępny w „wersji papierowej” na bocznych ołtarzach, a w wersji elektronicznej na stronie internetowej naszej parafii.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy Rodziców młodzieży, która za dwa tygodnie /29.05./ przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– wszystkim Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za owocne zaangażowanie w ciągu całego roku przygotowań do Uroczystości I Komunii świętej, a więc: za czynny udział w liturgii niedzielnych Mszy świętych dla dzieci, za przygotowanie kościoła na uroczystość I Komunii świętej oraz za dary dla parafii, którymi są haftowane obrusy na wszystkie ołtarze znajdujące się w naszym kościele. Dziękujemy również za wykonane prace porządkowe wokół naszego kościoła i plebanii.

– Rodzicom dzieci klas IV-tych, które dzisiaj przeżywają Rocznicę I Komunii świętej dziękujemy za dwa tygodnie sprzątania kościoła Świętej Trójcy. Bóg zapłać!

– Pani Izabeli Spyra składamy podziękowania za ofiarną posługę katechetyczną i muzyczną w ciągu roku szkolnego oraz w trakcie przygotowań do Pierwszej Komunii świętej i do Rocznicy I Komunii świętej.

– Pani Agnieszce Pąk dziękujemy za bezinteresowne wykonanie dekoracji kwiatowej w kościele na Uroczystości związane z I Komunią świętą.

– księdzu Maciejowi składamy podziękowania za całoroczną posługę kapłańską dla dobra dzieci i ich Rodziców oraz za przygotowanie uroczystości I Komunii świętej, spotkań „Białego Tygodnia” oraz Rocznicy I Komunii świętej. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa